reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS? Wynik AMH 12,8

Marianna728

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2020
Postów
102
Witam, w 3 dc wykonałam badania hormonalne plus zrobiłam AMH (że wskazania lekarza), które wyszło powyżej normy 12,8. Reszta hormonów jest ok, mieszczę się w normach. Martwię się, czy to dlatego 5 miesięcy nie udaje nam się nic? Mamy już córkę 6 lat, ale teraz staramy się o drugie i niestety bezowocnie. W poniedziałek mam lekarza, ale chciałam wiedzieć czy którymś dziewczyna udało się zajść w ciążę mimo PCOS? Ewentualnie czy taki wynik to faktycznie jest PCOS? Otyłości nie mam, ostatnio schudlam nawet 8 kg. Ćwiczę, cukru nie jem... Dlaczego tak jest? I jakie będzie leczenie? Dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
U mnie lekarz tez kazal robic AMH bo bylo podejrzenie PCOS i czytalam wtedy ze wyszy wynik moze wskazywac na PCOS
 
AMH odpowiada za dojrzwanie pęcherzyków i wysoki poziom moze wskazywać na PCOS.
Ja tez musialam to badanie zrobic jako pierwsze kiedy mialam podejrzenie PCOS wlasnie.
Skonsultuj z lekarzem pewnie zleci kolejne badania i włączy ewemtualne leczenie .
 
Wynik może wskazywać na pco ale nie musi. Tej choroby niestety nie da się wyleczyć. Najpierw sprawdź czy w ogóle masz owulacje.
 
Teraz ostatnio śluz przezroczysty lepki, później był z takimi białymi nitkami, ból jajnika z lewej strony (boli mnie nawet teraz po okresie, więc pewnie jest torbiel). Nie wiem co jeszcze, nigdy wcześniej się tak nie dopatrywałam 🤦‍♀️😏
 
Witajcie, bylam na wizycie z tymi wynikami. Odkrył, że tarczycę mam lekko podwyższoną. Niby się mieszczę w normie bo mam 2,8 ale mówił że przy zachodzeniu w ciążę powinnam mieć 1,5. Dał mi euthyrox 25mg raz dziennie. Dodatkowo to AMH wysokie, ale to o niczym nie świadczy. Na spokojnie, będziemy stymulować owulacje, ale musi mieć jeszcze badania między 16-18dc. Powiedział, że wtedy będzie wiedział co i jak ile mi przepisać. No więc wydałam kolejne 350zl. Zrobiłam m.in androstendion, testosteron, prolaktyne, estradiol, tsh, LH, anty tpo, i jeszcze wiele innych, mocz, glukoze... Mam nadzieję, że to już będą ostatnie badania? Chyba że pod koniec cyklu jeszcze jakieś badania należy wykonać? Progesteron?
Przyznam, że jak zaczęłam brać ten euthyrox to dopiero w 16dc zaczęłam mieć zwiększoną ochotę i faktycznie pojawił się inny śluz... Nie wiem, na początku cyklu jak u niego byłam to mówił, że nic się nie dzieje. Więc się nie napalam. Z kolejnymi wynikami pójdę i sie okaże co i jak...
 
Witajcie, bylam na wizycie z tymi wynikami. Odkrył, że tarczycę mam lekko podwyższoną. Niby się mieszczę w normie bo mam 2,8 ale mówił że przy zachodzeniu w ciążę powinnam mieć 1,5. Dał mi euthyrox 25mg raz dziennie. Dodatkowo to AMH wysokie, ale to o niczym nie świadczy. Na spokojnie, będziemy stymulować owulacje, ale musi mieć jeszcze badania między 16-18dc. Powiedział, że wtedy będzie wiedział co i jak ile mi przepisać. No więc wydałam kolejne 350zl. Zrobiłam m.in androstendion, testosteron, prolaktyne, estradiol, tsh, LH, anty tpo, i jeszcze wiele innych, mocz, glukoze... Mam nadzieję, że to już będą ostatnie badania? Chyba że pod koniec cyklu jeszcze jakieś badania należy wykonać? Progesteron?
Przyznam, że jak zaczęłam brać ten euthyrox to dopiero w 16dc zaczęłam mieć zwiększoną ochotę i faktycznie pojawił się inny śluz... Nie wiem, na początku cyklu jak u niego byłam to mówił, że nic się nie dzieje. Więc się nie napalam. Z kolejnymi wynikami pójdę i sie okaże co i jak...
A jakie masz wyniki lh i FSH na początku cyklu, czyli 3-5dc? Bo mogą być w normach, ale FSH musi być wyższe od lh by była owulacja. No i prolaktyna czy nie za wysoka
 
reklama
Witam, w 3 dc wykonałam badania hormonalne plus zrobiłam AMH (że wskazania lekarza), które wyszło powyżej normy 12,8. Reszta hormonów jest ok, mieszczę się w normach. Martwię się, czy to dlatego 5 miesięcy nie udaje nam się nic? Mamy już córkę 6 lat, ale teraz staramy się o drugie i niestety bezowocnie. W poniedziałek mam lekarza, ale chciałam wiedzieć czy którymś dziewczyna udało się zajść w ciążę mimo PCOS? Ewentualnie czy taki wynik to faktycznie jest PCOS? Otyłości nie mam, ostatnio schudlam nawet 8 kg. Ćwiczę, cukru nie jem... Dlaczego tak jest? I jakie będzie leczenie? Dziękuję za odpowiedzi.
Mam PCOS. 5 lat nie mogłam zajść w ciążę. W tym czasie byłam leczona na różne sposoby, co dosłownie wyniszczyło mój organizm. Miałam też monitoring i stymulowaną owulacje ale nie pomagalo. Wiesz kiedy zaszłam w ciążę? Jak już 2 lata niczym się nie leczyłam. Przez ten czas dużo biegałam, zdrowo się odżywiałam. Zaszłam w ciążę w najmniej spodziewanym momencie jak już wcale o tym nie myślałam, bo miałam poważne problemy rodzinne. Do lekarzy mam wielki uraz. Teraz jestem w 11t3d ciąży i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Nie mówię, że nie masz się leczyć farmakologicznie, zrobisz jak chcesz, ale mnie leczenie niszczyło. Mnóstwo chemii bez skutku.
 
Do góry