reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar

Dołączył(a)
20 Kwiecień 2021
Postów
8
Witam wszystkie przyszle mamusie. Moze ma z ktoras z Was zalozony pesar? Ja mam zalozony od 29 tyg. Obecnie 32 Ale ciagle leze. Boje sie wstawac gdyz jak wstane to brzuch od razu sie napina i boli podbrzusze. Ma ktoras tak z Was ? Biore luteine nospe i magnez. Jeden gonekolog kaze lezec drugi mowi zeby chodzic. Nie wiem co robic..
 
reklama
Miałam pessar we wszystkich 3 ciążach. W pierwszej od 31tyg., W drugiej od 32,a w 3od 23. W ppierwszej miałam tak jak Ty, jak tylko wstawałam zaraz brzuch się napinał. Trochę chodziłam ale nie za dużo. Urodziłam równo w 37tygidniu. Miałam zastrzyki z nospy, scopolan i nosów doustnie. W drugiej ciąży chodziłam i robiłam wszystko ale nie miałam skurczy, w trzeciej podobnie. Drugie dziecko urodzone łam w 38tyg. A 3 w 37i 5dniu.
 
Witam wszystkie przyszle mamusie. Moze ma z ktoras z Was zalozony pesar? Ja mam zalozony od 29 tyg. Obecnie 32 Ale ciagle leze. Boje sie wstawac gdyz jak wstane to brzuch od razu sie napina i boli podbrzusze. Ma ktoras tak z Was ? Biore luteine nospe i magnez. Jeden gonekolog kaze lezec drugi mowi zeby chodzic. Nie wiem co robic..
Ja mam założony. Funkcjonuje normalnie z tym że oszczędnie :) Najnowsze zalecenia wskazują aby nie leżeć ciągle bo to osłabia macicę. Mi też twardnieje brzuch, mam już skurcze przepowiadające dawno. Jeśli czuje się źle to odpoczywam :) U mnie 34tc
 
Ja mam założony. Funkcjonuje normalnie z tym że oszczędnie :) Najnowsze zalecenia wskazują aby nie leżeć ciągle bo to osłabia macicę. Mi też twardnieje brzuch, mam już skurcze przepowiadające dawno. Jeśli czuje się źle to odpoczywam :) U mnie 34tc
Ja jak tylko wstane to brzuch od razu twardy a jak troche pochodze to boli podbrzusze i krocze 😔
 
Masz dwóch lekarzy? 🤔
No ja nie potrafiłabym leżeć. Jak masz pessar to jesteś bezpieczna, o ile jest dobrze założony.
Też nie chodzę caly dzień ale takie twardnienia brzucha czy skurcze BH trwają sekundy.
Poszlam do drugiego na kontrole pessara zeby sie upewnic ze wszystko jest wporzadku. Tez bym chciala chodzic i normalnie funkcjonowac ale zwyczajnie sie boje
 
Poszlam do drugiego na kontrole pessara zeby sie upewnic ze wszystko jest wporzadku. Tez bym chciala chodzic i normalnie funkcjonowac ale zwyczajnie sie boje
Wiesz, nie chce Ci mówić typowo co masz robić bo to jest swego rodzaju branie odpowiedzialności. Ja swojemu lekarzowi ufam i jeśli mówi mi że mogę normalnie funkcjonować ale delikatnie i ostrożnie to tak robię. A jak mam gorszy dzień to leżę kilka godzin lub śpię pół dnia :) A co mówi Twój lekarz prowadzący?
 
reklama
Miałam pessar założony od 12 tc. Pracowałam do prawie 7 mies. Pessar zdjęty w 37tc po zdjęciu oszczędzałam się by nie zaczął się poród. Tylko z tego powodu iż było już rozwarcie a córka była ułożona pośladkowo i w 38tc miałam mieć cc. Wcześniej normalnie pracowałam i funkcjonowałam bez forsowania się.
 
Do góry