reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pensja na zwolnieniu

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
11
Hej kochaniutkie,
Pomóżcie wyliczyć mi wynagrodzenie na zwolnieniu, a mianowicie- nie mam ukończonych 26 lat (skończę w październiku 2021) od września do listopada moja pensja netto wynosiła 2324,74 zł ( księgowa nie dopatrzyła się, ze powinnam dostawać dodatek za PIT 0 i za te miesiące mam go odzyskać z podatku) od grudni do stycznia miałam podwyżkę i dostaje już dodatek za PIT moja pensja netto teraz wynosi 2930,64. Od 4.02.2021r planuje iść na zwolnienie czy ktoś może mi wyliczyć ile powinnam dostawać miesięcznie na zwolnieniu??? Czy ten pierwszy miesiąc w którym wypłatę dostane jeszcze od dyrekcji wlicza mi się do średniej finansów?
prosze o odpowiedz.
 
reklama
Średnia będziesz mieć liczona z 12 miesięcy. Jeżeli pracowałaś krócej to z tych przepracowanych miesięcy. A dlaczego zwolnienie akurat od 04.02? Planujesz być wtedy chora?
 
Od 4, bo wtedy mam wizytę u ginekologa i wezmę zaświadczenie.
a czy ten pierwszy ostatni miesiąc w którym dostane pensje od swojej dyrektorki, a będę już na zwolnieniu (bo przez pierwsze 33 dni płaci pracodawca), tez mi się wlicza do średniej? Czy już nie?
 
Ale jeśli jesteś w ciąży i idziesz na zwolnienie lekarskie to zwolnienie od ginekologa jest płatne 100%. Na macierzyńskim dostajesz 80% przez rok.
 
Ale 100% średniej zarobków tak??
i u mnie to jest różnica, bo przez pierwsze 3miesiące mialam 2324,63 zl
A od grudnia 2930,74 i moje pytanie brzmi czy jak pójdę w lutym na zwolnienie to czy ta wypłata lutowa tez mi się liczy do średniej? 🥴🥴
Przepraszam, ale chyba ciężko jest mnie zrozumieć, bo nie mogę uzyskać odpowiedzi
 
Ale 100% średniej zarobków tak??
i u mnie to jest różnica, bo przez pierwsze 3miesiące mialam 2324,63 zl
A od grudnia 2930,74 i moje pytanie brzmi czy jak pójdę w lutym na zwolnienie to czy ta wypłata lutowa tez mi się liczy do średniej? 🥴🥴
Przepraszam, ale chyba ciężko jest mnie zrozumieć, bo nie mogę uzyskać odpowiedzi
Na zwolnieniu lekarskim dostajesz tyle ile zarabiasz czyli ta nowa pensja. Na macierzyńskim będą rozliczać na podstawie 12 miesięcy. Niestety nie powiem Ci czy te zarobki na zwolnieniu wliczają się do tych miesięcy - nie chce wprowadzać w błąd ani abyś się opierała na moim "wydaje mi się".
 
reklama
Na zwolnieniu lekarskim dostajesz tyle ile zarabiasz czyli ta nowa pensja. Na macierzyńskim będą rozliczać na podstawie 12 miesięcy. Niestety nie powiem Ci czy te zarobki na zwolnieniu wliczają się do tych miesięcy - nie chce wprowadzać w błąd ani abyś się opierała na moim "wydaje mi się".
 
Do góry