reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie mleka.....

JJ

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2005
Postów
1 445
Miasto
Bydgoszcz
Witam!
Nurtuje mnie oststnio taki oto problem. Mój synio pił do tej pory mleko z butelki - wieczorem zawsze a rano czasami chciał mleczko. Jakies 2-3 tygodnie temu pożegnalismy butlę, kupiliśmy kubek, który sam sobie wybrał i miało byc tak różowo................ale nie jest :no: O ile brak butli przeszedł bez wiekszego echa (bo przeciez inne napoje pije z kubka) tak sam fakt picia mleka odszedł w niebyt :-(. Franek nie chce pić mleka i nie pije go bo przecież mu go siłą nie wleję. Rano zjada jogurt z płatkami. Ale mleko w kubeczku ....Nieeeeee. Nie lubi tez kakao.

Czy wasze maluchy piją mleko? Bo mnie ten fakt troche martwi, choć wiem od naszej lekarki, że dzieci są przebiałczane a wapń jest w wielu innych produktach w wielu przypadkach lepiej przyswajalny niz z mleka. :eek:.
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
 
reklama
Mój synek nie pije mleka modyfikowanego już od roku. Ale rano je płatki z mlekiem, w ciągu dnia chleb z serekiem, twarożkiem. Je deserki mleczne, pije maślankę. Czasami ma dni że pije mleko. Generalnie nie martwię się tym że nie pije mleka gdyz widzę, że wapń dostarczany jest w innych produktach mlecznych.
 
Mój synek bardzo lubi mleko,wręcz sam woła rano jak się obudzi,popołudniu przed spaniem no i wieczorem przed spaniem:tak:.Ale......no właśnie mleczko tylko z butelki ,choć wszystkie inne napoje pije z kubeczka to mleka z kubeczka nie ruszy:no:,no więc Mu przelewam do butelki:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:,wiem że nie powinnam bo trzylatek i butelka:szok::zawstydzona/y:.Dlatego też mam dylemat,no bo skoro z kubeczka nie wypije,to co zrobić,dawać w butelce czy wogóle z mleka zrezygnować:sorry:
 
Heh monika0904 czyli tak jak u nas z butli było ok a z kubka bleeeeee :wściekła/y:

Dodam tylko że ja do tej pory podawałam Bebilon bo choć od 1,5 roku Fran zjada deserki, serki itp. i nic mu nie jest o tyle mleko świeże w wiekszej ilości niż np. miseczka bydyniu raz na tydzień powodowała lekką kaszke na policzkach. Tak więc zwykłego nie tknie bo nie zna i mu nie smakuje.
Lubi maślankę, koktajle domowe na maślance, jogurty, deserki, budyń.......więc też się trochę uspokajam tym.
Szkoda mi tylko tego porannego mleka bo teraz w chłodne dni miał chociaż odrobinke ciepłego w brzuszku przed wyjściem do przedszkola.
 
U mnie również pożegnanie butelki z mlekiem skończyło picie mleka:-(,mimo ''dorosłych'' kubków itp.Ale wcina płatki (na mleku modyfikowanym bo jest alergikiem i nie chcemy jeszcze ryzykować bo zdarzały się wysypki), je jogurty więc stwierdziliśmy że trudno, niech nie pije.Kakao wypija czasem z reguły w przedszkolu(widać po buzi:-)) w domu rzadziej ale nie martwimy się:-)
 
Trzylatek nie powinien już pić z butelki ze smoczkiem.

Mojego synka odstawiliśmy od butli jak miał 1 i 10 miesięcy. Przez pół roku miał bunt mlekowy i jadł tylko produkty mleczne (jogurty, serki, żółty ser), pediatra powiedziała, że ok, rozwijał się dobrze.
jak miał 2lata i 3 miesiące byliśmy na wakacjach i zobaczył jak jego kuzyn je płatki na mleku, powiedział, że też chce i od tego czasu jakby nigdy nic z powrotem zaczął jadać mleko tyle, że z płatkami. Kakao pija tylko i wyłącznie w przedszkolu. Po za tym czasami daje się namówić na mleko przez taką słomkę smakową (takie kuleczki), wtedy wypija ok. kubka.
Ja wogóle nie piłam mleka w dzieciństwie (nienawidziłam) i żyję, skończyłam studia, urodziłam dziecko, pracuję, żyję normalnie ;-):-):-):-).
Mój synek też miał uczulenie na mleko w niemowlęctwie, i jak skończyłam karmić to był na bebilonie. Ale potem od tego kuzyna spróbował normalnego mleka i okazało się, że nic go nie uczuliło, więc jak już pije to normalne. Próbowałam mu któreś z tych mlek dla 3 latków wprowadzić (wzbogacane) ale on ich nie chce.

Może spróbuj ze smakowymi mlekami? Candia itp.
Są też te mleka w kartonikach, tylko trzeba uważać, bo niektóre zawierają sporo chemii, więc trzeba czytać, nie wszystkie firmy są jednakowo zdrowe z tych mlek. Można też mleko w naleśnikach i racuchach przemycać (ja tak robię bo Krystian je uwielbia, a taki naleśnik to ma sporo mleka w sobie, ja czasami robię też naleśniki na maślance albo kefirze, normalnie Krystian tego nie ruszy a w naleśnikach z dżemem albo posypanych cukrem je aż mu się uszy trzęsą :-) )
 
Ostatnia edycja:
moje obie dziewczyny odkad przestaly pic z butli przestaly tez pic mleko

jedza platki z mlekiem, przetwory mleczne, a Helena lubi kakao

mleko z kubka nie ma mowy:no:
 
Ja sama mleko tylko w kawie, corka je jogrty, deserki mleczne i Bieluch w dużej ilości. Samego mleka odkąd skonczłą gdzies 16 miesięcy nie je, czasem na kolacje je kaszkę na mleku, ale to raz na miesiąc. Lekarz mowi ze to OK, ze nie pije mleka jak je nabiał w innej postaci. :tak:
 
reklama
Trzylatek nie powinien już pić z butelki ze smoczkiem.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Świeta racja.
Mleko owszem, ale NIE przez smoczek.
WeroNisia zjada rano (przed wyjściem do przedszkola) mleko z płatkami lub tp.
Butelki i smoczków nie stosujemy od 10 miesiąca życia, dziecko szybko się przestawia, tutaj potrzebna jest tylko silna wola rodzica.
Do prawie 2 roku życia stosowaliśmy mleko modyfikowane, później i do teraz mleko "zwykłe".
 
Do góry