reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pępowina dwunaczyniowa

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Hej, dzisiaj miałam 3 usg prenatalne (29+3) w Medicover u tego samego lekarza, co każde poprzednie. Wszystko rozwija się prawidłowo, jedynie zauważył, że pępowina z 3 naczyniowej zrobiła się 2 naczyniowa. Uważa, iż to jest wada izolowana? Gdyż wcześniej były 3, zresztą mój lekarz prowadzący zawsze też mówił, że jest trójnaczyniowa. Bardzo się tym mimo wszystko zmartwiłam ;/ że po porodzie jednak wyjdzie jakaś wada genetyczna, że mała teraz będzie gorzej przybierać:/
Co robić?
Znacie taki przypadek, że 1 naczyńko od pępowiny pękło?
 
reklama
Kochana jakby pękła tętnica w pępowinie to by się na pewno nie skończyło dobrze.
Są dwie opcje, albo była tylko jedna tętnica od początku i nikt tego nie zauważył albo ten ostatni lekarz coś popieprzyl.
Jak najbardziej możesz urodzić zdrowe dziecko, ale moja rada jest taka, zebys spróbowała się dostać do dobrego szpitala który nie zwleka z ewentualnym CC bo w takiej sytuacji dziecko dostaje jeść tylko jedną rurką zamiast dwoma, i warto monitorować jego rozwój pod koniec ciąży. Z tego co mi wiadomo zaleca się echo serca płodu żeby upewnic się, ze nie występują anomalie w rozwoju układu krwionośnego płodu.
Powodzenia i daj znać jak się skończyło, czy jednak zagubiona tętnica się odnalazła :)
 
Do góry