reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Wpadłam na chwile zobaczyc co u paulki ale cisza, pewnie odpoczywa po cieciu :)
Dziewczyny ide piec szarlotke, jestem dzis bez Julci tesciowei ja zabrali na caly dzien. :) jak fajnie tak na spokojnie mozna sobie wszystko zrobic bez nerwow i zalatania. :D :D
 
reklama
Witam moje panie:)
Długo mnie nie było.... Nadrabiałam.... Powiem ze przeczytać prawie 2 tys. Postów nie było łatwe a zwłaszcza ze wy co chwila piszecie...:-)
Gratuluje wszystkim mamusiom!!!! Poniekąd zazdroszczę ze juz możecie przytulić swoje pociechy, nie bójcie sie cc bo pewnie w chwili gdy zobaczycie swoje maleństwa zapomnijcie o bólu, operacji itd... Trzymam &&&&za każda z nas! Damy radę :)
Ja oficjalnie jestem na macierzyńskim od poniedziałku, wszystko mam juz przygotowane dla maleństwa wiec pozostaje tylko czekanie. Cos czuje ze te ostatnie 3,5 tygodnia bedzie najdłuższe w życiu ;-/
Tez zaczynam odczuwać skurcze nieregularne, bóle pachwin i krocza, bóle podbrzusza cos jakby miesiączkowe. Z dnia na dzień co raz to ciężej...
W zeszłym tygodniu miałam usg, malutki fajnie rosnie. Wazy 2.5 kg, moze nie za wiele ale w normie:) wszystko jest dobrze. Jutro jadę oglądać swoją sale porodowa:-)
Każdej z waż życzę udanego dnia i nie stresujcie sie za bardzo- bedzie dobrze :))
 
Dolga - wiesz, tak hipotetycznie się po prostu zastanawiam od jakiej wagi bobasa kwalifikuje się mama do cc, moja mama mnie i brata urodziła o wadze ok 4 kg bez problemu więc podejrzewam, że u mnie też sn będzie, ale z ciekawości zapytać się nie szkodzi :-) Wiadomo, boję się i tego i tego sposobu, boję się najbardziej tego jak moje ciało się zmieni i że będę miała problem ze zbliżeniem z mężem :baffled: Dziękuję za radę w sprawie piekarnika ;-)

Tak sobie przypomniałam, że miałam przed porodem jeszcze skoczyć do naszej przychodni aby dowiedzieć się jak wygląda kwestia pediatrów i w ogóle tych pierwszych wizyt bobaska i kwestia pielęgniarki środowiskowej w razie czegoś. Kompletnie mi to wyleciało z głowy .

Tak z innej beczki zrobiłam spaghetti i najadłam się tak, że mam wrażenie, że Kacperka przygniotłam :-p Hehehe. Ale ile się nawnerwiałam przy tym, wszystko mi z rąk leciało, m in olej mi dwa razy upadł na ziemię, oczywiście otwarty, kupa ryku i darcia przy tym była, oj dobrze, że męża nie było pod ręką :-p

Poza tym przykro mi jakoś, że mąż nie może być ze mną chociaż jeden dzień na tygodniu, zwłaszcza w taką ładną pogodę :-( Wiem, że wieczorem możemy się przejść tak jak wczoraj, ale to nie to, bo już się wcześniej ściemnia. A jak chciałam podjechać pod pracę męża aby móc gdzieś razem na miasto wyjść to mówi, że cały czas jest dużo rzeczy do zrobienia w domu. Ja o tym wiem, ale chciałabym zapomnieć o tym czasem po prostu, oderwać się, ehhhh. Ciężki ten nasz los dziewczyny :-p
 
Chybra ja młodszą córkę urodziłam z wagą 4050 sn, moj lekarka twierdzi że do 4500 można naturalnie,większe nie bo może się zablokować barkami w kanale rodnym :eek: choć wiem że zdarzająsię przypadki że i po 4800 rodzą naturalnie :szok:

Ja dziś znów mam brak siły ... masakra a jeszcze ta sesja na 17 :baffled: nie chce mi się aż dziwne,boli mnie kręgosłup i promieniuje aż w pośladek, jest i ciężko TAK właśnie ja to pisze :-:)zawstydzona/y: Aaaaaaaaa

Młodsza wróciła że szkoły i zepsół mi się humor :baffled: ja nie wiem czy Pani ich nie uczy czy moja to taki GAMOŃ :angry::angry::angry: ale poprostu odrabianie lekcji to katorga dla nas wszystkich,2 klasa podstawówki a moje dziecko nic nie umie :wściekła/y::wściekła/y::angry::angry::angry: wszystko sama jej tłumacze,a jak pytam co Pani robi na lekcji to odpowiada że na telefonie siedzi :baffled: Ale moja to też gagatek i sama nie wiem co myśleć o tym


Paula daj znaka
 
Akatsuki u mnie na szczęście po porodzie sn piczka jak dawniej i stosunki też ;-) i raczej tak jest w większości przypadków, taka nasza kobieca natura choć bywają wyjątki..
xmamuska moja babcia rodziłą mojego tatę 5 kg sn, no ale to inne czasy były :-D nie wyobrażam sobie!!!

jejku moje dziecko się obija a ja musze rodzić bo mojemu mężowi zostało tylko 2,5 tygodnia urlopu a później wyjeżdża za granicę! ;-)
 
Hej dziewczyny.

Chybra ja urodziłam synka z waga 4.220 A teraz się spodziewam jeszcze większego bobasa i nastawiam się na poród sn ale okaże sie w trakcie. z tego co pamiętam to synek miał o 1cm szersza główkę niż obwód klatki więc jak już ta główka przejdzie to po kłopocie, nie zawsze duża waga oznacza grubaska dziecko może być długie i szczupłe.
Co do sexu po porodzie sn u mnie nie było większych obaw byłam nacieta A potem taki młody lekarz ładnie zszyl ze pierwszy raz po porodzie był Jak ponowny "pierwszy raz" ;) az mąż byl zdziwiony ze mu żonę dziewicę oddali he he.

Paulka &&&
 
Ostatnia edycja:
Xmam - ja Ci bardzo zazdroszczę tych zdjęć, nie masz pojęcia naprawdę. Ja już kiedyś o tym mówiłam mężowi i nawet coś planował, ale potem temat ucichł i teraz jak wspomnę o tym to zero odezwu, a nasz kolega robi takie cudne zdjęcia ciążowe oraz noworodkowe, że szok :-( Jak tam będziesz to podejrzewam, że humorek się poprawi ;-) No a bobaski porządne urodziłaś, nie ma co :-) Nauczycielki, ojj temat dość kontrowersyjny w tych czasach, a ja już się boję co będą sobą reprezentować jak nasze brzuszkowe bobaski będą się uczyć. Mam nadzieję, że będę miała czas aby go poduczać w domu, bo na pewno tylko na tym oboje zyskamy , taki jest plan :tak:

Małkus, Kornelcia - dajecie nadzieję, dziękuję Wam bardzo :-) Mojemu zawsze się podobało, że że tak powiem jestem ciasna :-p Mam nadzieję, że młody będzie łaskawy i w razie czegoś lekarz się popisze.
 
Cześć.

Paulka powodzenia!!!! Czekamy na wieści &&&

Asmi u mnie sytuacja podobna przy obu porodach. Ktg prawie plaskie a ja umieram z bólu bo wszystko od krzyza szło :/

Dolga zdrowia dla synka.

Buba kiepsko. Robocizna kicha :/ man nadzieję ze uda się uratować kanapę.

Malinka ale fajnie ze uda się wyjsc :-)


Nocka znow kiepska, znowu mnie czyścilo :/ juz sie uspokoilo ale boje sie zjesc normalnie tylko sucharki, ryz itp lagodne dania. A marzy mi sie leczo, pizza i oczywiście te golabki ;)
dzisiaj caly dzien latania i jezdzenia po urzędach. Wymeldowalam się ze starego mieszkania i zameldowalam w nowym domku, w nowej gminie. Dziwnie tak oficjalnie mieszkam teraz na wsi ;-) ale taka to wieś ze własne kino czy aquapark ma ;-)

Zaraz jade na ktg. Nie spodziewałam się rewelacji, zresztą musze zacisnąć nogi do przyszłego tygodnia bo w weekend zamowiona przeprowadzka.
 
Xmama to masz typowy ból typu rwa kulszowa. Minie po porodzie. :-)
A co do szkoły czasami dziecko może mówić prawdę musiałbyś tak przypadkiem wejść na lekcję bez zapowiedzi by wiedzieć czy to prawda, albo podpytać inne mamy czy ich dzieci też tak mówią.
 
reklama
Dziś rozmawiałam z lekarzem na temat wielkości dziecka i porodu sn ,Nie ma stałej reguły ,że do 4,5 kg można rodzić liczy się też jak mama jest zbudowana i stanowczo powiedział ,że gdyby moje dziecko ważyło 4 kg nie rodziłabym naturalnie bo to niebezpieczne .Mój pierwszy syn był właśnie taki duży i były problemy wyciskanie ,krwotok i dziecko miało 8 punktów był niedotleniony . Miałam transfuzję bo mnie tak porozrywało teraz dzięki Bogu jest usg i można uniknąć takich historii .
 
Do góry