reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroki

reklama
Elusia,niby drogie,ale inne renomowanych firm typu Bartek,ecco tez tyle kosztują,a czasem i więcej,więc jak dla mnie cena za takie "manufakturowe" butki ok.Pewnie,że troche duzy wydatek,zwłaszcza,że dziecko tak szybko z nich wyrasta.No,ale wolę kupic dobre butki ,niż jakaś "wypasioną" zabawkę.
 
Zgadzam sie z happybeti, na tle niektórych zabawek to te butki nie wychodzą jakoś tragicznie.
Rozmawiałam z ortopedą, mówi, że jeśli dziecko stawia stopy prawidłowo to mozna pozowlić mu chodzić na bosaka, tylko trzeba mieć pewność, że stawia faktycznie prawidłowo, w przeciwnym razie gdyby robiło to źle to potem bedzie ciężko to skorygować, w butach ponoć wymusza się prawidłowe ustawienie stóp więc nie ma takiego ryzyka, ale jak stwierdził, teraz jest moda, żeby dzieci były 100% EKO i wszystko jak natura chciała i że różne źródła nowe podają żeby butów nie ubierać a tak naprawde nie wiadomo jaki efekt tej mody na bosaka bedzie bo to jest nowy trend i jeszcze nie ma na kim ocenić co tak naprawde jest lepsze. Generalnie stwierdził ze większość ortopedów zaleca buty w początkowym okresie jak dziecko uczy sie chodzić, jak już to opanuje to moze chodzic na bosaka bo wtedy już stawia stope prawidłowo tak jak nauczyło się w butach. A o butach powiedział tyle, że maja być skórzane i podeszwa ma być miękka i zginać się łatwo.
 
Chyba wszystkie dzieci maja standardowo kontrole u ortopedy,jak zaczynaja chodzic- nam przynajmniej tak kazał przyjść na nastepną kontrole.To wtedy oceni,jak stawia stopę i czy potrzebny sztywniejszy bucik,czy niekoniecznie.Tu według mnie jak ze wszystkim- jedne dzieci lataja na boso,w bylejakich bucikach z rynku za 20 zł i nic im nie jest,a inne maja tendencje do koślawienia stopy i długo trzeba tego pilnować...
 
Happybeti chyba nie wszystkie dzieci ida do ortopedy. My np nie byliśmy wcale. Byliśmy tylko na rutynowym USG stawów biodrowych w poradni preluksacyjnej w 6 tygodniu życia, powiedzieli że ok, dali kartke do pediatry że ok i tyle. Pediatra stwierdził że jak nic sie nie bedzie działo to widzimy sie na nastepnym szczepieniu, ja na to, że to jeszcze długo bo ja chce odciagnąć to trochę (do 18 mies) a ona mi że spoko luz, jak nie będzie nic sie działo to nie ma powodu żebysmy byli wcześniej. Tylko jeszcze chce pneumokoki przed roczkiem dać 2 dawki więc siłą rzeczy ją jednak zobaczymy. Ale o ortopedzie to nic nie mówiła.
 
Heh...i znowu "co kraj,to obyczaj",jak z tym okulistą u niemowląt...choć akurat uważam wizytę u ortopedy,jak dziecko zaczyna chodzić,za jak najbardziej potrzebną -tak na logikę.Wtedy można "wychwycic" pierwsze oznaki nieprawidłowosci.
http://dziecko-info.rodzice.pl/archive/index.php/t-158329.html
Chciałam znależć może nagranie tego wykładu,ale nie natrafiłam,ale tu dziewczyna ładnie wypunktowała,co mówił.
 
Ostatnia edycja:
myśmy robili usg bioderek jeszcze w szpitalu, a potem do kontroli w 3mcu i było wszystko ok, ale lekarka zaleciła nam wizytę u ortopedy, jak Natalka zacznie chodzić, także myślę, że dla dobra dziecka, warto skorzystać z porady. Przynajmniej sprawdzi , czy dziecko prawidłowo układa stopę;-) od siostry córka ,mając 2 lata była na bilansie i niestety pediatra stwierdziła, że chodzi na palcach, także czeka ją teraz wizyta u orotopedy:tak:
 
HAPPYBETTI my jak byliśmy w 6 tygodniu na kontroli bioderek to też powiedzieli, żeby przyjść jak zacznie chodzić. to wtedy zadecyduję co z tymi butami.
 
reklama
No i znowu mam zamieszanie w głowie, bo słyszałam ( nawet wy tu pisałyście) że buty powinny mieć usztywnioną piętę a teraz w tym linku od happybeti ten fizjoterapeuta mówi że broń boże taki butów. To w końcu ja już zgłupiałam?!
Powiedźcie mi skoro Łukasz chodzi sobie wzdłuż naszego łóżka to powinnam już w jakieś buty się zaopatrzyć takie po domu,żeby dobry nawyk chodzenia się mu kształtował? Czy kupujemy buty dopiero wtedy jak dziecko samodzielnie zaczyna chodzić?
 
Do góry