reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampers na noc.

oj moj synek ma 3 latka i 3 m juz rok czasu nie sika w panpersa moze troche dluzej ale czasem jak ma slabsze dni zakladam mu pampersa albo i nie bo ma takie przescieradlko nie przemakalne i spi spokojnie
 
reklama
lekko nie macie z tymi trzylatkami

moja mała miała 17 miesięcy jak wołała siku w dzień a jak skończyła 2 latka i miesiąc nie używamy w ogóle pampersów ani w dzień ani w nocy ani na basen:tak::tak::tak:

wam życzę dużo cierpliwości i wytrwałości
 
Ojej co to za temacik :baffled: Moja nie ma jeszce 3 lat, we wrzesniu dopiero, juz z pol roku nie robi w nocy,a jak chce jej sie siusiu to wstaje, przejdzie pol domu zrobi siusiu i wraca do lozka.. :sorry: naprawde lekko nie macie ! zycze powodzenia w odzwyczajaniu :-D:rofl2:
 
Moje Panie, na wszystko trzeba czasu. Jeszcze jakiś czas temu sama tutaj pisałam o moich obawach i synku,który śpi w pieluszce mimo ukończonych trzech lat. Wiecie, co okazało się być największym problemem? My sami... To mnie brakowało odwago żeby zdjąc pampersa i zmierzyć się z nocnymi przygodami Olka. Teraz Olo spi bez pieluchy już prawie miesiąc i zdarzyło mu się zesikac moze dwa razy. Zmieniłam swoje podjście - jeszcze nie raz mu się zapewne zdarzy, ale moje dziecko bardzo mile mnie zaskoczyło. Widac ewidentnie, że dorósł i świadomie nie siusia w nocy.
Nie rezygnujcie, nie poddawajcie się. Wszystko można osiągnąc nawet powoli, ale cierpliwie.
Pozdrawiam i życze sukcesów!
 
Witam!Moj synek od kiedy skonczyl 2 latka to robi do nocniczka z kupka bylo gorzej mowil ze chce zakladalam pamperesa na kupke do grudnia a potem juz zaczal z dnia na dzien wolac!W nocy tez od grudnia nie ma pampersa Jeszcze nie zdarzylo mu sie zesikac w lozko!Na poczatku budzilam go regularnie o 2 kiedy sen mial lekki i wysadzalam a teraz albo sam sie obudzi albo spi do rana...:-)Nieraz to az sie martwie bo wieczorem przed snem pije a w nocy nie zsika sie i nie obudzi!Ale wyniki ma ok!:-);-)Bedzie dobrze ale trzeba tez od siebie wymagac systematycznosci i pomoc dziecku w nauce!:tak:
 
Witam!Przyznam ze od dawna sledzilam ten watek, tez mialam ochote sie wyzalic ale jakos tak nie podeszlam do tematu. Od wtorku (dzis 3 noc) Kuba spi bez pieluchy. Narazie :happy2: bez wpadki. Pieluche na dzien odstawilismy po dwoch nieudanych probach, w lutym. W ogole odstawienie pieluch szlo u nas etapami, najpierw w dzien, potem na dworze, potem do spania w dzien no i teraz jakos idzie dobrze z odstawieniem w nocy. Postanowilam, calkiem spontanicznie, sprobowac jak to bedzie, mimo, ze Kuba czasami ma usikana pieluche rano. Najgorsze, ze nie mam, ze wzgledu na ten spontan, zadnych zabezpieczen (nie zakupilam) na lozeczko oprocz recznika :sorry2: Co radzicie? Moi znajomi kupili jakies tam przescieradlo specjalne z podszyta ceratka i zaplacili 50 zl, macie jakies tansze rozwiazania???
Zgadzam sie calkowicie z Irlandia, mysle ze warto zmienic podejscie i tego pampka faktycznie zdjac i zobaczyc co bedzie. Mnie moj syn milo zaskoczyl ale uwazam ze 3 latek, nawet 4 latek z pieluszka w nocy to naprawde nic zlego, kazde dziecko rozwija sie jak chce i szczerze mowiac - wkurzyly mnie przechwalki (sorry tak to odebralam) pan posiadajacych mlodsze dzieci, wole zeby mi ktos dal rade niz mi np wspolczul, grrrrr.
 
U nas dalej nocki z paperem.Raz mu się zdarzyła nocka sucha.Raz,jedyny raz.Przez 7 nocy chodziłam jak zombi co kilka godzin wysadzając moje "maleństwo" i nic.Nocki zasikane,a rano szczęśliwy wpadał do nas do łóżka twierdząc "mamuś ale tylko troszkę mokre" :evil:
Ale to nic....damy radę.Daje na luz.Kiedyś się nauczy :cool2:
Może jak już będzie sypiał z moja przyszłą synową to się oduczy :cool2::cool2::cool2:
My mamy Pampers Bed Mat ale nie wiem czy są dostępne w Pl
No i mamy taką podkładkę gumową,ale nie wiem gdzie kupioną bo od mojej mamy dostałam.
 
Ostatnia edycja:
Witam a mojego syna nie moge odzwyczaic od spania w pamperie w nocy:zawstydzona/y:
Codziennie wstaje zsikany,wstaje do niego w nocy i sadzam go na nosnik ale w tedy mały robi na w pół spiąco taka awanture krzyczy że nie chce siku a i tak wstaje zsikany co rano:baffled::baffled:
on ma cos takiego że tylko kiedy sie przebudzi odrazu mu wszytkie zawory puszczaja i sika do łóżka nawet nie zdąże go złapac do noicnika:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:
 
reklama
A my mamy za sobą pierwszą noc bez pempersa, chociaż do tej pory to była tylko formalność i przejaw mojego lenistwa, żeby w razie wpadki nie kotłować się w nocy z przebieraniem. Ale wzoraj Ola w nocy w czasie siusiania zapytała mnie czemu zakładam jej pieluszkę, przecież wygodniej jest w majteczkach, no to skoro dziecko samo się dopomina to nie ma wyjścia:-)
Dziecko do wszystkiego musi samo dojrzeć, prędzej czy później każde się nauczy, innej możliwości nie ma
 
Do góry