reklama

Pielęgnacja maluszka

Temat na forum 'Czerwcowe archiwum' rozpoczęty przez Aestima, 17 Kwiecień 2011.

1. Aestima

Aestima Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pozwoliłam sobie założyć nowy temacik, może nam się wkrótce b. przydać:) Szczególnie mamom które będą pełnić tę rolę po raz pierwszy w życiu:tak: Doświadczone mamy mogą nam b. pomóc:tak:Warto zebrać takie inf. w jedynym miejscu, bo zazwyczaj pojawiają się na zakupowym lub ogólnym i potem trudno znaleźć...Ja mam kilka wątpliwości- pierwsza z nich (żeby nie zarzucać od razu stertą pytań) :

Czym będziecie smarować skórkę na dupci po przewijaniu- tak profilaktycznie, kiedy nic złego ze skórką się nie dzieje? Niczym czy jakimś kremikiem delikatniejszym niż sudocrem? A można oliwką:confused:

2. Doggi

Doggi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Aestima ja doświadczenia nie mam, ale myślę że profilaktycznie jednak sudokrem bo te dupalki naszych grzybków sa tak delikatne, że wiele im nie trzeba by coś się tam im porobiło... A wiadomo szczęśliwy maluszek to szczęśliwa mamusia :)

btw - super pomysł z tym wątkiem !! Bo ja to mam miliony wątpliwości i pytań :)

3. reklama
  4. Aestima

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Doggi, na sr położna mówiła żeby tylko nie smarować sudocremem profilaktycznie, bo wtedy jak już coś się wydarzy (dupka się zaczerwieni) to s. nie pomoże (skóra się przyzywczai) i trzeba sięgać po coraz to silniejsze środki... Linomag profilaktycznie też odradzała, więc ja już nie wiem czym smarować. Kupiłam oliwkę hippa- taką bio i tam jest napisane, ze służy do "łagodnego oczyszczania okolic pieluszkowych, to może nią??

5. justynka1

justynka1 Mamusia Antoniusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja na początku jechałam na kremie z oddziału wziętym,taki żółty robiony z naszych ... łożysk!,ale się sprawdza.potem tylko sudokrem,on raczej nie szkodzi dziecku, a na pewno pomaga.i najlepiej opłaca sie kupić ten największy.te próbki nosiłam w wózku i miałam na dworzu albo u kogoś do zmiany pieluszki.
    poza tym jak wymieniacie pieluszkę i wytrzecie mokrą chusteczką ,to wysuszcie najpierw pupkę przed posmarowaniem i założeniem nowej.
    ja też musiałam jakoś przy zmianie pieluszki myć mu dupkę wodą ciepłą i nie pamiętam nawet czy nie była ona przegotowana,bo coś tam mu się zaczynało dziać. i na początku tez jakos kąpałam w przegotowanej wodzie ciepłą z zimną też przegotowaną łączyłam,ale powiem wam,że nie pamiętam czemu tak robiłam,ale miałam jakieś zalecenia.

6. Doggi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kurczę, i znów kozak że założyłaś ten wątek bo ja bym tym sudocremem smarowala i liiipa!! !! Moim kolejnym typem jest podobnie jak u Ciebie w sumie oliwka. Moja ciocia mi mówiła, że jak jej synek i córeczka ise urodzili to od góry do dołu smarowała ich oliwką bambino i w sumie nie działy im się jakieś straszne rzeczy i odparzeń też nie mieli wielkich.... Może jednak ta tradycyjna oliwka jest jakiś złotym środkiem... Ja oliwkę sama w też stosuje od kilku lat po kąpieli bo mam wrażliwą skórę a po niej nic się nie dzieje :)

7. Aestima

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Justyś, ja zamierzam dupkę oczyszczać ciepłą ,przegotowaną wodą właśnie- moja ciocia tak robiła- to co najgorsze wymyła wodą (miała na komodzie naszykowaną miseczkę z wodą i takie duże waciki), a na koniec tylko raz chusteczką przecierała jeszcze...

8. Blusia

Blusia Marcowo-Czerwcowa Mamusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja smarowałam maścią pośladkową, taką dawali w szpitalu (nie wiem czy to to samo o czym pisze Justynka). Natomiast jak się skończyła to pediatra ją wypisywała na receptę. Kosztowała grosze. Sudocremu używaliśmy tylko przy odparzeniu. Również spotkałam się z opinią, że przy regularnym stosowaniu Sudocremu skóra się przyzwyczaja i potem klops.

9. justynka1

justynka1 Mamusia Antoniusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak ,to chyba ta sama maść.
    no ja z sudocremem nie miałam nic,więc może to od maluszka zależy,a może też od pieluszek.
    u mnie był pampers,a później dada z biedronki i rossmanowskie babydream i było ok.nie lubiałam happy bo były takie sztywne jakieś.

10. reklama
  11. Doggi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja puki co mam 200 pampersów pampers newborn ;)

12. Polkajka

Polkajka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czyli na jakieś trzy dni powinno wystarczyć......:-D

Poleć forum