reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampers na noc.

Boszeee jak ja bym chciała miec takie problemy, zeby mi dziecko w nocy tylko sikało:zawstydzona/y: mój ponad trzylatek od roku chodzi w dzień bez pampersa i ciągle sika i popuszcza w majty i co ja mam zrobic dopiero:confused: Specjalista w dodatku twierdzi ze za wczesnie na podejmowanie jakochs tam radykalnych kroków i badań wiec tylko ciągle badania ogólene moczu i posiew robimy i nic, sa OK! Ja juz czasem tak wymiekam ze mnie ponosi a przeciez to pogarsza sprawe i błedne koło itd...:wściekła/y::baffled: Teraz od wrzesnia ma isc do przedszkola i czuje ze mi go zaraz wywalą albo bedą jadki z przedszkolankami! Nie wiem juz co robic! Na niego nic nie działa zaden system wiec może macie dla mnie jakąs rade he?
 
reklama
Angie, bylas, z tego co rozumiem u nefrologa?
Jesli tak, to moze skonsultuj sie z innym, bo skoro twoj synek od roku nie nosi pampkow a sika w majciory to, moim zdaniem, oby nie - cos jest nie tak.
 
Dzieki za odpowiedz. No własnie chodze z nim do nefrologa ponoć dobrego, wojskowego i owszem moim zdaniem tez jest cos nie tak ale do 4 roku życia niby nic z tym nie robią bo to jeszcze może byc układ niedojżały itd...wiec nic narazie nie wymysle oprucz tego ze jeszcze mi doradził ostatnio wizytę u psychologa dziecięcego,ze może on mnie nakieruje jak do niego podejśc i z nim pracować w kwestji tego sikania:dry::confused:
 
witam ja tez mam problem z oduczeniem pampersa na noc moja corka ma 4.5 roku a jeszcze spi w pampersie ostatnie picie daje jej o 19 a kladzie sie przewaznoe o 21 spac.czasem nawet w dzien zdarzy jej sie posikac majtki nie wiem co jest tego powodem ostatnio miala zapalenie ale przed tym zapaleniem tez jej sie zdarzalo posikac majtki nie wiem co robic:-(
 
Witam moja córeczka do 3 r.ż nosiła pampersa na noc ale w końcu zaczęłyśmy walczyć z tym i się udało.Początki były trudne bo zdażały się wpadki.Ale już zapomniałyśmy co to jest pamperek na noc.
 
angie, mam nadzieję, że z przedszkolem u Was ok i że przedszkolanki sobie poradziły.
Moja córcia też na noc potrzebuje pampersa, chodzi do przedszkola ale zaraz po obiedzie ją zabieram do domu więc w przedszkolu nie śpi. Myśle, że każde dziecko musi samo dojrzeć aby nie sikac w pampersy. Moja jeszcze nie dojrzała do tego momentu i nie robie jeszcze sobie z tego probemu. Próbowałam ją oduczyć ale ... nad ranem miałam 3 pościele do prania, wiec więcej mnie to kosztowało niz założenie pampersa. Pozdrawiam
 
Moze na to nocne lub tez dzienne sikanie pomoze przekupstwo, ja jak oduczalam pampersa w dzien jak Kuba mial 2 latka , powiedzialam synkowi, ze za kazde zawolanie siusiu bedzie mogl nakleic naklejke na drzwi od WC,
jaka mial z etgo radosc, nauczyl sie wolania w tydzien i juz od tamtej pory nie bylo problemu
w nocy natomiast oduczalam jak skonczyl 3 lata i mowilam, ze jak nie zsiusia sie w nocy to rano dostanie lizaka, powiem wam, ze problem, ktory spedzal mi sen z powiek minal po tygodniu, Kuba dzielnie walczyl, kilka razy nie udalo mu sie wstrzymac ale w koncu sie nauczyl, po tygodniu juz nawet nie bylo mowy o lizakach :)
to moja historia, ale wy mozecie sprobowac innych przekupstw, w zaleznosci co wasze dzieci lubia :)
pozrawiam i udanej walki
 
My w sumie od niedawna jakies pół roku spimy bez pieluszki, ale początki były cięzkie, no ale cierpliwość się opłaciła, polecam podklady z belli na łózko chroni materac a dodatkowo jak dziecko juz śpi to wysadzalismy go na spiocha koło północy i do rana było sucho, teraz wpadki zdarzają się sporadycznie.
 
Myśle, że każde dziecko musi samo dojrzeć aby nie sikac w pampersy.
Tez jestem tego zdania.
U nas rozstanie z pampkiem juz było ale awaryjne pampersy na noc zawsze mam. Obserwuje swoje dziecko, zdaża się, że ma dzien pełen wrażeń albo wiecej wypije soczków, wtedy nakładam mu pampka na noc. Jak dziecko bardzo twardo śpi, bo jest zmęczone- nie ma szans zeby sie obudziło na siusiu.

Angie podpowiem Ci, ze koleżanka miała podobny problem z synkiem i okazało się, ze to popuszczanie w majtki było n atle psychologicznym. Psycholog dziecięcy im pomógł.
 
reklama
U nas Filip nie nosi pampka od kąd skończył 2lata. Zakładałam mu jeszcze na noc aż w końcu i z tego zrezygnowaliśmy:) Szybko się odzwyczaił i zaczął wołać za potrzabą. Nie mamy już nawet nocnika bo sika tylko na kibelek i przeważnie już na stojąco:) Jestem zniego dumna i wiem że to wymaga dużo pracy przede wszystkim od rodziców.
Tak jak pisze marta100 zdaża się że dziecko opije się soczków przed snem i wtedy jak śpi twrdo to ciężko aby się obudził na sikanie, U nas jednak ja poznaję bo Filip strasznie sie wierci i ja tedy do szybko biorę na sikanie jak on praktycznie jeszcze śpi. Po czym kładę go dalej do łóżka i śpi spokojnie do rana:)

Pozdrawiam
 
Do góry