reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieniądze za dziecko??

reklama
Na dzień dzisiejszy na razie nie ponieważ te kwestie reguluje ustawa , wiec uchwała m.st. W-wy jak również Zarządzenie Prezydenta m.st. W-wy są aktami niższego rzędu. wczoraj jakiś małolat z PIS-u wypowiadał sie, że będą forsować projekt ustawy w tej sprawie - ale skoro tak do nie sądzę żeby mógł on objąć wyłaczbnie W-wę bo byłoby to bardzo niesprawidliwe bo co z rejonami bardziej ubogimi :( Ustawa w tej kwestii musiałaby być bardzo zręcznie sformułowana ;D
 
No więc zostaję nam tylko dobrowolne ubezpieczenie w pracy. No i jak którejś należy sie zasiłek rodzinny to porodowe też - okolo 500 zł.
 
UUU to troszke szkoda. Szczerze mówiąc liczyłam na jakąś kase, bo pojutrze zaczynam szkołe a jeszcze tyle żeczy do kupienia i remont, grrr... No, ale cóż w końcu nie liczy sie żeby dzidziuś miał wózek za 2 000 tylko, żeby był szczęśliwy w obięciach mamy i taty :)
 
Kachna to jak nie pracujesz to pewnie bedzie sie wam należał rodzinny. Miesięcznie to są smieszne pieniądze (około 40 zł!!!), ale po urodzeniu około 500, więc zawsze coś. Mozesz sprawdzic w ZUS czy ci sie należy, albo u pracodawcy
 
Dziewczyny, ja z innego miesiaca, ale mam pytanie- moze wy jestescie zorientowane. Dotychczas nie bylam ubezpieczona na zycie (mialam tylko zwykle ubezpieczenie od wypadkow) i teraz, skoro jestem juz w 4-tym miesiacu, to czy moge sie ubezpieczyc? Bo wiem, ze z takiego ubezpieczenia wyplacaja po porodzie 10%. ale czy jeszcze beda chcieli mnie ubezpieczyc? Czy w ogole beda sie pytac czy jestem w ciazy? A moj maz?
 
Aniam, ja sie ubezpieczalam na zycie na troche przed ciaza i.....
Wydaje mi sie, ze to zalezy od miejsca, gdzie sie ubezpieczasz oraz od kwoty....
Ja przed podpisaniem umowy mialam obowiazkowe badanie przez wyznaczonego przez ubezpieczalnie lekarza. Chyba tak dokladnie nikt mnie jeszcze nigdy nie ogladal ;-)
Obejrzala mi zeby, pobrala rozne mozliwe wymiary, zwazyla etc.
Wiec nie wiem, jak to by bylo teraz z ciaza. Mnie pytala, czy nie jestem....
A na koncu musialam podpisac, ze nic nie zatailam...
 
ANiam ja sie troszke na tym znam - sweho czasu pracowalam w firmie ubezpieczeniowej. Zależy jakie ubezpieczenie masz na mysli. Ale niestety w większości jest cos takiego jak karencja na ciąże trwająca 9 miesięcy (czyli za urodzenie dziecka wypłacaja najwcześniej 9 miesiecy po przystapieniu do ubezpieczenia). Czasami jednak zdarza sie, że znoszą karencję i wypłacają za poród. Musisz dowiedziec sie jak to jest w firmie w której chcesz sie ubezpieczyć.
 
reklama
Aniam zobacz w Compensie tam chyba można nawet w ciąży - składka jest po 37 zł.  :D za urodzenie dostajesz 1200 zł tyle, że nie możesz zrezygnować przez rok.

Czyli ogólnie twoje koszty to 444 zł wyciągasz 1200 zł więc jesteś na + 756 zł. ;D
 
Do góry