reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Esi witaj
Mina naleśniki bym zjadła:tak:
Nikamo witaj z powrotem:-)
Mamba super wygląda ten wózek:-)
Jutrzenko gratuluję zrobienia porządków:-)
Dziewczyny z dietą Dukana uważajcie. Na pewno podczas jej trwania trzeba dużo pić, zresztą jest to wyraźnie podkreślone w książce - tego elementu nie przestrzegała jedna znajoma z pracy, skończyło się lekkim na szczęście udarem i przejściowym paraliżem z kilkumiesięczną rehabilitacją. Lekarze zgodnie stwierdzili, że to przez ta dietę. Zresztą w ogóle budzi ona dużo kontrowersji.
 
reklama
Majeczko- potwierdzam,dieta jest super..i też mam zamiar korzystać z niej po proodzie. Nie potrafię sobie tylko wyobrazić tygodni bez owoców i warzyw, bo dieta matki karmiącej powinna być bogata we wszystkie składniki :-p No i oby nasze dzidziusie tolerowały nabiał, bo inaczej klapa ;-).
zamierzasz byc na diecie karmiac piersia????:szok: no chyba po skonczeniu karmienia bo jakos mi sie wydaje jak jutrzenka pisala ze to nie jest czas na diety:tak:
przeciez trzeba sie zdrowo odzywiac a nie tak katowac :no:

zreszta jak mozna nie jesc owocow i warzywa karmiac piersia, wogole te ograniczenia, ja bym przy karmieniu nie ryzykowala

EDIT

poszperalam troche

Jak każda z diet, również i ta nie jest pozbawiona wad. po pierwsze - Ze względu na brak błonnika dostarczanego przez warzywa i owoce, mogą pojawić się zaparcia.
po drugie -
Spore spożycie mięsa i jaj może doprowadzić do podniesienia cholesterolu we krwi.
Po trzecie - Ponieważ głównym składnikiem diety są białka, w organizmie pojawiają się niedobory witamin i minerałów, takich jak: witamina B1, B5, C, K, chrom, fosfor, magnez i potas.
po czwarte - Należy zwiększyć ilość płynów dostarczanych organizmowi. Ma to ogromne znaczenie we właściwym funkcjonowaniu nerek i zapewnieniu prawidłowej filtracji bez ich obciążania zbyt dużą ilością białka.
jutrzenko ja tez bylam na diecie dukana ale kazda dieta prowadzona sensownie z glowa trwa max 3 mce:tak: tu sa same bialka wazne w diecie warzywa prowadza sie powoli i owoce na samym koncu wiec malo cukrow i innych skladnikow potrzebnych do normalnego funnkcjonowania. i niestety obciaza baaardzo nerki wiec jesli ktos ma normalnie bez diety takie problemy to nie powinien sie za te diete brac:tak:wogole chcial poszperac kiedys za przepisami i trafilam na jekies forum dukanowskie laski sie potrafily na tej diecie bujac ponad rok nawet:szok::szok: dla mnie to jest chore bo pisza pozniej mam krwotoki z nosa zaslablam morfolgia kiepska to tamto....i tak na prawde nie ma diety cud przeciez. ja sie nigdy nie umialam odchodzac na dukanie bylam jakies 5 dni:sorry: pozniej staralam sie pilnowac co jem i jak jem i w jakich ilosciach jakie skladniki pochlaniam i tak jak spadlo mi 5gh tak sie trzymalo do teraz tzn do ciazy:tak:ale trzeba wszystko z umiarem i rozmyslem bo kazda dieta moze brdziej zaszkodzic niz pomoc
 
Witam Wszystkie Mamuśki!
Dopisuję się do Waszego forum jako październikówka (termin 26.10). Genialnie dopiero teraz wpadłam na pomysł coby poszukać jakiegoś forum a teraz nie nadążam z czytaniem.. ale staram się:)
Co do mnie to będzie dziewczynka Antośka. Imię zaakceptowane przez męża (tylko niestety (buu) nie przez jego rodzinkę..):)
Wstępnie myślę, że to tyle, pozdrawiam
 
Witam popołudniowo.
Ja tak w skrócie, bo skończyliśmy łazienkę Zobacz załącznik 493212 i pilnuję żeby wszystko stało na swoim miejscu plus sprzątam. A od rana w biegu, najpierw na pobieraniu krwi, później zakupy i galopem przez rynek i na końcu szkoła rodzenia. Trochę poleniłam się u mamy w pracy, a teraz znów z motorkiem w de ;-).
Troszkę później postaram się wpaść na dłużej i na wszystkie wątki.
Azorku cieszę się, że czarne chmury się rozeszły :-)
Nikamo witaj po przerwie kochana!
Polcia!!!!!!!!! Ja się nie zgadzam na żadną dietę przy karmieniu piersią! Oj.. dostaniesz od cioci Pauli w łeb!!

Miłego popołudnia!
 
Ostatnia edycja:
Malinowa _Paula gratuluje skonczenia łazienki ! To juz koniec remontów?

Azorek super że juz wróciłas na forum.

Sonka jak tak czytam o tych Twoich przetworach (teraz gruszeczki! mniam mniam) to ja chyba napadnę na Twoja spiżarnie:) ;)

Co do diet to owszem ale nie w trakcie karmienia . Ogólnie trzeba zrezygnowac ze słodyczy i tłustości a waga sama pojdzie w dól. Robiłam niestety diete Dukana i mimo że kilosy spadały czułam się fatalnie a na białko nie mogłam patrzec jeszcze z pól roku. Dostałam super dietę układana przez dietetyka mojej kolezance i własnie ją zamierzam zastosowac po karmieniu .
 
hejka. jestem nie wyspana w nocy co godzine się do toalety budziłam. w dzień nie miałam jak się zdrzemnać. jakos szybko dzień minął.

Mina ja też miałam rozmiar 36 teraz to 38 lub 40 też raczej

Paulawawa właśnie postanowiłam ze na rok 2013/14 pojdę dopiero. teraz się sama poduczę przypomne z technikum informacje i zaocznie zapisana jestem gdzie indziej na kosmetyce by mieć status ucznia.

Majeczka
doradzam dietę Dukana. jako po szkole tech żywienia troszkę o niej pisałam na zajęcia. ona jest skuteczna owszem ale źle wpływa na organizm. efekty uboczne. ale jak każda dieta je ma. poprostu osobiście odradzam. i ta dieta może powodować jakieś poźniejsze choroby organizmu nie dobory itd.

co do diet jeszcze pragnę dodać że nie ma diety którą może każdy używać. dieta musi byc uzależniona od wielu czynników m.in. płeć, wiek, waga początkowa, planowana waga końcowa, innymi czynnikami zdrowotnymi jak również alergiami itp.
 
ja dziś nie zrobiłam nic kompletnie nic :zawstydzona/y: i wcale mi nie jest z tym źle :laugh2:

I chyba mi wali na mózg z tego powodu :-D

Zobacz załącznik 493163

ptyśka - gratulacje :-), a numer ze słoniem - przedni :-)


jutrzenko - super, że porządki zrobione, zwłaszcza w takiej szufladzie od wszystkiego :-)

badaba - witaj

Paula - cudownie, że łazienka skończona :-)


Sonka jak tak czytam o tych Twoich przetworach (teraz gruszeczki! mniam mniam) to ja chyba napadnę na Twoja spiżarnie:) ;)

Co do diet to owszem ale nie w trakcie karmienia . Ogólnie trzeba zrezygnowac ze słodyczy i tłustości a waga sama pojdzie w dól. Robiłam niestety diete Dukana i mimo że kilosy spadały czułam się fatalnie a na białko nie mogłam patrzec jeszcze z pól roku. Dostałam super dietę układana przez dietetyka mojej kolezance i własnie ją zamierzam zastosowac po karmieniu .

nikamo - sama mam ochotę na nią napaść, a o tą dietę też się uśmiecham :-)

u mnie już stoją w dwóch garnkach zasypane na noc cukrem gruszki, jedne z kardamonem i wanilią, drugie z imbirem i cytryną - sama jestem ciekawa co z tego wyniknie, ale w kuchni pachcie obłędnie :-)

co do diet, to też jestem zdania, że w czasie karmienia dukan odpada z racji eliminowania węglowodanów, jak się wyeliminuje w wększości tłuszcze, to organizm do produkcji mleka ściągnie z nas :-)
tak sobie załozyłam, mam nadzieję, że tak się stanie :-)
 
reklama
witam wieczorkiem. my po południu pojechaliśmy odwiedzić prababcię i dopiero teraz wróciliśmy.
tak wam szczerze powiem, że te forumowe dołki coś się udzielają :/ bo i mnie dopadło :/ pakowanie na całego, a mąż mimo poszukiwań i oglądania mieszkań, nie może nic znaleźć.
bo to jakieś albo oszukane trafia, albo np. bez pralki w mieszkaniu, w sąsiedztwie gołębi na parapecie.
szczerze powiem, że się podłamałam tym wszystkim i mam mega dołka :/
 
Do góry