reklama

PIELĘGNACJA PĘPUSZKA

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez dorcia157, 16 Lipiec 2006.

1. dorcia157

dorcia157 Początkująca w BB

MAM PROBLEM BO MOJA 12 DNIOWA CÓRCIA MA TAKI DZIWNY TEN KIKUTEK.SMAROWAŁAM GO WEDŁUG ZALECEŃ I BYŁO O.K. ALE OD DWÓCH DNI ZAUWAŻYŁAM ŻE ZROBIŁ SIĘ TAKI CZARNY STRUPEK I CZASAMI POJAWIA SIĘ KREWKA NA WACIKU. CZY TO JEST NORMALNE???

2. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Zanim Mikołajowi odpadł pępuszek, to był właśnie czarny. Mówili mi, że nic sie nie stanie jak troszeczkę krewki poleci.

3. reklama
  4. aniasorsha

aniasorsha Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Potwierdzam to, co pisze Kasia - przed odpadnięciem pępuszek ciemnieje, a podkrwawiać też może. Jeśli tylko krew nie leci ciurkiem, to nie jest źle :) Tak mi powiedzieli w szpitalu. A żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok najlepiej dotknąć nasadę pępka przed czyszczeniem - nie powinno być kleistej wydzieliny, i powąchać - nie powinno bć żadnego zapachu

5. ell

ell Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

I u nas pojawiała się krew z pępuszka, pewnie przez otarcia- ale nie wynikły z tego zadne problemy.

6. głuszek

głuszek www.ratujmaluchy.pl

krew może się pojawac nawet przez 2 tygodnie od odpadnięcia kikuta - który jest właśnie czarny -także jest wszytsko ok ;)

7. cicha

cicha Mama VI.06 & III.08

Dziewczyny a wiecie co sie robi z przepuchlinka pepuszkowa bo chyba tak to sie nazywa jak pepek wystaje? :( U nas byl ladny wklesniety a potem z placzu chyba mu wyskoczyl i na internecie znalazlam, ze tpo przpuchlina. Normalnie chyba sie z tym nic nie robi ale mama mi podpowiada, ze plastrem trzeba zaklejac. kiedys chyba tez gdzies wyczytalam ze tak sie robi.
    Miala ktoras podobny problm albo wie cos na ten temat?

Poleć forum