reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Witam Wszystkich

Dziewczyny jestem na tym wątku poraz pierwszy.
To moja pierwsza ciaża jestem w 12 tygodniu i mam kilka pytań i liczę że tu dostanę odpowiedzi na wszystko co muszę wiedziec.
Zaczne od tego ze nie bolą mnie piersi a słyszałam ze bolą przez cała ciaże, czy któras z was miała podobnie?? albo ma podobnie ?? Czy jest to powód do zmartwień i czy muszę to zgłosic mojemu ginekologowi??
Nastepne pytanie czy skoro jestem juz w połowie 3 miesiaca czy mogę zaczac brac witaminy dla kobiet w ciaży i co z kwasem foliowym który znajduje sie w witaminach mam go odstawic ?? Jeśli chodzi o witaminy, lepiej jesli poczekam na wizyte którą mam 23.11 i zapyta gina ?? Prosze o odpowiedź

Dziekuje i Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamusie i te dziewczyny które mamusiami juz sa ;))))






moze nie jestem doswiadczona ale nie masz sie co martwic co do piersi, mnie tylko na samym poczatku bolaly przez pare dni i od tej pory mam spokoj a co do witamim to zapytaj lekarza witaminy niby nie szkodza ale wiesz zawsze lepiej zapytac kogos doswiadczonego na ten temat :)
 
reklama
Madziarka ja znalazłam napar z liści w sklepie zielarskim, a po drugie pewnie w necie też jest.
złośnica mi tak kosteczki chrupią w nocy, jak chcę się na drugi bok przewrócić i uda też od wczoraj mnie bolą, ale byłam wczoraj u Gi i powiedział, że jest wporządku, to niech mu będzie.
Agagu Witaj przyszła mamusiu ! ;-)Mnie też piersi nie bolały w ogóle ( a jestem w 31 tyg.) Co do witamin to się zdziwiłam, bo ja kwas biorę od początku i mam do końca brać. Lekarz ci powinien raczej sam to powiedzieć. Ale znam osoby, co dużo kwasu foliowego uzupełniały przez dietę i nie brali witamin w tabletkach. Lepiej o wszystko lekarza pytać, z doświadczenia juz wiem, że sugerować się netem nie ma co;-)

Waglik U mnie przynajmniej na poczatku samym robiło się morfologię, mocz, na toksoplazmowę i hiv badania i cukier. A potem już tylko morfologia i mocz.
 
waglik jeśli nie odpowiada Ci lekarz i masz choć cień wątpliwości, to zmieniaj. Ja tak zrobiłam po 3-4 wizytach u mojej kiedyś stałej lekarki. Problem, gdzieś opisałam na forum, ale chyba mój post gdzieś przenieśli.

Agagu87 mnie piersi bolą od samego początku, ale teraz w 17 tc nie są tak wrażliwe. Każda ma inaczej.

Ja z badań nie miałam chyba cukru. Chociaż może i miałam glukozę sprawdzaną. Muszę to sprawdzić. Z badań wykonuję od ponad miesiąca morfologię i mocz. Sama raz poprosiłam o ponowne badanie tarczycy, ale wg ginekolog, wyszło dobre.

Mam pytanie co do badania 4D. Czy któraś z Was wykonywała to badanie? I w którym tygodniu się je wykonuje?
 
Dziewczyny Baaardzo wam dziekuję za odpowiedzi oczywiście jesli chodzi o witaminy poradze sie lekarza jesli chodzi o piersi to zapytałam o to poniewaz słyszałam ze piersi bola cała ciaże każdą kobietę. A ponieważ kazda z nas jest wyjatkowa więc objawy również sa wyjatkowo ale chciałam zna opinie innch przyszłych mam ;).
Takze baaardzo wam Dziewczyny dziekuję jeszcze raz i napewno tu będę wpada jak będe miała jakieś wątpliwosci ;))))

Pozdrawiam
 
Agagu87, przede wszystkim gratulacje :)

nie bolą mnie piersi a słyszałam ze bolą przez cała ciaże
ja jestem w 25tc i bolą mnie tylko sporadycznie brodawki po całym dniu noszenia niewygodnego biustonosza
skoro jestem juz w połowie 3 miesiaca czy mogę zaczac brac witaminy dla kobiet w ciaży i co z kwasem foliowym
mnie ginekolog zalecił Centrum Materna, tam jest kwas foliowy i inne witaminki, do 16tc brałam Duphaston na podtrzymanie, Centrum Materna i kwas foliowy dla zabezpieczenia, teraz biorę tylko Maternę i AsMag forte na moje chrupanie chrząsteczkami i mega bóle krzyżów, bo dzidzia dosyć dużo tego ze mnie zbiera ;) ale powinnaś na pewno zapytać gina, chociaż jeśli nurtuje Cię odpowiedź i masz możliwość to po prostu zadzwoń do niego

Waglik na pewno musi być morfologia, mocz, toksoplazmoza, hpv, wzw - te badania są obowiązkowe w pierwszym okresie ciąży, później między 24 a 28tc jest obowiązkowy test na obecność glukozy (fuj fuj i jeszcze raz fuj! piłam to świństwo przez 40min popijając ciepłą wodą, a dziewczyna przede mną - siup i już ;))

Mum-to-be. to nie jest obowiązkowe badanie, kosztuje średnio 200zł, pomaga wykryć wady genetyczne płodu, można je zrobić w każdym etapie ciąży, ale te same wady potrafi wykryć zwykły ultrasonograf :)
 
A mnie piersi w oóle w ciąży nie bolAŁY TYLKO SZYBKO ZACZĘŁY ROSNĄĆ, PRAWIE OD SAMEGO POCZATKU CIĄŻY I BAŁAM SIĘ ŻE ZA SZYBKO MLEKO BĘDĘ MIAŁA
 
mnie urosły o rozmiar, a niestety mam b. duże (przed ciążą r. E/F) i praktycznie od 8tc miałam przezroczystą wydzielinę, teraz co dzień rano pojawia się siara, więc chyba wszystko ok, mam nadzieję, że po karmieniu trochę chociaż zmaleją
 
Ja piłam napar z malin i mi to w niczym nie pomogło, nie chce mi się jakoś wierzyć żeby to miał jakiś wiekszy wpływ na przebieg porodu, ćwiczenia, predyspozycje genetyczne oraz pomoc położnej to się zgodzę.... no ale może na każdego inaczej wpływa

cieżaróweczka, ja dopiero rodzić bede i mam zamiar pić mimo wszystko :) zaszkodzić nie wierze żeby zaszkodziło, a na różne kobiety różnie działa. Akurat naparu z malin nigdy nie piłam, ale piłam inne zielska w innych celach i nie powiem, efekty widziałam ;) a predyspozycje genetyczne i ćwiczenia swoją drogą :)
 
reklama
cieżaróweczka, ja dopiero rodzić bede i mam zamiar pić mimo wszystko :) zaszkodzić nie wierze żeby zaszkodziło, a na różne kobiety różnie działa. Akurat naparu z malin nigdy nie piłam, ale piłam inne zielska w innych celach i nie powiem, efekty widziałam ;) a predyspozycje genetyczne i ćwiczenia swoją drogą :)
To może jakieś zielsko na odchudzanie podpowiesz, bo po ciąży strasznie gruba się zrobiłam, a sama od siebie na pewno nie schudnę, a tak poważnie to sam napar z malin bez ćwiczeń rozciągających chyba słabo wyjdzie, ale podobno najlepszy na przyśpieszenie porodu jest dobry seks i jeszcze lepszy orgazm
 
Do góry