reklama

Pampersy kontra tetra

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2006' rozpoczęty przez magdalena25, 30 Kwiecień 2006.

?

Jakie pieluszki preferujecie?

1. Jednorazowe (pampers itp.)

92,0%
  2. tetrowe

8,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. magdalena25

magdalena25 Majowe mamy'08 Przeszczęśliwa mamuśka

Tak sobie pomyślałam, że warto was o to zapytać. Zwłaszcza mamusie chłopczyków mają tu pewnie jakieś dylematy, bo wiadomo, że "jajeczek" nie należy przegrzewać i ze wszech stron straszą bezpłodnością chłopców chowanych na pampersach.
    My w domu preferujemy tetrę, a jednorazowe (u nas huggie) stosujemy tylko na spacerki i nocą w okresie dłuższego snu (choć nie zawsze). Generalnie raczej tetra zwycięża. Ponoć i łatwiej potem nauczyć dziecko sikania na nocnik. No i chyba jest ku temu większa motywacja rodziców, bo to pranie i prasowanie...

2. martap22

martap22 Mama kwietniowa 2006

ja uzywam pampersow new born ale juz niedlugo przerzucam sie na new baby-tez pampersy oczywiscie.tetrowych nie zamierzam w najblizszym czasie stosowac,dziecku poodbno czesciej sie skora odparza na pupci i musialabym co chwile zagladac do niej i ja przebierac.a tak jak polezy pol nocy w siuskach to nic sie jej nie stanie,z reszta pampersy dobrze wchlaniaja mocz.

3. reklama
  4. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

My używamy jednorazowych. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić zmian pieluch tetrowych, prania i wogóle teraz skoro brakuje mi czasem czasu na jedzenie i picia też muszę pilnować żeby mleko było. Jak Olek śpi w dzień to święto a i tak Go już rozpieściliśmy bo usypia tylko w moim lub Adama towarzystwie. A jak nie śpi to raczej nie leży grzecznie tylko jak mu się nie wymyśla atrakcji to płacze. A ja płaczy znieść nie mogę, więc nosze...

5. iza1

iza1 Fanka BB :)

My też używamy tylko jednorazowych, nie wyobrażam sobie stosowania tetrowych. Już teraz mam kupe roboty a co dopiero jeszcze prać i prasować pieluchy. Poza tym jest wiele innych powodów, myślę że dzieci mają wtedy szybciej mokro i częściej mogą być odparzone, a poza tym przemawiają według mnie względy ekonomiczne: tetre trzeba gotować a potem prasować chyba za prąd byśmy się nie wypłacili, co prawda pampersy też nie są tanie,ale przynamniej pracy przy nich nie ma.

6. dori

dori Fanka BB :)

Ja zamierzałam używać na zmiane i tetry i pampersów i nawet zaopatrzyłam się w dość dużą ilość pieluszek tetrowych ale jak do tej pory używamy tylko jednorazowych. Chyba jestem zbyt leniwa, bo czasu mam gdyż Klaudia jest grzeczniutka.

7. lidijka

lidijka kwietniowa matka polka 06

To i ja wyraże moje skromne zdanie ::). Zdecydowanie jednorazowe. Nasz Matiu tak często robi kupki,ze nie ma obawy o przegrzanie klejnocików czy coś innego. Losie pański co karmienie to kupka. No ale tak to juz jest z maluszkami:) Narazie mamy zapas Pampersów ale spróbujemy Happy, sa połowe tansze. A przy takiej "Małej Słodkiej Fabryczce Gówienka" tatko nie zarobi na pieluchy ;)

Przyznam, ze nawet przez papmpersa siczki przelecą bokiem (zwłaszcza jak kładziemy go na boczku) i Pudzio ma mokre ubranko. A teraz taka pogoda i trza w domku suszyć, czasem nie nadązamy.

8. iza1

iza1 Fanka BB :)

Lidijka - skąd ja to znam ;D nasza Karolinka też robi po każdym karmieniu kupkę, i też czasem przez pampesika coś przesiąknie że trzeba ją przebierać ;D

9. magdalena25

magdalena25 Majowe mamy'08 Przeszczęśliwa mamuśka

Jakoś na razie stracza nam czasu na zabawę z tetrą, choć na dłuzsze spania nocne i spacerki w ruch idą jednorazówki. Dodam, że Julek sadzi kleksy jak najęty, przy każdym karmieniu i dodatkowo pomiędzy (fajne są te dźwięki, bo prawie zawsze robi to głośno). Za tetrą przemawia do mnie fakt przegrzania w pampersach (ponoć temperatura w nich dochodzi i do 50 stopni) i ewentualnej bezpłodności. Jakoś wolę dmuchać na zimne. Więc pieluch tetrowych jest sterta, tata z mamą na zmianę przy żelazku (wbrew pozorom już trwa to krótko, bo mamy wprawę).
    Do tetry stowujemy pieluchomajtki (tzw. majtki "sucha pielucha"). Nie gwarantują nieprzemakania w 100%, ale różnie to bywa raz ubranko przemoknie raz się uda bez przebierania.
    A co wasi pediatrzy na wybór pieluszek?

10. reklama
  11. idzia

idzia mama: X 2000; IV 2006

my poprzednio i teraz uzywamy tylko pieluszek jednorazowych;
    tak jak wiekszosc dziewczyn obawiam sie ze nie miala bym czasu na nic innego tylko prasowanie ...
    fakt ze michal dlugo sikla w pieluche - pozno zaprzyjaznil sie z nocnikiem :) - ale jakos udalo sie i to pokonac ;)
    mamy pieluchy tetrowe ale uzywamy ich raczej jako siecreczek;

12. kosmi

kosmi Fanka BB :)

my też używamy tylko pampersów...

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum