reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

reklama
Dziewczyny - mam pytanie z tych głupich. Jak się dba o miejsca intymne dziewczynki? Bo chłopiec to ma wszystko na wierzchu i wszystko wiadomo. No a z córeczką to chyba nie bardzo będę wiedziała co i jak - podpowiedzcie doświadczone mamusie. U takiego noworodka sie rozchyla wargi sromowe i normalnie myje wszystko czy są jakieś specjalne sposoby?
 
NICE żeby było ładnie i składnie wkleję Ci cytat "pierwszych dniach po narodzinach nie przemywaj miejsc pomiędzy wargami sromowymi – znajduje się tu maź, która działa ochronnie. Po upływie 7 dni, możesz myć to miejsce, zachowując ostrożność i niezwykłą delikatność. Najlepsze do pielęgnacji krocza dziewczynki będą waciki, którymi należy przemywać krocze zawsze od góry do dołu, nigdy odwrotnie – możesz przenieść bakterie znajdujące się w okolicach odbytu na wargi sromowe. Po jednokrotnym przemyciu, wyrzuć wacik i jeśli jest potrzeba, użyj nowego. Pamiętaj! Na śluzówkę warg sromowych nie nakładaj żadnych kosmetyków" ;-)
 
Chciałam Wam zadać pytanie za 100pkt. w sumie nie wiedziałam, gdzie zapytać, więc umieszczam je tutaj:

Jakimi kremami pielęgnujecie buzie Waszych Szkrabów podczas zimy?

Alicjiw momencie kiedy wezmę ją nadwór przy niskiej temp., robią się bardzo czerwone policzki i nie pomagają żadne bambina/nivey itp. :-(
 
Makuc, my mamy Penaten Krem chroniący przed zimnem i wiatrem, tak się nazywa. NIVEA też mamy.
Hani też robią się baaaardzo czerwone policzki. Niestety, wydaje mi się, że ma już taką 'urodę'. Generalnie ona ma brzydką skórę na policzkach (alergia??) i myślę, że to jest powiązane.
 
Ostatnia edycja:
maqciek my mamy ten

images.jpg
 
RAGNA sprawdza się ten Penaten? Mi chodzi o to czy zapobiega właśnie takiemu zaczerwienianiu się skóry podczas działania mrozu itp.
ALICJA ja mam ten sam ;-) tylko chyba Alicja przez alergię ma bardzo wrażliwą skórę na twarzy i on nie chroni jej tak jak powinien... :-(
 
Makuc, generalnie ten Penaten jest OK i ma dobre opinie na necie, ale czy się sprawdza, to trudno mi powiedzieć, bo Hania zawsze ma takie poliki jak jest zimno... Trudno mi powiedzieć ze względu na te jej problemy ze skórą właśnie.
 
reklama
makuc, ja mam nivea na każda pogodę, a wieczorem po kapieli smaruję małą kremem do opalania dla neimowlaków ;) tez nivea, bo mamy takie suche powietrze, ze muszę całeciałko smarować a ten krem jest dość tłusty.
 
Do góry