reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Okk, dobra bo już się zaczęłam zastanawiać jak to wygląda
Wystarczy zaświadczenie, aczkolwiek ja przy zakładaniu karty ciąży bym się zapytała, czy mogą Ci jako pierwszą wpisać datę poprzedniej wizyty. Wtedy położna na podstawie karty ciąży wystawi ci zaświadczenie do becikowego jak przyjdzie na wizytę domową po porodzie i nie będziesz musiała specjalnie do ginekologa biegać.
 
Mi dzisiaj założyli kartę ciąży a jeżeli chodzi o becikowe to ważna jest wizyta lekarska przed 10 tyg a nie kiedy została założona karta ciąży wystarczy zaświadczenie że byłyście u lekarza potwierdzone info tak było w moim przypadku kiedy byłam jakos w 6 tyg ciąży u ginekologa po poronieniu a nie wiedziałam że jestem w kolejnej ciąży.
 
Też myślę, że nie będzie problemu, ale swoją drogą to dziwne, że nie założyli. Ludzie bywają różni.. :) A co do becikowego to jak to teraz jest? 1900 zł netto na członka rodziny? Liczy się w to dziecko? czyli 1900+1900+1900? Jak się to wylicza jeżeli jedna osoba np. ma działaność własna i dochody co miesiąc inne? z pita?
 
Też myślę, że nie będzie problemu, ale swoją drogą to dziwne, że nie założyli. Ludzie bywają różni.. :) A co do becikowego to jak to teraz jest? 1900 zł netto na członka rodziny? Liczy się w to dziecko? czyli 1900+1900+1900? Jak się to wylicza jeżeli jedna osoba np. ma działaność własna i dochody co miesiąc inne? z pita?
Pewnie trzeba zadeklarować przy własnej działalności średnia z wymaganego przez nich okresu. Nie wiem jak jest w tym konkretnie przypadku, ale we wszystkich innych urzedowych tematach przy wlasnej dzialalnosci to wlasnie tak bylo
 
O wątróbce też czytałam że nie wolno jeść w ciąży. Znalazłam w necie "Wątróbka zawiera zbyt dużo witaminy A, która w nadmiarze jest toksyczna. Jej nadmiar może gromadzić się w organizmie i - zwłaszcza w 1. trymestrze ciąży – skutkować wadami rozwojowymi płodu, takimi jak wady czaszki czy układu nerwowego, a także przedwczesnym, bądź trudnym porodem."
eeee tam ja cala poprzednia ciaze zarlam watrobke co weekend ;D i nonstop jajecznice na sniadanie i moje gnojcu jest zdrowe. fakt faktem ze tradycja jezdzenia do restauracji na watrobke chyba zaczela sie ok 16 tc. Zalezy ile kto je. Nawet w zwyklym codziennym zyciu nie nalezy przesadzac zwlaszcza ze juz nie wit a a cala chemia i hormony ktorymi faszeruja te kury odkladaja sie w podrobach. Wszysko z umiarem :) serow plesniowych nie chcialam zrec, a kolezanki sie zajadaly. W tej ciazy mam listerio fobie i boje sie zjesc makrele wedzona a przyznam ze ochote mam wielka. Poczekam.
 
reklama
Ja już po wizycie i po 1 USG prawie na zawał padłam dzisiaj dostałam od mojego gina skierowanie na usg . Udałam się tam piętro wyżej podczas usg lekarka powiedziała że ona ciąży nie widzi ale dla pewności pójdziemy na oddział i zrobimy usg na innym sprzęcie . Ja oczywiście wizja raka mięśniaków. Ale na innym sprzęcie ciaza się ukazała poprzednie usg miało awarię. Serduszko bije mały karateka jest bardzo ruchliwy sorry za slaba jakość zdjęcia ale nadal trzęsą mi się ręce 😀
XD nie wymyslaj rakow, Ja chodze do ginekologa onkologa a jak mu wyskoczylam z teria ze nie zawsze II oznaczaja ciaze i zatrzymany okres... XD i moze to co innego to jak zwykle mial zdegustowana mine. Co wizyte wyskakuje mu z jakims mitem o nowtoworach z google. Chyba na nastepnej wizycie sie nie bede odzywac i stresowac chlopa.

Piekne bobolino :)))😍
 
Do góry