reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

Aestima

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
7 404
Pozwoliłam sobie założyć nowy temacik, może nam się wkrótce b. przydać:) Szczególnie mamom które będą pełnić tę rolę po raz pierwszy w życiu:tak: Doświadczone mamy mogą nam b. pomóc:tak:Warto zebrać takie inf. w jedynym miejscu, bo zazwyczaj pojawiają się na zakupowym lub ogólnym i potem trudno znaleźć...Ja mam kilka wątpliwości- pierwsza z nich (żeby nie zarzucać od razu stertą pytań) :

Czym będziecie smarować skórkę na dupci po przewijaniu- tak profilaktycznie, kiedy nic złego ze skórką się nie dzieje? Niczym czy jakimś kremikiem delikatniejszym niż sudocrem? A można oliwką:confused:
 
reklama
Aestima ja doświadczenia nie mam, ale myślę że profilaktycznie jednak sudokrem bo te dupalki naszych grzybków sa tak delikatne, że wiele im nie trzeba by coś się tam im porobiło... A wiadomo szczęśliwy maluszek to szczęśliwa mamusia :)

btw - super pomysł z tym wątkiem !! Bo ja to mam miliony wątpliwości i pytań :)
 
Doggi, na sr położna mówiła żeby tylko nie smarować sudocremem profilaktycznie, bo wtedy jak już coś się wydarzy (dupka się zaczerwieni) to s. nie pomoże (skóra się przyzywczai) i trzeba sięgać po coraz to silniejsze środki... Linomag profilaktycznie też odradzała, więc ja już nie wiem czym smarować. Kupiłam oliwkę hippa- taką bio i tam jest napisane, ze służy do "łagodnego oczyszczania okolic pieluszkowych, to może nią??
 
ja na początku jechałam na kremie z oddziału wziętym,taki żółty robiony z naszych ... łożysk!,ale się sprawdza.potem tylko sudokrem,on raczej nie szkodzi dziecku, a na pewno pomaga.i najlepiej opłaca sie kupić ten największy.te próbki nosiłam w wózku i miałam na dworzu albo u kogoś do zmiany pieluszki.
poza tym jak wymieniacie pieluszkę i wytrzecie mokrą chusteczką ,to wysuszcie najpierw pupkę przed posmarowaniem i założeniem nowej.
ja też musiałam jakoś przy zmianie pieluszki myć mu dupkę wodą ciepłą i nie pamiętam nawet czy nie była ona przegotowana,bo coś tam mu się zaczynało dziać. i na początku tez jakos kąpałam w przegotowanej wodzie ciepłą z zimną też przegotowaną łączyłam,ale powiem wam,że nie pamiętam czemu tak robiłam,ale miałam jakieś zalecenia.
 
Kurczę, i znów kozak że założyłaś ten wątek bo ja bym tym sudocremem smarowala i liiipa!! !! Moim kolejnym typem jest podobnie jak u Ciebie w sumie oliwka. Moja ciocia mi mówiła, że jak jej synek i córeczka ise urodzili to od góry do dołu smarowała ich oliwką bambino i w sumie nie działy im się jakieś straszne rzeczy i odparzeń też nie mieli wielkich.... Może jednak ta tradycyjna oliwka jest jakiś złotym środkiem... Ja oliwkę sama w też stosuje od kilku lat po kąpieli bo mam wrażliwą skórę a po niej nic się nie dzieje :)
 
Justyś, ja zamierzam dupkę oczyszczać ciepłą ,przegotowaną wodą właśnie- moja ciocia tak robiła- to co najgorsze wymyła wodą (miała na komodzie naszykowaną miseczkę z wodą i takie duże waciki), a na koniec tylko raz chusteczką przecierała jeszcze...
 
Ja smarowałam maścią pośladkową, taką dawali w szpitalu (nie wiem czy to to samo o czym pisze Justynka). Natomiast jak się skończyła to pediatra ją wypisywała na receptę. Kosztowała grosze. Sudocremu używaliśmy tylko przy odparzeniu. Również spotkałam się z opinią, że przy regularnym stosowaniu Sudocremu skóra się przyzwyczaja i potem klops.
 
tak ,to chyba ta sama maść.
no ja z sudocremem nie miałam nic,więc może to od maluszka zależy,a może też od pieluszek.
u mnie był pampers,a później dada z biedronki i rossmanowskie babydream i było ok.nie lubiałam happy bo były takie sztywne jakieś.
 
reklama
Do góry