reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy jednorazowe czy aby zdrowe

reklama
ja uzywałam wielorazówek, mysle ze bardziej sie sprawdzaja u dzieci starszych takich co sie uczy siusiac do nocnika, ja uzywałam od urodzenia malucha i były jaies niedopasowane niestety zaden rozmiar ani rodzaj nie pasowal bo maciej co siknął to wszystko z pieluchy uciekało, i za kazym razem zamiast tylko pieluchy zmienilam wszystko
 
dla mnie reni jusis jest z lekka nawiedzona , ma kasę więc może sobie pozwalać na różne cuda, i na życie eko, ale generalnie nie lubię programów z nią bo uważa że jest najmądrzejsza itp.
 
też widziałam ten program, no i cóż, fajnie to wygląda ale realia życia są jakie są. Po pierwsze cena tych pieluch jest z lekka powalająca. Ja przy dwójce dzieci musiałabym mieć ich kilkadziesiąt. Do tego pranie, czyli proszek, energia, woda, nie wspomnę już o czasie poświęconym praniu a nie dzieciom. Po drugie - to jest super sprawa podczas odpieluchowywania dzieci. Po trzecie - nie wyobrażam sobie założyć czegoś takiego dzieciom na tyłek w lecie w czasie 40stopniowych upałów.
A tak w ogóle to sama idea jest świetna :)
 
Jakis czas temu cos mnie natchnelo by przeczytac z czego skladaja sie pieluszki jednorazowe i rowniez bylam lekko zniesmaczona ale nie dajmy sie zwariowac. Oczywiscie moga one powodowac wiele objawow niepozadanych ale tez nie musza, zwykla oliwka dla dzieci rowniez moze przyniesc skutki odwrotne od zamierzonych. Niedawno Huggies wprowadzil na rynek jednorazowe pieluszki organiczne dla noworodkow, szkoda, ze pominal starsze maluchy.
My dorosli tez nosimy majtasy wielokrotnego uzytku i nawet nie chcielibysmy wiedziec co zawieral barwnik, ktorym zostala nasaczona tkanina podczas farbowania.
Teraz jest moda na eko, kazdy chcialby dla swojego dziecka/ci wszystko co zdrowe i najlepsze ale nie kazdego na to stac.
 
ja mialam 3 otulacze i nie wyniosło mnie to jakos dużo i do tego tetra napewno było to tansze niz pampersy.pranie jak pranie, gorzej z prasowaniem tetry. I jesli mam byc szczera to ani razu moj maly nie mial w nich pupy odparzonej, latem natomiast trzeba dobrac dobrze otulacz przewieny i wkład dobry:)
 
Do góry