reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Buciki:-)

a słusznie :-) na dworze musi! Ja się wiele nie zastanawiając kupowałąm zawsze na dwór dzieciakom buty z Bartka. Teraz mogę tylko pomarzyć, bo Gaja ma stópkę 17 :-(
 
reklama
Laseczki wybaczcie bo ja sie juz pogubiłąm - to ma byc ten usztywniony zapietek? Czy całe mieciutkie?
zapietek tak ale poniżej kostki
nie wiem czy ktos juz o tym pisał, ze w paluchach musi być wysoko, żeby dziecko mogło podnieść palce do góry, bo podnosząc palce koryguje ustawienie stopy
 
Mój miał buty ale w ich nie uzywał. Jak było chłodniej to mu załozyłam na grube skarpety ale tak zawsze skarpetki ma.
Najlepsze,że wiele ludzi zwłaszcza mocherów gada- o jaki biedny dzieciaczek na buty go nie stać a przeciez on nie chodzi jeszcze to po co mu buty a tak ma wygodniej.
Jakie buty na jesień i zimę??? Raczej w skarpetach nie będziemy sie wypuszczać samych... :D
 
Dziewczyny ja tez slyszalam ze na plaskim podlozu dziecko powinno chodzic w bucikach ale z wyprofilowana wkladka, chodzi o to ze plaskie podloze prowadzi do plaskostopia. Ale jest to oczywiscie teoria bo wiadomo ze w kazdym domu mamy zroznicowane podloze, dywany, chodniczki, albo chociazby progi w drzwiach, czy schodki a to wszystko pomaga stopkom pracowac. No a przeciez nikt nie bedzie zakladal dziecku bucikow jak wchodzi do kuchni a zdejmowal jak wchodzi do pokoju.

A wogole to musze wam to napisac bo mnie krew zalewa. Ostatnio spotkalam sie na placu zabaw z mama 9 miesiecznej dziewczynki, ktora stawia pierwsze kroki na paluszkach wiec mądra mama kupila coreczce takie buciki, ktorej podeszwy nawet ona nie moze nawet odrobinki zgiąć. I ostatnio moja kolezanka zrobila podobnie, jej corka 15 miesiecy i chodzila na paluszkach wiec mama zakladala jej sztywne buciki na CAŁY DZIEŃ, zdejmowala jej je na 15 minut przed kapielą, oj co za dobroduszność. Powiedzialam jej zeby sama zalozyla sobie buty na caly dzien i to jeszcze w lato. Podkreslam ze obie mamy kupily buty w Chinczyku.

My mamy buty po Zuzi, miala takie neutralne brazowe wiec beda pasowac, Polecam firme McArthur, jak ja kupowalam kosztowaly ok 50 zl ale juz w zeszlym roku poszly ceny w gore. Ja zwracam uwage zeby byly cieple i nieprzemakalne, no i nie sztywne, nasze dzieci jeszcze duzo nie uzyja zimy, bo wiadomo ze z 1,5 rocznym dzieckiem nie wyjdzie sie na mroz i snieg na dlugo, no ale buty to podstawa.

Kikolek - my mamy Chicco Key1 plus, bardzo polecam, dosc mocno sie opuszcza i super material, taki oddychajacy dodatkowo elementy jakby z siatki zapobiega poceniu sie. Jakbym miala kupic jeszcze raz napewno kupilabym go znowu, dla Zuzi kupilam Chicco key23 bo ten sam material, wogole mieciutkie sa i wygodne a cena ok 350 zl z przesylka na Alegro. A no i maja testy ADAC, moze nie rewelacja bo dostaly chyba 3 ale chociaz wogole je przeszly i wiadomo ze dziecka np z pasow sie nie wyrwie.
 
Ewelia ale nie powinno się ubierać dziecku używanych bucików bo każdemu dziecku inaczej się nóżka "ustawia". Tak nam powiedział nasz ortopeda.


KINGULA prośbę mam! U nas te rajstopy do raczkowania są dopiero na zamówienie, dostępne miały być pod koniec sierpnia ale jeszcze nie ma ich w sprzedaży. Spojrzałabyś w jakiej cenie są u Was?
 
dziewczyny mam nadzieję że się nie pogniewacie za nowy temat który "spędza mi sen z powiek";-);-) wiem że było o tym na zakupach i gdyby "litościwie nam panujące moderatorki" :-);-) przeniosły tutaj tamte posty byłoby super:-):-)
zawsze można wymienić informacje o danych firmach gdyby np buty tej firmy były beznadziejne a tamtej super:-):-)

jeżeli temat zbędny to wybaczcie i skasujcie:tak::tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jakie buciki na jesień i zimę kupujecie?
Ja sie nie znam na butach bo mój miał ale to prezenty a i tak nie miał ich na sobie.
 
reklama
pewnie jakieś z ocieplaczami, ale kurzce jeszcze się nad tym nie zastanawiałam........... czas pomyśleć............mobilizujecie mnie Dziewczyny heheheheh
ja na wiosnę kupiłam małej kureczkę taką ala flek z kapturkiem, puchowa, i wtedy była za duża, a teraz super pasuje, mam nadzieję, że Eli jakimś cudem nie wyrośnie z niej do zimy ;-);-) aha cena baaardzo śmieszna, bo w sklepie z uzywaną wyszperałam, a że nówka z metką, to niepogardziłam nią hehehhe
 
Do góry