reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny, nie mam doświadczenia w temacie, może któraś coś podpowie.
Kiedy najwcześniej można ustalić płeć? Bo ostatnio na USG dzidziuś sie położył tak jakby na pleckach i tam widziałam "coś" między nogami[emoji846] ale bratowa mi powiedziała że to prędzej pępowina niż widoczne męskie narządy, a lekarz to w ogóle nic nie powiedział na ten temat a ja się nie zapytałam i tak dopiero rozkminiam w domu. Dodam że to już był skończony 13 tydzień.
Jak myślicie czy może być już coś widać?

Pewnie ze może być coś widać, niektóre dziewczyny już wiedza po prenatalnym. Ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam tak wcześnie, dopiero jakoś w 16 tyg ładnie się pokazał siusiak [emoji28] Teraz zrobiłam nifty wiec wiem już wcześniej, ale jak pytałam lekarkę na prenatalnym to mówiła ze za wcześnie by mogla na usg ocenić płeć [emoji4]
 
reklama
Mozliwe. Część dziewczyn już wie kto mieszka u nich w brzuszku, jak nie z usg to z Nifty :) Ja sie dowiedzialam dopiero w 20 tc poprzednio.
Boze sie poryczalam bo jak sobie wyobraziłam że to będzie faktycznie chłopiec to tak mi jakoś wyobraźnia podsyła wzruszające obrazki na ten temat😊 Oczywiście że będziemy bardzo szczęśliwi co by nie było, najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa ale niedawno zmarł ktoś bardzo mi bliski, kogo mi bardzo brakuje. I tak sobie wymarzyłam że jeśli to będzie chłopczyk to będzie miał na imię Staś, po swoim dziadku a moim teściu.
@PaulinaKZ ja Ci Pw wysłałam :p Kto nie czyta maili :p?
Tak już się poprawiłam 🙂
 
Boze sie poryczalam bo jak sobie wyobraziłam że to będzie faktycznie chłopiec to tak mi jakoś wyobraźnia podsyła wzruszające obrazki na ten temat😊 Oczywiście że będziemy bardzo szczęśliwi co by nie było, najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa ale niedawno zmarł ktoś bardzo mi bliski, kogo mi bardzo brakuje. I tak sobie wymarzyłam że jeśli to będzie chłopczyk to będzie miał na imię Staś, po swoim dziadku a moim teściu.

Tak już się poprawiłam 🙂
Tez po dziadku planuje Wojciecha. W 1 ciazy okazal sie byc Laura;p teraz zobacze czy Wojtunia czy Klarunia :)
 
Pewnie ze Ile może być coś widać, niektóre dziewczyny już wiedza po prenatalnym. Ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam tak wcześnie, dopiero jakoś w 16 tyg ładnie się pokazał siusiak
emoji28.png
Teraz zrobiłam nifty wiec wiem już wcześniej, ale jak pytałam lekarkę na prenatalnym to mówiła ze za wcześnie by mogla na usg ocenić płeć
emoji4.png
W ogóle ten mój lekarz sie nie daje podpytać, mam wrażenie że nie chce powiedzieć nic jak nie ma 100% pewności.

Tez po dziadku planuje Wojciecha. W 1 ciazy okazal sie byc Laura;p teraz zobacze czy Wojtunia czy Klarunia :)
Laura to było moje wymarzone imię dla córeczki od dawna. Ale teraz się zastanawiam nad Zosią i Oliwią. A jeśli chodzi o Wojtusia, to fajne że dziecko dostaje imię po swoim przodku, kimś dla nas ważnym, a nie tylko dla tego że jest ładne dla nas, rodziców 🙂
 
Dziewczyny, nie mam doświadczenia w temacie, może któraś coś podpowie.
Kiedy najwcześniej można ustalić płeć? Bo ostatnio na USG dzidziuś sie położył tak jakby na pleckach i tam widziałam "coś" między nogami🙂 ale bratowa mi powiedziała że to prędzej pępowina niż widoczne męskie narządy, a lekarz to w ogóle nic nie powiedział na ten temat a ja się nie zapytałam i tak dopiero rozkminiam w domu. Dodam że to już był skończony 13 tydzień.
Jak myślicie czy może być już coś widać?
aktualnie jestem w połowie 13 tygodnia i lekarz wczoraj powiedział że najwcześniej za 2-3 tygodnie będzie mógł określić płeć. Chociaż pewnie jest to też trochę sprawa indywidualna 😄
 
Dziewczyny, nie mam doświadczenia w temacie, może któraś coś podpowie.
Kiedy najwcześniej można ustalić płeć? Bo ostatnio na USG dzidziuś sie położył tak jakby na pleckach i tam widziałam "coś" między nogami🙂 ale bratowa mi powiedziała że to prędzej pępowina niż widoczne męskie narządy, a lekarz to w ogóle nic nie powiedział na ten temat a ja się nie zapytałam i tak dopiero rozkminiam w domu. Dodam że to już był skończony 13 tydzień.
Jak myślicie czy może być już coś widać?
Mi lekarka powiedziała płeć już na prenatalnym usg, a dwa dni później lekarz prowadzący na kontroli potwierdził ;)
 
aktualnie jestem w połowie 13 tygodnia i lekarz wczoraj powiedział że najwcześniej za 2-3 tygodnie będzie mógł określić płeć. Chociaż pewnie jest to też trochę sprawa indywidualna 😄
Wiele historii słyszałam na temat dziewczynek które stały się chłopcami, ale podobno w drugą stronę raczej pomyłki rzadkie bo jak się siusiak pokarze to już się raczej nie schowa 🙂
 
reklama
Wiele historii słyszałam na temat dziewczynek które stały się chłopcami, ale podobno w drugą stronę raczej pomyłki rzadkie bo jak się siusiak pokarze to już się raczej nie schowa 🙂
No tak ja w poprzedniej ciąży na prenatalnych lekarz pewien że dziewczynka a tydzień później u mojego gina co miał sprzęt jak komputer z lat 90🤣 mówi mi że tutaj jest takie duże przyrodzenie, że nie wie jakim cudem tamten gin widział dziewczynkę 🤣
 
Do góry