reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Raaany, nieodgadniony ten nasz synuś, w ta noc znowu był marudny i nie chciał spać. Chyba tak będzie co drugą noc. Mąż do pracy jak neptyk pojechał, a ja w domu nieprzytomna, przynajmniej młody dał mi chwilę żebym posprzątała i zjadła. Martwię się, że jak dłuższy czas będę niewyspana to coś nieprzewidywalnego zrobię lub stracę cierpliwość, a tego najbardziej się boję. Dobra wiadomość jest taka, że młody przestał zmieniać skórę i jest ładny i gładki. Ale jak ok tydz temu pępek mu odpadł to do tej pory tak jakby nie chciał się zagoić. Nie ma krwi, tylko tak jakby cały czas stara się zrobić strupek, ale nie może, psikam Octaniseptem i czyszczę codziennie, ale ta wydzielina brudzi Kacperkowi ubranka i tyle :baffled:

O tych grobach piszecie. Ja byłam w Niedzielę pierwszy raz na grobie córki mojego brata ciotecznego, która zmarła 2 lata temu jak miała 2 tygodnie. Normalnie mnie ściska i aż mi niedobrze jak wchodzę chociażby na część dziecięcego cmentarza, okropne, że takie małe niewinne bobaski tam kończą .
 
reklama
Hej Dziewczynki, czytam Was nocami ale piasek w oczach nie pozwala mi odpisać. U nas dni upływającego dość spokojnie. Mała je, śpi albo ogląda świat. Najgorsze są noce. Zasypia po kompieli i cynku na jakieś 3,5h potem kolejne karmienie i dramat usypiania :( Ona oczy jak 5zl a ja śpię na siedząco. Po około 30 min karmienia daje smoczek i czekam wisząc nad łóżeczkiem. Śpi jakieś 1,5 hej i znów to samo: cyc, smoczek i walka o sen. Rano i ja i ona jesteśmy nieprzytomne z ta różnicą, że ja muszę wstać i ogarniać dom, obiad itp a ta śpi w najlepsze.

Do tego mam wrażenie, że ma zapchany nosek. Psikam wodą morską ale nic to nie daje. Boje się choroby jakiejś :( Pępek nam nie odpadł, ślimaczy się i położna twierdzi, że jeszcze z tydzień potrzebuje by odpaść :( Mamy też problem z odbijaniem. Moje dziecko jest chyba zbyt kulturalne i nie odbija a potem ulewa :/

Czuje się jak do dumy matka :(
 
Dream mój Igor też potrafi nie spać po 2, 3 godz. w dzień albo ma drzemki 30 min. Szlag mnie czasem przez to trafia bo widzę że zmęczony, ale nie uśnie. Ale jak wsadziłam go w chustę to moment usnął i spał dwie godz. Właśnie teraz walczy z sennością. Leży sobie na kanapie i słucha szumu morza z telefonu .Może ta monotonia go uśpi:-D bo moje cycki nie będą 3 w 1. Też korzystam z apki na tel. Happy.

Odpadł nam dziś pępek wreszcie:-D:-D:-D- 28 dzień, tylko jakiś taki "żywy" jest teraz ten pępek i nie wiem czy to normalne bo już nie pamiętam jak to u starszego było.
 
Hej

Chybra mimo nawet wielkiego zmęczenia na pewno nie zrobisz nic nieprzewidywalnego :-) może spróbuj drzemac w dzień? Ja też czasem mam nerwa, szczególnie w nocy, bo zmieniam pieluche przed każdym karmieniem a mała potrafi zrobić o jedzenie wielka awanturę i wierzga nogami w każdą stronę, nie idzie pampka założyć, drze się, ja nieprzytomna i bezradna wymiękam... Ale patrzę jak to maleństwo nerwowo ciumka smoczka i czeka na cyca, robi swoją minke i złość cała mija, aż mi głupio że się wsciekam ale tak miałam co noc, teraz już tak jakoś lżej do tego podchodzę :-)

A teraz zasnęła smacznie przy cycu :-) ahh cudowny widok :-)

A propo pepuszka, jak wam odpadł kikut to jak wygląda pępek? Schował się?

Dzisiaj był pogrzeb babci... Dopiero jak Zobaczyłam jej zdjęcie i tą urne to tak dosadnie zrozumiałam że to prawda... Jakoś przy małej na codzień nie miałam czasu ani się wyplakac za babcie ani to przeżyć i tam pękłam... Eh już po wszystkim...

Dreamgirl próbuje i gruszka i frida wyciągać glutki ale nic nie idzie, tak jakby głęboko siedziało i czasem jej tam zaharczy, tzn rano dziś było dobrze, teraz po południu się nasiliło.. Ale temperatury nie ma więc poczekamy, w piątek idziemy i tak do lekarza
 
Są jeszcze jakieś dziewczyny do rozpakowania? Która miała mieć wczoraj cesarke(sorki wylecialo mi z głowy :-( )

U nas pępek odpadł w niedziele, w 5 dniu. Później w środku było dalej niezagojone ale codziennie jakaś część zamienia się w strupek i odpada.

Malinka przykro mi :-( trzymaj się dzielnie :-*

Aleksandra śpi cały dzień. Nawet na jedzenie musiałam ja wybudzac. Pewnie to przez zoltaczke, na szczęście obyło się bez lamp. W nocy karmie ja butelka z moim mlekiem, bo przy cycku wisialaby całą noc. Łatwiej mi odciągnąć i nakarmić butla niż cyckiem. Poza tym mąż może mi też pomóc. Dzisiaj budziła się co 3 godziny. Jest naprawdę dobrze a ja i tak ledwo się podnoszę z łóżka.
 
reklama
My dziś byłyśmy w poradni neonatologicznej na pobranie hormonów. Ola waży juz 3750 dostałam skierowanie na usg brzuszka i przezciemiaczkowe i mamy stawić się teraz za trzy tygodnie. Pani doktor powiedziała ze mała ma trochę wzdety brzuszek i mamy podawać espumisan 5 razy dziennie a jak będzie płakać to delikol 5-8 razy dziennie. I powiedziała żeby dawać jej smoka ale nie wiem dlaczego.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry