reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pcos a stymulacja

reklama
Mam pcos i stymulacje letrozole bluefish. Czy komuś sie udalo?? :)
A przygotowujesz się do inseminacji czy ivf ? Czy zwykły monitoring cyklu? Bo jak do in vitro to zapraszam na forum:-) a na innym forum masz staraczki przygotowujące się do inseminacji ( IUI).
 
Letrazole widziałam u nas na forum plus inne hormony, wiec nie za dużo wiem:-)w każdym razie się udawało. trzymam kciuki :-)
 
Po roku starań kierujemy się w stronie niepłodności i diagnostyki. Wtedy badany jest mąż - badanie nasienia. Oczywiście Ty od badania hormonow po drożność jajowodów i w zależności od przyczyny z zajściem w ciąże obierana jest droga. Lekka stymulacja hormonalna ( zastrzyki) i monitoring, albo IUI albo in vitro. Po 3 nieudanych IUI zaleca się in vitro. A mąż był przebadany? Taka mała rada jak się nie uda to zbadaj AMH, żeby wiedzieć czy masz czas na kombinacje. Bo czasem podchodzimy do IUI albo IVF bo ilość komórek jajowych się kończy i może ciąża będzie, ale to już jest ryzykowne.
 
A amh w jakim dniu cyklu się bada? Tylko czytalam ze przy pcos jest duze amh racja? Mąż mial badanie nasienia, bral na nie prosper i według mnie sie poprawiły bo sie mieszczą w normach, ginekolog zalecił wizytę u urologa ale jest ok
 
Amh mało zależy od dnia cyklu. Jednak nie możesz być na hormonach, moim zdaniem. Co do nasienia to jest dynamiczne to znaczy, ze teraz jest lepiej jutro gorzej i na odwrót. Wiele wpływa na jakość nasienia i podstawowe badania nie zawsze wszystko wyjaśnią. Pisze tak zapobiegawczo:-) bo kobiety szukają winy w sobie czesto. Nie martw się tym jeszcze, próbuj! Czasem trzeba więcej czasu. Co do PCOS to już kiedyś pisałam PCOS to wielki wór do którego wkładają wszystko... wiele kobiet ma PCOS i zachodzi w ciąże bez pomocy medycznej. A i idealnie zdrowe pary nie mogą zajść w ciąże.
 
reklama
Może zadaj pytanie na tym wątku:
Dziewczyny odpowiedzą;-) albo pokierują dalej. Ja jestem po in vitro u nas wyniki nasienia były niezbyt zachęcające do IUI tylko in vitro. I obecnie będziemy rodzina wielodzietna po ponad 9 latach starań. Mamy syna i bliźniaczki w brzuchu :-) skoro nam się udało to i tobie się uda.
Gratuluję 🎊 dziękuję za poradę :)
 
Do góry