reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja styczniowych maluszków; kupki, skóra, itp.

Dzięki dziewczyny.

Czechow gdybyś się dowiedziała napisz proszę. Zanotuję i zapytam alergologa bo widzę, że z tą moją pediatrą to chwilowo nie ma co gadać. Raz ta kupa jej się widzi niedopuszczalna kwalifikująca do zmiany mleka, a innym razem twierdzi, że pistacjowy kolor po hydrolizatach zabarwiony jedzeniem normalnym może dawać taki efekt. Sama nie wiem.... Muszę iść do kogoś mądrzejszego. Jak spec od alergii mi powie, że tak ma być to odpuszczę....
Co do odparzeń, jak C wrócił ze szpitala już miał odparzenia i wtedy długo się męczyliśmy, byliśmy o włos od maści robionej z wit A, ale grube warstwy sudocremu pomogły. Teraz też pomagają tylko zaniepokoiło mnie że już tak dobrze było z poopencją a tu znowu coś i trza smarować. No i kiedyś jak nawet nie miał to profilatycznie cienko smarowałam sudocremem i byłam ciekawa jaki to ma sens u tak dużych dzieci jak nasze. Ale dzięki Wam widzę, że nie ma i smarować tylko jak taka potrzeba. Dzięki.

Zadzwonię dzisiaj do Agi - i poproszę ją by mi to napisała i Ci wyślę.
Szkoda że nie mieszkasz w wawie ja trafiłam na bardzo fajną pani alergolog która nam pomogła kiedy miała miała błędne rozpoznanie AZS.
 
reklama
Dzięki Czechow.
Do alergologa i tak idziemy po nowym roku więc nie musisz aż tak się spieszyć.
Tu w Poznaniu mam babkę którą poleciła SeL , zobaczymy czy w naszym przypadku też się sprawdzi...boję się tylko tych sum jakby co za testy i wizyty, no ale jak mus to mus....
 
Po Mustelli jest o wiele gorzej.
Wczoraj dr kazała: posmarowac mascia robioną i maka - za pół godziny odwinac i dosypać maką, za chwilę odwinąć i posmarować tormentiolem. Kurcze Ja już zmieniam mu 8-9 razy na dzien pieluchę, to teraz bedę 20 pieluch na dzień (bo w nocy spi 11,5 godz nieprzerwanie).

Z tego co słyszałam to termentiol jest bardzo dobry - może on pomoże. A to w związku z tym odparzeniem na jajkach?
 
Z tego co słyszałam to termentiol jest bardzo dobry -

termentiol ma kwas borowy, którego co najmniej "nie powinno" się stosować u dzieci.
ja bym nie użyła :no: ale są podzielone zdania co do tego kwasu :confused:

ja kiedys miałam maleńki problem tyłkiem małego ale myłam mu letnia woda z mydełkiem i niczym nie smarowałam...myłam co ok godzine i zostawiałam do wyschnięcia... warto zawinąć go też w tetrę, napewno masz, możesz włożyć jakis pulchny materiał miedzy terę a dzidziuska żeby wsiąkało w materiał, np mały reczniczek frotowy i miedzy nogi i zawiń w terę...to taki tani sposób ;-)
no i słynne kapiele w mące ziemniaczanej działają cudaaa niech sobie posiedzi dzidzia długo w wannie to przejdzie...ale nie w gorącej wodzie.

wiesz ja zawsze stosuje najpierw naturalne metody a później w ostateczności chemie...
 
Ostatnia edycja:
a spróbuj:confused: sobie przypomnieć czy cos zmieniałas w higienie maleństwa??
może pieluszki inne, czasem rozmiar np z 3 na 4 tez daja różnicę w chemii,
może chusteczki, może proszek, albo mleko lub kaszki - one bardzo często maja takie działanie w kupkach:confused:
 
reklama
Mam pytanie odnoście tych pieluszek Bella 3D flexi, bo pamiętam, że kilka z Was używa - one są większe czy mniejsze od pampersów w tym samym rozmiarze? Bo bym kupiła na próbę paczkę, może podpasuję królewskiej pupci. :D Pampków używamy obecnie 4 i są tak na styk, a 5 jeszcze za duże. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry