reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja ciała podczas ciąży

Justynaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2011
Postów
321
Miasto
k/Opola
W tym temacie piszcie czy podczas ciąży zaczęłyście używać jakis specjalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, czy dalej używacie tego co wcześniej??
Jakie kremy, balsamy, maści? I czy są skuteczne czy też nie.


Ja powiem Wam, że nie zmieniłam w sumie niczego w swojej pielęgnacji. Zamieniłam tylko mleczko ujędrniające na oliwkę taką zwykłą dla dzieci. Niby natłuszczanie skóry zapobiega powstawaniu rozstępów. Ale mimo smarowania nie dało się tego uniknąć. Na początku było wszystko pięknie ładnie, a wczoraj patrzę, wparuje się w mój brzuszek tak pod słoneczkiem, i odnalazłam po prawej stronie mnóstwo małych, zaczynających się rozstępów :-(

I jeszcze jednej rzeczy jakiej używam jest żel na pajączki Lioton1000 ale i on nic nie daje, więc nie wiem czy jest sens wydawać na niego pieniądze.
 
reklama
No ja do sarowania używam perfecta mama - rozstępu jeszcze żadnego nie zauważyłam ale brzuszko rośnie więc nie wiadomo jak będzie dalej, a na pajączki tabletki cyclo 3 fort 3xdziennie. Ot tyle..
 
Ja smaruje się oliwką dla dzieci tylko to zmeniłam ,reszta tak samo. Ja mam rozstępy po pierwszej ciąży i jak patrze to nie wiem które są świeże ,a które stare :-) Przy ostatniej ciąży nie miałam rozstępów do końca. Dopiero pod koniec 9 miesiąca wyskoczyły mi na brzuchu.Teraz nie są takie straszne ,ale po porodzie miałam załamkę , z czasem wyglądały coraz lepiej teraz znowu się ujawniają, mam nadzieje ,że dużo nowych nie dojdzie.:tak:
 
Ja od początku zamiast balsamu antycellulitowego używam balsmu nawilżajacego. Do tego do 3 mies oliwkę na uda, pośladki i brzuch, a od 4 mies. Perfecta mama przeciw rozstępom i Perfecta mama do biustu. Rozstepów na razie brak, ale nie wiem czy to kwestia pielęgnacji czy genów. A moze jednego i drugiego? Moja mama nic nie używała i rozstępów nie ma.
 
Ja przed ciążą mało kiedy smarowałam czymkolwiek ciało i nigdy nie miałam jakichś większych problemów. Mam troszeńkę rozstępów a udach-biodrach ale ledwo je widać i trzeba się mocno przypatrzyć i nie wiem w sumie kiedy i skąd się wzięły- w każdym razie nie teraz w trakcie ciąży. Cellulitu nie mam i nie miałam:tak: Teraz na brzucholka i biust używam oliwki bambino i tyle. Czasem zwykłego balsamu z Garniera. Nic póki co nie wychodzi ale wiem, ze to kwestia czasu i niezależnie od smarowania jak ma wyjść to i tak wyjdzie:rofl2:
 
ewika87 czytałam, że rozstępy to od 6 miesiaca zaczynają wyłazic. U mnie prawie by tak było :-/

A te tabletki na pajaczki działają?
 
Ja używam musteli od początku i nie mam rozstępów, ale w pierwszej ciąży też nie miałam, też używałam musteli. Smaruję nią brzuch i piersi, a reszta ciała balsamem z neutrogeny tradycyjnie, ponieważ mam suchą skórę. Cyklo-3-fort - też gorąco polecam, generalnie usprawnia naczyniówkę nóg i odbytu.
 
Justynaz nie ma wcale reguły na te rozstępy, jednym pokazują się od razu, a innym dopiero koło 6 miesiąca, a niektóre wcale ich nie mają. Na to też nie ma reguły. Ja używałam oliwki dla dzieci i rozstępy mi się zrobiły większe i brzydsze, kosmetyczka mi powiedziała, że nie jest dobrze smarować oliwką rozstępy bo one robią się wtedy większe. Najlepiej używać kremu na rozstępy dla ciężarnych, ja używam Pharmaceris Foliacti i widzę poprawę bo są jaśniejsze ;)
 
reklama
Ja tam smaruje brzuch oliwką jak mi się zachce robię to niereguralnie, ale nic na brzuchu nie mam jeszcze, tylko na boku tyłka, ale nie dużo już kiedyś miałam.
Rozstępy mogą wyjść nawet przed samym porodem, a wcześniej można ich nie mieć, a nawet po porodzie, gdy się chudnie, także nigdy nie wiadomo :) z czasem one same stają się mniej widoczne i jaśnieją.
 
Do góry