reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

I to jest osobno kupiona komoda i tylko ta nakladka, tak?
Kurde, jak wpisalam w wujka google komoda z przewijakiem to mi jakies takie waskie dziadostwa wyswietlilo.
Ja tez szukam glownie zeby to pod katem finansowym ogarnac.

Dokładnie! Ja na jakiś wolnych czy l4 jak się w miarę czułam zawsze wysprzątałam, ugotowałam obiad, aż się człowiek lepiej czuje w czystym i pachnącym domu. Zakupy, nadrobienie zaległości, jakiś spraw urzędowych.... A teraz jak wrak człowieka. A to już trwa prawie 1,5 miesiąca i jedyne ciuchy w jakich chodzę to piżama, miska do heftowania pod ręką i poduszka, która i tak śmierdzi ile razy bym jej nie zmieniała. No cóż.... :/
Jej, Ty to masz prawdziwa walke zycia z ta ciaza... szkoda mi Ciebie i mocno trzymam kciuki zeby lepsze czasy juz zaraz nadeszly!
 
reklama
My mieliśmy przewijak z ikei od znajomych. O taki: Zobacz załącznik 1248679
Łóżeczko tez dostaliśmy. Mieliśmy mieszkanie przed generalnym remontem, wiec stało w salonie koło łóżeczka i dobrze się sprawdziło. Dokupiłam kosze w których trzymałam pieluchy, ciuchy na przebranie i pojemniki na jakieś spirtusy do pępka czy gaziki, kremy i super centrum dowodzenia [emoji28] Teraz po remoncie to kupimy nakładkę na łóżeczko, bo szkoda miejsca mi na ten przewijak, przy łóżeczku będę trzymać jakieś najpotrzebniejsze rzeczy i już [emoji4]

Przewijaka i łóżka się pozbyłam, bo przecież nie chciałam drugiego dziecka [emoji23] Teraz będziemy musieli kupić jakieś, najlepiej z kołkami, żeby swobodnie się z nim poruszać między sypialnia a innymi pomieszczeniami [emoji4]
O wlasnie, taki widzialam! Balam sie,ze za waski? Hmm ale jak mowisz, ze mozna tam jakies koszyki przyczepic to moze jakos razem to dziala 🙂
 
I to jest osobno kupiona komoda i tylko ta nakladka, tak?
Kurde, jak wpisalam w wujka google komoda z przewijakiem to mi jakies takie waskie dziadostwa wyswietlilo.
Ja tez szukam glownie zeby to pod katem finansowym ogarnac.


Jej, Ty to masz prawdziwa walke zycia z ta ciaza... szkoda mi Ciebie i mocno trzymam kciuki zeby lepsze czasy juz zaraz nadeszly!
Wpisz w Google komoda hemnes przewijak i ci wyskoczy. Komoda jest z ikei a ta drewniana nakładkę ktoś po prostu robi pod ta komodę w dwóch rozmiarach szerokości i sprzedaje na Allegro.
 
To co do szerokosci komody to juz wiem co i jak, a teraz powiedzcie jak to wyglada ze starszymi, ruchliwymi dziecmi? Wtedy juz sie tych komod nie uzywa? Gdzie takiego tuptajacego rocznego dzieciaczka przebrac?
 
To co do szerokosci komody to juz wiem co i jak, a teraz powiedzcie jak to wyglada ze starszymi, ruchliwymi dziecmi? Wtedy juz sie tych komod nie uzywa? Gdzie takiego tuptajacego rocznego dzieciaczka przebrac?

Jak moj nie chodził to gdzie go złapałam tam przewijałam, na podłodze, na kanapie [emoji28] czasami jak raczkował to była gonitwa gołej pupy po domu [emoji85] z biegającym dzieckiem podobnie, już nie leży chętnie żeby mu pupsko podetrzeć [emoji28] tam gdzie go dotrwałam tam przebierałam [emoji85]

Ten przewijak nam jakoś posłużył na pol roku może 7 miesięcy, potem już zbierał kurz [emoji28]

Co do pojemników to mieliśmy takie typowe z ikei. Można je powiesić. A łóżeczku, albo tym przewijaku co wrzuciłam [emoji4]
IMG_7081.jpg
 
A mam jeszcze takie pytanko do doświadczonych mam 🙂 bo tak powoli chcę robić kosztorys zakupów do pokoju dziecięcego i mam zagwozdkę przy komodzie do przewijania / komodzie pielęgnacyjnej. Korzystacie z tego wynalazku? Zauważyłam, że wiele mebli tego typu jest tak wąska, że mieści się tylko przewijak, nawet nie ma gdzie położyć chusteczek czy kremu. To chyba bez sensu w przypadku takiego mebla? A dwa - jak to wyglada jak dziecko jest starsze? Jakos ciezko mi sobie wyobrazic zeby to bylo bezpieczne dla dziecka, ktore juz siada, kreci sie itd. przeciez moze spasc?
Przewijaka użyłam dla zasady 2 razy żeby nie było że nie używam Xd
 
Przewijaka użyłam dla zasady 2 razy żeby nie było że nie używam Xd
A tak to na kanapie czy lozku przewijalas?
Wlasnie czytalam, ze sa takie podklady do przewijania dziecka w kazdym miejscu, kosztuja kilka, kilkadziesiat zlotych. Moze nie ma co kupowac calego mebla po to zeby go 6 miesiecy uzywac 🤔 ja akurat miejsca mam sporo, wiec te dodatkowe szuflady nie sa mi potrzebne. Mam w pokoju dziecka wielkie szafisko, sama nie wiem co tam upcham 😁
 
Ojej, nawet nie wiesz jak mnie pocieszylas - juz myslalam, ze tylko ja jestem taka leniwa, spiaca, bezproduktywna bułą 😁 kurna, myslalam ze na L4 bede codziennie chate czyscic na blysk, gotowac jak nigdy wczesniej, a skonczylo sie na tym, ze maz musial wziac catering, bo nie mial co jesc... On duzo pracuje, wiec za bardzo nie ma kiedy gotowac. I tak mi bylo glupio na poczatku przed sama soba, ale teraz powoli sobie to ukladam w glowie, ze niedlugo bedzie lepiej...
O tak, też tak myślałam, bo wcześniejsze ciążę były spoko, a teraz już miesiąc na L4, a ciężko mam cokolwiek ogarnąć, obiady robię, bo nie opłacałoby mi się codziennie dla naszej czwórki kupować, ale staram się często robić coś na dwa dni, za to w niedziele gotuje mąż, a ja mu tylko mówię co i jak ma robić. Mąż mi mówi, że mam się nie przejmować i odpoczywać, ale mnie to psychicznie męczy jak czegoś nie mogę zrobić bo mnie mdli jak za długo na nogach stoję u siadam i tak na raty wszystko ogarniam😒
 
reklama
Do góry