reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchowanie wielorazowe czy jednorazowe????

poziomki

mama 00 08 11 13 15
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2010
Postów
6 663
Miasto
Birmingham
Myślę że ta kwestia potrzebuje osobnego tematu:-)

Postaram się wmiare rzetelnie opisać obie metody;-)

Wielorazowe pieluszki,zalety:
-całkowicie pozbawione chemii
-ekonomiczne -zakup zwraca sie po 3-4 miesiącach
-ekologiczne
-ładne kolory,estetycznie prezentują się latem
-przewiewne (pupa nie kisi się)
-łatwiej przestawic dziecko na nocnik
-zestaw kupiony na poczatku starcza do końca,mozna go nieznacznie w trakcie
uzupełnić

wady:
-trzeba je prać

Jednorazowe,zalety:
-zdejmujesz wyrzucasz
-nie trzeba ich prać

wady:
-niestety coraz częściej uczulają dzieci
-koszty są dwu krotnie większe od wielorazówek (doliczając prąd i proszek)
-rozkładają się do 500lat
-dodatkowa chemia jaka serwujemy dzieciom
-maluchy mają zawsze sucho więc trudno im zrozumieć idee nocnika

To kilka stronek do pieluszek wielorazowych:
- Pieluszki Wielorazowe | Pieluchy Ekologiczne | Chusty | Nosidła
- Kraina Pieluszek - nowoczesne pieluchy wielorazowe

Ja wymyśliłam sobie taki zestaw:
Bambusowe wkładki wielorazowe Pieluszki (1391453730) - Aukcje internetowe Allegro -30 takich wkładów

Pieluszki wielorazowe Minkee z bambusem NOWOŚĆ (1387274624) - Aukcje internetowe Allegro -12 taich pieluszek

Wkładki Sucha pielucha- 100SZT - 50/100 CANPOL (1348489090) - Aukcje internetowe Allegro i takie wkładki

U nas na poczatkowe pampki wyjdzie 200-250zł

Napiszcie kochane co Wy na to:-)


 
reklama
mówiąc szczerze to nie wyobrażam sobie korzystania z pieluszek wielorazowych. Skóra maluszka ma kontakt z odchodami, co w letnich temperaturach może doprowadzić do odparzeń, nie mówiąc już o praniu- no, do mnie to nie przemawia, jestem chyba zbyt wygodna. A co do przestawienia dziecka na nocnik, to kluczową rolę odgrywa rodzic, a nie rodzaj pieluszki jaką malec nosi.Jedyny argument , ktory przemawia do mnie za wielorazowymi to kwestia ekologiczna.
 
No ja jak na razie jestem zielona w tym temacie, ze jestam i tak za pampersami, nie wyobrazam sobie zeby maluch parzyl tyleczek w tych wielorazowyh, a pranie ich juz wogole przyprawia mnie o mdlosci :szok:
 
a ja zrobie CHYBA tak że na początku będą pampersy wiadomo skóra niemowlęcia delikatna i wogóle a później przeskakujemy na te wielokrotnego użytku , tak sobie postanowiliśmy z G
 
Czytałam też ostatnio artykuł o wychowaniu bez pieluch - to znaczy pieluchę bobas nosi tylko jako zabezpieczenie że nie zdążymy go "wysadzić". Niby się to sprawdza najlepiej gdy stosujemy od noworodka. Ale jakoś mnie to nie do końca przekonuje bo gdyby to było takie proste to za czasów pieluch tetrowych nasze mamy by chyba z tego korzystały a nie prały tony pieluch. W każdym razie myślę, że coś można z tej metody wyciągnąć dla siebie i zastosować nawet używając pieluch, ale całkiem z tego rezygnować - jakoś sobie nie wyobrażam.
 
Ja nawet się nie zastanawiam przy takim maleństwie jest wystarczająco dużo roboty bez prania pieluch i prasowania więc odrazu zdecydowałam się na pampersy i nic innego nie wchodzi w grę, a co do nauczenia do nocnika to wystarczy później na kilka dni poprostu nie zakładać pieluszki i efekt będzie ten sam.
 
Dziewczyny mylicie starodawna tetre ze współczesnymi pieluchami wielorazowymi-to na prawde jest coś innego.Są znacznie bardziej chłonne i maluszek nie odczuwa tego że ma mokro.
Z malucha codziennie jest duzo prania i kilka pieluch więcej nie robi różnicy. Zawsze warto mieć pampka na dłuższe wyjście czy do lekarza. W pampersach dzieci też mają kontakt z odchodami i często je przesikują (większa pielucha to większa chłonność).
Niestety przestawienie upartego malucha na nocnik nie jest takie proste jak w teorii bo dziecko nie rozumie dlaczego chcemy żeby nie nosiło pieluchy i siadało na nocniku. W papmpku czuje sie bezpiecznie.
Mówiąc o odparzeniach niestety dużo maluchów "pampersowych" ma pieluszkowe zapalenie skóry.

Salsea wychowanie bez pieluch to dla mnie za duuuuużo;-)

Nie odbierzcie mojego posta jako usiłowanie namawiania na te pieluchy,chciałam tylko Was zaznajomić z tematem:-).
I proszę najpierw poczytajcie a dopiero oceniajcie bo na takie pieluchy w których sama byłam wychowywana bym się nie porwała:tak:
 
Dzięki Poziomki za rzucenie nowego światła na pieluszkowanie wielorazowe, nie miałam pojęcia, ze też ładnie się rozwinęła ta dziedzina:szok:, masz racje, kojarzy mi się z gotowaniem tetrowych pieluch, w wielkim garze w za małym mieszkanku na taką ilość dzieci , spracowana Mama itd.

Chyba jednak mam traumę z dzieciństwa, póki co, nie jestem przekonana, ale obiecuje zagłębić się w temat:cool2:
 
reklama
Taka mama z petem w buzi,lokówkami na włosach,brzuchem i gomadką dzieci ,nad którą wiszą cieknące pieluchy i miesza w garze zupe:-D
 
Do góry