reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

paniczny strach przed dentystą

Znam, ale w Gdyni, jestem pewna, ze w kazdym miescie taki dentysta sie znajdzie. Najlepiej na stronach gabinetow sprawdzic jak duzo miejsca poswiecaja opisowi stomatologii dzieciej. Im wiecej tym wieksza szansa, ze maja specjalistow potrafiacych przekonac dziecko do leczenia. U nas sie sprawdzilo.
 
reklama
moje dziecko boi sie kazdego lekarza, chyba bialy kitel wzbudza w nim jakies podejrzenie ;) czy to dentysta czy ortopeda zawsze staje okoniem i placze... Ostatnio nawet ugryzł ortopedę, gdy dowiedział się, że przez niego musi nosić buty ortopedyczne, ktore bardzo go uwierały... Po zmianie butów na Memo było już lepiej i ortopeda obył się bez uszkodzeń ciała ;) Ale coz trzeba od czasu do czasu sie przemeczyc :)
 
Ja ze swoim szkrabem nigdy nie miałem problemu. Każda wizyta nie sprawia nam problemu. znakomity kontakt z moim dzieckiem ma dentysta Łódź ma wielu takich fajnych stomatologów. Nie ma jakiegokolwiek strachu czy paniki. Duża daje zabawa i dobre podejście lekarza.
 
Ja miałam dokładnie taki sam problem z moim Adasiem, niestety chłopak ma to po mnie, również strasznie boję się dentysty. Tak jak u siebie mogłam zwlekać, tak z dzieckiem musiałam iść od razu do dentysty. Również szukałam po różnych forach jakiegoś dobrego stomatologa, ale ile ludzi tyle nazwisk. W końcu poszłam niedaleko domu do poliklinikislonecznej na ul...Słonecznej w Poznaniu. Co ciekawe okazało się, że mają tam gabinet przystosowany do dzieci jakieś wiercenia bez wiertła no i ponoć bardzo dobry lekarz. Poszliśmy, oczywiście bek był niesamowity, ale pani, która pomagała, zagadała dzieciaka, pokazała obrazki, zdjęcia i jakoś poszło. Na szczęście nie trzeba było wiercić, dlatego w miarę gładko poszło. Sama by skorzystała z czegoś takiego,;-) bo faktycznie jest to duże ułatwienie, dla osób, które boją się wiercenia. Pani jako stomatolog dziecięcy sprawiła się bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Poszukajcie najpierw takiego przyjemnego dentyste :) wiem że to głupie.. ale taki dentysta musi być miły :) najlepiej jakaś miła pani :) oraz kupcie coś dziecku :) niech się cieszy,... niech kojarzy wizyty u dentysty jako coś przyjemnego :) a najważniejsze.. dbajcie o zęby to nie będzie takich problemów :)
 
Ja najpierw poszłam sama obejrzeć gabinet i porozmawiać z dentystą, później poszłam z Szymkiem na takie oglądanie gabinetu ;) Mógł obejrzeć wszystkie narzędzia, nawet doktor mu nimi pojeździł po rączce, później było testowanie fotela, widać, że podobało mu się podnoszenie i opuszczanie :) Dentysta wszystko dokładnie i spokojnie tłumaczył, co jest do czego, dopytywał, czy młody myje ząbki. Szymek nawet trochę pokazał te zęby :) Ale tylko tam szczerząc się. W ramach nagrody zabrałam go na lody. Tzn nie mówiąc jaki to on dzielny, że wytrzymał takie trudy, ale tak przy okazji spacerku. Starałam się, żeby ta wizyta u dentysty była czymś zwyczajnym. Dopiero z następną wizytą synek usiadł na fotelu na moich kolanach i dał sobie dokładnie obejrzeć ząbki. Na szczęście nie było nic do robienia. Ostatnio co prawda było trzeba plombę założyć, ale też obyło się bez dramatów. Chociaż ja nie mogę przeżyć tych kolorowych plomb :D Wiem, że to ma pomóc w przełamaniu strachu, ale jak widzę teraz tę niebieską w buzi mojego syna, to mnie coś aż trafia :p My byliśmy w stomatolog dziecięcy Warszawa, ale jestem przekonana, że w każdym większym mieście i wielu mniejszych znajdzie się taki dentysta z powołania. I wydaje mi się, że najważniejsze to nie przekazywać dziecku swojego strachu. Bo to w większości przypadków chcemy, żeby dziecko się nie bało, a sami dygoczemy na myśl o dentyście ;)
 
Najgorsze co może zrobić rodzic w sytuacji kiedy dziecko boi się dentysty to mu odpuszczać i wszystko przedłużać w czasie. Wiem że patrzenie na histerię własnej córki czy syna to nic przyjemnego ale trzeba być twardym i na siłę zaprowadzić do gabinetu. Grunt żeby ten gabinet był dostosowany do leczenia dzieci które bardzo się boją bo nie wszędzie gdzie zajmują się leczeniem dziecięcym tak jest. Ja u siebie w Chełmie mam świetną przychodnię Eko Med gdzie używają między innymi lasera Fotona czy gazu rozweselającego. Jak zęby zaczną się psuć od małego to koniec.
 
reklama
Trzeba uważać z tymi dentystami, najlepiej poczytać jakieś opinie przed wybraniem się. Ja bym obiecała jakąś nagrodę za dzielność jak będzie już po wizycie.
 
Do góry