reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

@larkaa na usg nikt dziecka nie skrzywdzi :) To tylko usg, bardzo precyzyjne, zazwyczaj na dobrym sprzęcie, w dodatku na tym etapie jest to już usg przez brzuch nie trans waginalne :)

Jedynym inwazyjnym badaniem prentalnym jest amniopunkcja która zwiększa ryzyko poronienia ale jest ono rekomendowane przez lekarzy tylko jeśli są ku temu poważne wskazania.

właśnie o tym pobieraniu płynu owodniowego myślałam :)
 
reklama
@larkaa to nie ma się co na zapas martwić, muszą być poważne przesłanki żeby lekarz to rekomendował :) Poza tym to też nie jest jakiś koniec świata, istnieje ryzyko poronienia ale z tego co pamiętam w granicach 0,5 - 1%
 
Mi sie wydaje ze inwazyjne badanie wykon
Kurcze to ciekawe czemu w dolnośląskim nie robią tych badań. Autentycznie żadna z moich koleżanek poniżej 35 na tych nie była, dlatego w szoku jestem. :errr::errr: Wiem, że lekarze nie chętnie wypisują, bo podobno istnieje jakiś procent, że można w czasie tych badań dziecko skrzywdzić - co dokładnie nie wiem, bo nie czytałam na ten temat.

A co to znaczy dziecko ZD? Z Downem?
Bo wydaje mi sie ze inwazyjne badanie wykonuje sie jak sa ku temu powody i kobietom po 35 roku zycia.
 
@larkaa żeby zmierzyć przezierność karkową (pierwszy marker ZD - nie wiem czy to się tak fachowo nazywa) musi być bardzo dobry sprzęt bo chodzi o bardzo precyzyjny pomiar.

@madziorek83mw nawet kobiety powyżej 35 roku jak nie ma wskazań to nie kieruje się na prenatalne inwazyjne, poza tym nawet jak są wskazania to kobieta decyduje czy robi czy nie.

@esthle ja chciałam iść do Cnoty ale nie było już terminów - dzwoniłam jak byłam w połowie 8 tygodnia. Ale potwierdzam Cnota jest wybitnym specjalistą w usg prenatalnym.
 
A u mnie przezierność karkową badał gin prowadzący ciążę - no ale wydaje mi się, że sprzęt ma świetny.

Dostałam już wyniki bety i glukozy - moim zdaniem cukier jest w porządku, zobaczymy co gin powie. A beta 20714, więc około 7 tc. W poniedziałek przed pracą może uda mi się skoczyć drugi raz, to będę wiedziała, na czym stoję
 
A mnie dziś jakiś humor czarny dopadł :-( Mam mdłości mniejsze niż dotąd i już się boję :-( dlaczego muszę się takimi rzeczami przejmować :-( wolałabym wymiotować pół dnia ..wiem wiem wariactwo...co poradzę...
 
Dzien doberek wlasnie zaległam na kanapie i wciągnełam 3 kawałki placka z truskawkami. Galaretka i na śmietanie jest mi tak błogo że tyljo korzystać.
 
dziewuszki, ja widzę,że większość z nas to takie trochę panikary mówię również o sobie :p Ale kurcze przecież takie nasze zachowanie nie pomaga naszym maluchom ! :( także musimy się ogarnąć i myśleć tylko o samych dobrych rzeczach ! :) Takie moje przesłanie na dziś!
 
reklama
W kwestii prenatalnych to jestem jak najbardziej za. Szczególnie, że w tej ciąży postanowiłam, że będę chodzić do przychodni więc wizyty i badania za darmo.
A mnie dziś jakiś humor czarny dopadł :-( Mam mdłości mniejsze niż dotąd i już się boję :-( dlaczego muszę się takimi rzeczami przejmować :-( wolałabym wymiotować pół dnia ..wiem wiem wariactwo...co poradzę...
może zwyczajnie organizm się adaptuje do ciąży. Ja nie mam mdłości za to mega senność już coraz rzadziej mnie dopada.
 
Do góry