reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIELĘGNACJA PĘPUSZKA

Dołączył(a)
24 Luty 2006
Postów
4
MAM PROBLEM BO MOJA 12 DNIOWA CÓRCIA MA TAKI DZIWNY TEN KIKUTEK.SMAROWAŁAM GO WEDŁUG ZALECEŃ I BYŁO O.K. ALE OD DWÓCH DNI ZAUWAŻYŁAM ŻE ZROBIŁ SIĘ TAKI CZARNY STRUPEK I CZASAMI POJAWIA SIĘ KREWKA NA WACIKU. CZY TO JEST NORMALNE???
 
reklama
Zanim Mikołajowi odpadł pępuszek, to był właśnie czarny. Mówili mi, że nic sie nie stanie jak troszeczkę krewki poleci.
 
Potwierdzam to, co pisze Kasia - przed odpadnięciem pępuszek ciemnieje, a podkrwawiać też może. Jeśli tylko krew nie leci ciurkiem, to nie jest źle :) Tak mi powiedzieli w szpitalu. A żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok najlepiej dotknąć nasadę pępka przed czyszczeniem - nie powinno być kleistej wydzieliny, i powąchać - nie powinno bć żadnego zapachu
 
I u nas pojawiała się krew z pępuszka, pewnie przez otarcia- ale nie wynikły z tego zadne problemy.
 
krew może się pojawac nawet przez 2 tygodnie od odpadnięcia kikuta - który jest właśnie czarny -także jest wszytsko ok ;)
 
Dziewczyny a wiecie co sie robi z przepuchlinka pepuszkowa bo chyba tak to sie nazywa jak pepek wystaje? :( U nas byl ladny wklesniety a potem z placzu chyba mu wyskoczyl i na internecie znalazlam, ze tpo przpuchlina. Normalnie chyba sie z tym nic nie robi ale mama mi podpowiada, ze plastrem trzeba zaklejac. kiedys chyba tez gdzies wyczytalam ze tak sie robi.
Miala ktoras podobny problm albo wie cos na ten temat?
 
Do góry