reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pas ciazowy.

Natalka92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Listopad 2018
Postów
2 838
Witam, chcialabym poradzic sie odnosnie pasa ciazowego. Jestem co prawda dopiero w 16 tyg ciazy ale mam nisko lozysko juz raz przez to krwawilam. Dzisiaj chyba dziecko zeszlo wyjatkowo nisko bo okropnie bolalo mnie podbrzusze. Nie byly to skurcze, wrecz przeciwnie okropne rozciaganie macicy. Przeszlo po odpoczynku jednak bola mnie plecy na wysokosci miednicy i brzuch jest juz ciezki. Jest to moja druga ciaza. Pierwsza byla blizniacza i wszystko bylo w porzadku. Ciezar brzucha doskwieral dopiero w trzecim trymestrze. W tej ciazy juz ledwo chodzę, pomimo tego ze jest to pojedyncza ciaza. Odkrylam jedna rzecz. Jesli podczas chodzenia podtrzymam brzuch rekoma jest mi o niebo lzej. Wpadlam wiec na pomysl aby zakupic i nosic pas ciozowy. Chcialabym wiedziec jakie jest Pani stanowisko odnosnie takich pasow ? Czy sa one bezpieczne nie zacisna za bardzo brzucha ? Powinnam poradzic sie lekarza prowadzacego ciaze zanim zaczne uzywac takiego pasa ?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Osobiście nie widzę przeciwwskazań do noszenia pasa, jeśli poprawia to Twoje samopoczucie. Z objawów które opisujesz wnioskuję, że nie zaszkodzi Ci konsultacja z fizjoterapeutą. Być może zaleci jakieś ćwiczenia relaksujące i wzmacniające mięśnie pleców?
Drugi pomysł który przychodzi mi do głowy to base, jednak zanim się wybierzesz skonsultuj się z lekarzem, czy nie ma ginekologicznych przeciwwskazań (infekcji, przedwcześnie rozwierającej się szyjki). Przebywane w wodzie relaksuje mamę i dziecko oraz wzmacniają mięśnie.
 
Do góry