reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pets corner

Moje obie swinki to kundelki(bo nie maja rodowodu) ale Crazy ma duzo z abbisynki, a Snowflake to shelti himalaya.Swinki to inteligentne zwierzatka wiec nie dziw sie ze cie poznal. Zapraszam na www.cavia.pl mili ludzie i duzo pord dotyczacych swinek, tam tez mozesz zobaczyc jaka maja klatke. Klatka ferplast 80. Domek, polka nad domkiem, do tego prawie caly czas luzem biegaja po pokoju.Klatke maja wylozona drybedem- polecam -wystarczy co 2 dzien wytrzepac z gowienek, a sprzatam raz na 7-10 dni- drybed do pralki a zwirek drewniany ktory jest pod spodem do wymiany.Karma Gloria lubia ja najbardziej i ma duzo wit C niezbednej dla swinek, do tego owoce i warzywa i sianko + 2 rodzaj sianka nowy mieszanka z babka i miszkiem,uwielbiaja zwlaszcza babke.No i raz w tygodniau garsc ziolek.
 
reklama
anavera ja jestem juz na forum świnowym chlewik ale to twoje też odwiedzałam:) Mam klatke 118x70, i tez mam Drybed od kilku miesiecy i nie jest zle apod spód używam żwirek, gdzie kupujesz żwirek drewniany i ile kosztuje(bo widzialam ze w Pl na forach chawala go sobie)? A karmy używam Dr Excel Burges (granulat), wcześniej używałam mieszanek ale cwaniak wybierał tylko to co mu sie podobało:) A sianko mam z Pl , i ostatnio kupilam w Ptemiani z babka chyba. Teraz jak byłam w Pl to nakupowałam mu kilka rodzajow ziólek , gałazek, buraczków więc mam tego sporo:)
 
kupuje zwirek drewniany dla kota w tesco w galway jest po 5.49 za 10l to taniej niz w petwordzie i petmanii, co do karmu moje tez niestety wybieraja, a burakow nie kupuj suszonych na terrylandzie kupisz spokojnie na wage swierze moje je uwielbiaja.sprubuj tez sprawdzac przeceny warzyw w tesco mozna dostac tanio swieza pietruszke koleander i bazylie.
 
anavera spoko dzieki pójde po ten żwirek ten co mam to zwykly dla kotów a drewniany chce spróbować. A buraczki kupilam w PL bo kiedys dałam mu świeże ale nie chciał. A warzywka to kupuje na terrylandzie w veg market najbardziej uwielbia zieloną pietruszke:) Koleandry i bazyli nie dawałam musze spróbować..:)
 
chyba muszę sobie świnkę kupic bo drewniany żwirek dla mojego kota w ogóle nie przypadł mi do gustu,nie skleja się i robi wielki burdelik,ale dla świnki może się przydac ;-):-D

też miałam świnkę morską,nazwał się Kajtek i był cudowny,od wielu lat za tęczowym mostem :sorry2::-(


anavera zapraszam na mamy z Irlandii,lepiej się tam poznamy :-)

a tutaj wspomnienie zimy i Mila...zdjęcie nieco nieaktualne bo już jest ostrzyżona.
33vgswz.jpg
 
noooo jeszcze mi tego do szczęścia brakowało :szok::-D:-D
juz ostatnio M rozczulał się nad królikiem w Petmanii,o dziwo odwiodłam go od tego pomysłu,a zazwyczaj to ja jestem tą stękającą nad zwierzętami :szok::-D:-D

nie pamiętam nazwy tego żwirku drwnianego,ale jak chcesz jutro podskoczę do Petmania i spiszę nazwę,ale ogólnie to tutaj są inne:
Cat Litter, Woody Cat Litter
mojego nie ma pokazanego,a petmania ma stronę w budowie :eek:
ogólnie szukaj wood granules albo woodland ;-) zresztą to widac na opakowaniu :-)
 
TESCO ULTRA CAT WOOD LITER ten wychodzi najtaniej wiem bo sprawdzilam ceny w petwordzie i petmanii no chyba ze zamierzasz kupic worek 25 litrowy, ale z takiego ciezko jest wsypac do klatki.Co do wybrednosci swinek to Crazy nie jadl jablek sopuki nie spotkal Snowflake.Teraz je wszystko prawie, no nie lubia piertruszki korzeniowej, ale natke tak selera w kazdej postaci i naciowego i korzen, papryke, bazylie, jablka, gruszki, winogrona.Bazylie sprobowalam przypadkiem i bardzo ja lubia czasem tez daje im miete swieza.A wogole swinki ro zwierzeta stadne, nie myslalas o kumplu dla Tomka?


Anineczka jak moje beda mialy mlode to moge ci jedno zarezerwowac :D Na 99% beda dlugowlose. Tylko puki co sa razem 4 miesiace i nic:D Chyba Crazy nie trafia.
 
reklama
Anavera nie myślałam, dwa razy więcej kup i sików o nieeeee:) Poza tym czytałam że jak sie ma 2 swinki to one sie bardziej kumają ze sobą a z właścicielem mają mniejszy kontakt niż jak przy jendej..
Co do jedzenia to też urozmaicam Tomek uwielbia brokułe, liscie kalafiora, zielona pietruszke, jabłuszka (raz w tygodniu) , ściągnełam sobie przydatną liste co wolno a co nie i takie diety dzienne więc jest ok:)
 
Do góry