reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pępowina

Moja córka urodziła się owinieta pępowiną dwa razy. Niewiem czy ma to jakiś związek z długością pępowiny, ale nie da się temu zapobiec. Podczas porodu położna bądź lekarz muszą być czujni w tej kwestii. Moja córcia dostała tylko 8 pkt w skali APgar i to w 6 minucie, musiała dostać tlen, zaraz po urodzeniu. Teraz jest zdrową i niesforną dwu latką :-)
 
reklama
Ja miałam cesarkę ale podejrzewam że moja mała też mogła być owinięta... Jednak z tego co mi wiadomo czasami dziecko jest owinięte pępowiną ale przy porodzie niczemu to nie zagraża, a czasami jest tak że niestety dziecko może urodzić się z zamartwicą (siostra mojej koleżanki urodziła dziecko właśnie owinięte pępowiną, mała była martwa... 1 pkt i reanimacja, ale teraz żyje i ma się całkiem dobrze, nieco wolniej się rozwija ale jest zdrowa:)) synek mojej drugiej koleżanki też był owinięty i przez to nie mogła go urodzić, zrobili jej cesarkę i ma ślicznego i zdrowego chłopczyka:)
Jeżeli jesteś pod stałą kontrolą lekarską to spokojnie, podobno na USG lekarz może zobaczyć położenie pępowiny, zawsze też możesz go poprosić aby Ci ją pokazał i wyjaśnił czy jest dobrze czy źle ułożona, nie stresuj się na zapas bo stres dzidziusiowi i Tobie wcale nie pomoże, pozdrawiam:)
 
Do góry