reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze buciki - kiedy?

Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to nie jestem pewna co niektóre z Was rozumieją przez "twardą czy też miękką podeszwę". Otóż podeszwa bucika dla dziecka właśnie powinna być miękka, tak aby stopa dziecka mogła swobodnie pracować. Buty z twardą podeszwą (tzn. b. sztywną) są niezdrowe dla stóp dziecka.
 
reklama
Kamea w moim wyadku była to podeszfa miekka tak jak zwykła wkładka do buta tyle ze troszke ocieplana bo chodziło o zapewnienie ciepła zimą takie cos jak kapciuszszki dla dzieci po domu mają nie znam fachowej nazwy
 
Ja ostatnio kupiłam dwie pary bucików i kapcioszki, ale wszystkie są za duże, więc jeszcze ich nie założymy. Jakoś nie mogłam trafić na mniejszy rozmiar bucików niż 18, synek ma 10cm stópkę i rozmiar 18 jest jednak za duży.

Córci pierwsze buciki kupiliśmy też jak miała około 10-11 miesięcy i zaczęła chodzić.
 
wampi niektóre firmy mają większe rozmiarówki np befado zawsze wychodzi ciut większe. Możesz poszukać na allegro po długości wkładki. Jak ma 10cm to wkładka od 10,5do11cm będzie ok. Ale małą ma stópkę swoją droga Twój synek. Maks już chodził w jego wieku i kupiłam mu primigi 19 one malutkie wychodzą właśnie.
 
wampi ale ma malutka nóżkę:-) zazdroszczę mój syn w wieku twojego miał nr 20 a po skończeniu roczku juz 21
 
a słyszałyście kiedyś w Dzień Dobry TVN o bucikach, które są tak niesamowicie wygodne, że noszą je dzieci hollywoodzkich gwiazd ? Pamiętacie może, jaka była ich dokładna nazwa ?
 
kakakarolina, umi2 - stópkę ma małą, bo w sumie nie ma po kim mieć dużej, ja noszę 36, mój Misiek 41 (moja mama 35, mój tata 40, teściowa 35, teść 39, siostry mojego Miśka 35/36), córcia zaczyna powoli mnie doganiać, obecnie nosi 33/34. Córcia miała większą stópkę kiedy była w wieku swojego braciszka, miała około 12cm.

Na allegro boję się kupować ze względu na to, że synuś ma wysokie podbicie (tak jak ja i córcia), więc nawet jak trafię z rozmiarem, to i tak bucik może się nie zmieścić ze względu na to podbicie.
 
Ja swojej corce kupilam pierwsze buciki dopiero jak zaczela stawiac pierwsze kroki.Wczesniej nie widzialam żadnego sensu kupowania butow skoro nie chodzi.
Problem i dylemat mam tylko czy kupuje sie z usztywniana pietą czy bez piety???Pogubilam sie w tym wszystkim.
 
reklama
Zawitkowski polecał mięciutkie,z miękką,"zwijającą się "podeszwą,bez żadnych usztywnień i wcvale niekoniecznie za kostkę.Generalnie mówił,że stopa dziecka w buciku ma byc "trzymana" w rejonie sródstopia,w paluszkach luz.Te z wkładkami,usztywnianą piętą i wysoka kostka ZDROWYM dzieciom nie są do niczego potrzebne.
Te Gucie też fajne,ale chyba jak dziecko juz sobie raczej radzi z chodzeniem.
Więcej piszemy o pierwszych bucikach na "Dzieci urodzone w październiku 2010- "Pierwsze kroki"
 
Do góry