reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaczka

Lucyann- pisałaś coś o pieluszkach które mają specjalne wycięcia.. pierwsze słyszę o takich, ale to chyba dobry pomysł,

A tak wogóle to ten pępuszek się jakoś zakleja czy tylko przemywa i tak zostawia????


 
reklama
Agnieszka, to są pieluszki Happy Bella Newborn - mają wycięcie na pępuszek. Dziś zakupiłam.

A w najnowszym numerze M jak Mama jest wszystko opisane ja pielęgnować pępuszek :))
 
:-) muszę kupić nowe M jak Mama. Ja jestem przerażona pępuszkiem, boję się że coś uszkodzę. Mam nadzieję że położne w szpitalu wszystko pokażą :-)
 
wszytko pokaza procz tego pepuszek dziecka nie boli bo tam jest martwa tkanka ja przemywlam sprytem a potem kldlam suchy gazik jak spryt odparowal zeby ubranko nie dotykalo bezposrednio do blizny ale to tylko przez pierwsze pare dni w szpitalu bedziesz miala zalozony taki klips na pepek i tez sie nie prfzejmuj to pomaga go wysuszac.... bedzie dobrze a pieluszki to fajna sprawa chyab jeszce hugginsy flex newborn maja wyciecie ale napewno pampersy nie maja a to ze dzidzia sie wierci pielucha sie wierci a pepk zostale tam gdzie pownien
 
Mpel nie pisze o zaklejaniu ale o odzieleniu pepuszka od ubranek gazikiem, ale to kazdej z nas wyjdzie inaczej poporodzie bedziemy mialy doczynienia z roznymi poloznymi a to sa zazwyczaj ostre babki wiec beda nas uczyc co i jak po swojemu.... ja swoja wspominam kiepsko:no:
 
Ja tak jak LUCYANN na pepek kladlam sterylny gazik - zeby ubranka nie podraznialy. Pieluszek z wycieciem nie mialam tylko normalne pampery - wywijałam je.
Przemywalam patyczkami maczanymi w spitytusie 70%.....i pępek odpadł w 4 dobie :tak::-)
 
Hmmm.... ja jak ostatnio lezalam w szpitalu to widzialam ze niemowlaczki mialy pozaklejane pepuszki, wiec nie wiem jak to jest, a co do kapania w szpitalu to polozne robia to przy dzieciach, przychodzi tez lekarz na sale i tam bada maluszki
 
Lucyann oczywiście wiem, że pisałaś o oddzielaniu gazikiem, ale Agnieszka wcześniej pytała czy zaklejać, a tego na pewno robić nie wolno. sorry, nie jestem na bieżąco, czytam po kilka postów i potem odpowiedź nie jest pod pytaniem. Pozdrowionka.
 
reklama
madzik1388 u mnie w szpitalu podobno zabieraja na kapanie i badanie ;/ Nie podoba mi się to za bardzo ale zobaczymy jak to będzie. Jak będę się nadawac to będę ich podglądac :cool2:
pozdrawiam
Clue
 
Do góry