reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

Ha! a jednak Młode się rusza (mimo moich podejrzeń, ze prześpi całą ciążę:)! Tzn. pewna na sto procent nie jestem, ale od dwóch dni coś ewidentnie mnie od środka "zaczepia: - tak jakby ktoś palcami po powierzchni brzucha od środka przebierał, ale inaczej niż w poprzednich tygodniach, kiedy z zapałem wsłuchiwałam się we własne jelita :D
 
reklama
U mnie też już są, ale wyczuwalne tylko od wewnątrz. Na koniec ciąży to dopiero będą ruchy, jakby obcy jakiś siedział w brzuchu - w poprzedniej ciąży sobie nagrywałam filmiki.
 
Ja wczoraj poczułam takiego kopniaczka, 3 razy pod rząd, pierwszy raz taki wyraźniejszy ruch!!:-):-)Dziś nie miałam czasu się wsłuchiwac, może póxniej się uda....najwazniejsze, ze coś się dzieje.
 
Moja dzidzia codzennie daje o sobie znać i puka do mamusi od środka. Dzis w pracy to nawet się zdziwiłam , bo dostałam takiego pierwszego poważnego kopniaczka tz takiego mocniejszego - pewnie bąbelek był zły, bo długo już siedziałam przy biurku pochylona i wreszcie zasnunął mamie od środka.
 
Witajcie! Moja dzidzia dala o sobie znac kilka dni temu. Sa to delikatne ruchy. Czasami czuje jak sie obraca. :-):-):-)
 
Moje Bobo także już działa mocno choć czuje to od dobrych kilku dni to ciagle nie bylam pewna czy to już.
Zaczęło się od przelewania w brzuchu co oznaczalo zmiane pozycji mojego malca na miednicowe ułożenie z poprzecznego.
Teraz czuje takie brzdąknięcia ale tylko od środka poniżej pępka, to jest czasami nieswoje:-)uczucie.
Teraz zdarza sie poczuć puknięcie i powyżej pępka jak i bo bokach.
Ułożenie sie dzidzi miednicowo chyba odciążyło mój pęcherz troszkę bo już tak nie latam do toalety:-)
 
Ja też już czuję puknięcia i leciutkie kopniaczki prawie co dzień, szczególnie w trakcie dnia...super:-)
 
A ja mam wrażenie jakbym połknęła węza:) Młode chyba kilometry wyrabia pływając ruchem okrężnym, bo wystarczy na chwilę przysiąść i zaczyna kręcić kółka wokół pępka :)
 
reklama
Ja natoamist pierwsze ruchu takie bardzo delikatne poczulam jakies 2 tyg temu teraz tzn. z tygodnia na tydzien sa coraz mocniejsze. W ostanich dniach jest to takie uczucie jakby ktos od srodka delikatnie pukal :-) To chyba to ..jak myslicie dziewczyny??:-)
 
Do góry