reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar

reklama
Już ci się w 12tc skracała czy zapobiegawczo?
Zapobiegawczo, gdyż pierwsza ciąża zakończyła się nagła akcją porodową w 32tc. Na wizycie okazało się, że mam już 5 cm rozwarcia a skurcze jedynie na ktg były widoczne. Mnie jedynie lekko pobolewało spojenie. Do 36tc wyleżałam już z pełnym rozwarciem. By nie było powtórki zapadła decyzja o wczesnym założeniu krążka. W. 37 tc zdejmowany i miałam już 3 cm.
 
Miałam pessar od 29tc + rozwarcie 3 cm. Zatrzymywany poród zaraz po założeniu pessara. Zdjęty 38tc. Syn urodził się dwa dni przed terminem tylko dlatego, że miałam masaż szyjki zrobiony na moją prośbę :) tak to by jeszcze dłużej siedział w brzuchu. Z rozwarciem na 5 cm chodziłam dwa dni.
 
Miałam pessar od 29tc + rozwarcie 3 cm. Zatrzymywany poród zaraz po założeniu pessara. Zdjęty 38tc. Syn urodził się dwa dni przed terminem tylko dlatego, że miałam masaż szyjki zrobiony na moją prośbę :) tak to by jeszcze dłużej siedział w brzuchu. Z rozwarciem na 5 cm chodziłam dwa dni.
a z pessarem jakie miałaś zalecenia? Żeby leżeć i odpoczywać czy jednak byłaś aktywna ?
 
Miałam pessar od 29tc + rozwarcie 3 cm. Zatrzymywany poród zaraz po założeniu pessara. Zdjęty 38tc. Syn urodził się dwa dni przed terminem tylko dlatego, że miałam masaż szyjki zrobiony na moją prośbę :) tak to by jeszcze dłużej siedział w brzuchu. Z rozwarciem na 5 cm chodziłam dwa dni.
A leżałaś z pessarem czy nornalnie funkcjonowalas? Ja mam założony tydzień, jeszcze się do niego przyzwyczajam ale te upławy z tym pessarem to jest ciężki orzech 😅 jeszcze przy tabletkach probiotykowych
 
Zapobiegawczo, gdyż pierwsza ciąża zakończyła się nagła akcją porodową w 32tc. Na wizycie okazało się, że mam już 5 cm rozwarcia a skurcze jedynie na ktg były widoczne. Mnie jedynie lekko pobolewało spojenie. Do 36tc wyleżałam już z pełnym rozwarciem. By nie było powtórki zapadła decyzja o wczesnym założeniu krążka. W. 37 tc zdejmowany i miałam już 3 cm.
To miałaś fajnie ze zapobiegawczo bo ten pessar mocno trzymał, ja się obawiam ze on tej szyjki nie utrzyma i dalej się będzie skracac, albo sama w sobie starać się nie będzie ale rozwarcie będzie się robić nadal
 
A leżałaś z pessarem czy nornalnie funkcjonowalas? Ja mam założony tydzień, jeszcze się do niego przyzwyczajam ale te upławy z tym pessarem to jest ciężki orzech 😅 jeszcze przy tabletkach probiotykowych
Leżałam, ale czasem się zdarzyło że chodziłam po schodach na 3 pietro do rodziców. Od 34 tc już normalnie chodziłam, robiłam wszystko. Tylko te tabletki to był koszmar. Myślałam że oszaleję z uplawami po nich. U mnie był jeszcze taki dodatek, że głowa mojego syna była bardzo nisko i przy każdym badaniu lekarz mógł jej dotknąć, co dodatkowo utrudniało mi jakiegokolwiek chodzenie, ale jakoś się udało. Gdyby nie pessar to pewnie by tak długo w brzuchu nie siedział.
 
Leżałam, ale czasem się zdarzyło że chodziłam po schodach na 3 pietro do rodziców. Od 34 tc już normalnie chodziłam, robiłam wszystko. Tylko te tabletki to był koszmar. Myślałam że oszaleję z uplawami po nich. U mnie był jeszcze taki dodatek, że głowa mojego syna była bardzo nisko i przy każdym badaniu lekarz mógł jej dotknąć, co dodatkowo utrudniało mi jakiegokolwiek chodzenie, ale jakoś się udało. Gdyby nie pessar to pewnie by tak długo w brzuchu nie siedział.
Daj spokój ja jak pierwszy raz brałam tą tabletkę to w nocy z dwa razy się budziłam bo czułam dosłownie mokrą bielizne, i już szybko do łazienki czy czasem nic się nie dzieje 😂😃 Próbuje być dobrej myśli, wizyta 5 listopada i zobaczymy czy wszystko na swoim miejscu. Ale zdażyło się raz albo dwa ze mnie coś zakuło w dole, ale może jeszcze macica rośnie 🙂 w końcu to dopiero 21t
 
reklama
Hej. Odświeżam temat. Jestem w 14tc i od wczoraj zaczęła mi się stawiać macica co pewnie skończy sie założeniem pessara (poprzednia ciąża zakończyła się porodem w 32tc, wcześniej skracala mi sie szyjka i takze stawiała macica). Przesunęłam sobie wizyte u mojego lekarza z 8 lutego na wtorek i będę się go pytała o ten pessar. Powiedźcie mi czy po założeniu pessara ustało Wam twardnienie macicy?
 
Do góry