reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroki

Mała Mi,no,właśnie w tym problem,że tu nikt nie jest mądry...wszystkie mamy te same wątpliwośći(ten fizjoterapeuta to ,notabene,właśnie Zawitkowski).Niby ortopeda powinien zadecydować o bucikach dla dziecka,ale ortopedzi tez różni...wiesz,ja pobuszowałam jeszcze po necie i trafiłam na jednym z forów na kilka wypowiedzi dziewczyn z zagranicy,że u nich nikt nie słyszał o jakichs usztywnionych kostkach czy innych tego typu rzeczach...mnie ten Zawitkowski coraz bardziej przekonuje,ale jeszcze dzis wybieram sie do brata,to te Gucie przy okazji obejrzę sobie...
 
reklama
Ja posłucham ortopedy i kupie te gucie, będzie miał pół na pół troche na boska, troche w guciach bo pewnie milion teorii jest na ten temat, tak jak z napletkiem :)
 
No miałam wczoraj okazje pomacac i pomiętosic te Gucie:tak:.Hm...mam mieszane uczucia...bo z jednej strony podobaja mi się,w sensie zewnętrznym- fajne są:tak:.A z drugiej
- jednak myślałam,że będą bardziej miękkie...
-brat mówił,ze Kalinka,jak je dostała,to choc ma już 2,5 roku,nie umiała w nich chodzić i się wywracała:szok::confused:.
No i teraz to juz całkiem głupia jestem...i chyba będzie u nas jak u Loliszy- troche w butkach,trochę na boso...W sumie i tak mamy szczęście,ze nasze dzieciaczki mniej- więcej jesienią będą biegały,bo to pozwoli nam uniknąć dylematu typu "sandałki czy jakieś bardziej zabudowane buciki...więc może jednak ta Gucie nadadzą sie na pierwszy ogień,chyba,że trafię coś fajniejszego- takie,jak pokazywał Zawitkowski.
 
Happybeti ja właśnie tak robie. Postanowiłam że do połowy sierpnia nie zamawiam guciów bo Franek póki co ruchem posuwistym przy meblach sie przemieszcza a mi i tak zależy żeby jak najdłużej raczkował wiec go do pionizacji nie zachęcam. Licze na to że jeszcze troszke czasu minie zanim sam zacznie chodzić tak faktycznie i duzo w pionie i że jak zamówie w połowie sierpnia trzewiczki gucio to na jesień będą w sam raz. Zimowe buty mam fajowskie ecco tylko rozmiar 21 i nie wiem czy będzie dobry :) Jeszcze wczoraj znajomy ortopeda (dorosłych co prawada lae mimo wszytsko) powiedział mi żeby do nauki chodzenia w żadnym wypadku nie kupować sandałków, że but ma być miękki i z naturalnych surowców a sandałki mają dość sztywne te paski i podeszwe mimo wszystko i że do nauki chodzenia anjlepsze są miękkie trzewiki.
 
to wojtek ma nozke 20 rozmiar stopki. sandalki mu kupilam ale buntuje sie na buty wiec na boso spacery mamy. i rwie sie do stania raczkowac umie zarabiscie. ale nie chce. woli stac... potrafi z pol godizny stac w kojcu i sie gapic co robie, ale po pol h ryk mama na rąsie ;p
a z butami to nie wiem sama co robic
 
aaa mi sie chyba rozwiązał problem obuwia. Ale chciałabym to zweryfikować bo Wy bardziej obyte :tak: : zmierzyłam młodej stópencje - niecałe 10 cm. Poleciałam do sklepu z "lepsiejszymi" butkami, wybór taki że oczopląsu dostałam. iW końcu stwierdziłam że sama nie dam rady więc poszłam po sprzedawce i sie dowiedziałam że najmniejsza wartość bucika do chodzenia (czyli z usztywnioną piętka itp.) dla niemowlęcia to nr 18 czyli 11 cm :szok: no i chciałabym zweryfikować, czy to prawda czy ten dziad ze sklepu mnie w konia robi bo nie ma po prostu na stanie mniejszych ?
 
Alicja rozmiaru 17 faktycznie nigdzie nie widziałam, tzn. widziałam, ale tylko takie miękkie, niemowlęce. Porządnych, lekko uszytwnionych nie :no:
 
reklama
Alicja- po pierwsze butki wybierz, sie z dzieckiem, musi byc w nich luz na palec czyli na 1-1,5 cm luzu, mozesz sporobowac ten rozmiar 18, ale niektore dzieci, maja tak wysokie podbicie ze polowa butow odpada, ja kupilam na allegro i poszly do kosza, bo nie chcialy sie dopiac, teraz juz wiem na co zwracac uwage i kupuje bez dziecia
 
Do góry