reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

famme

Początkująca(y)
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2008
Postów
269
Miasto
Gliwice / Kędzierzyn-Koźle
wczoraj wieczoram leżałam sobie na kanapie i miałam dłoń przyciśniętą do brzuszka i nagle poczułam pod nią mojego bobaska jak sie rusza!
To było delikatne jakby w srodku był motylek, łatwe do przeoczenia. Ale dzisiaj po śniadaniu znowu sie wygodnie oparłam i przycisnęłam obie dłonie do brzuszka i znowu to poczułam.
Naprawde take delikatne że można łatwo pomylić z np. wzdęciem, ale ja wiem ze to mój maluszek sobie szaleje ;-)))
Super było to poczuc, teraz juz chyba nie oderwe dłoni od brzucha heeh.
Próbujcie dziewczyny, może też wam sie uda poczuć. I nie zrażajcie sie że to za wcześnie, ja jestem w 13 tygodniu i widzicie ze sie udało i wcale nie należe do szczupłych kobitek ;-))
 
reklama
:-)witaj...

ja tez juz tak od 13 tygodnia czulam jakby "wzdecia" :) teraz sie nasilaja i czekam na takiego porzadnego kopniaczka od Malenstwa :) i wiesz tak strasznie sie tym "podniecilam", ze wczoraj kupilam stetoskop ale niestety nie slychac serduszka chociaz mialam nadzieje...no ale przyda sie na koncowy miesiac :);-)pozdrawiam serdecznie i wspanialosci zyczyMY
 
Ja od trzech tygodni czuję tego "motylka" czasem często a czasem dwa dni czekam na smyranie :-) jestem pewna że to mój Maluszek bo to moja druga ciąża i wiem jak to się zaczyna :tak:
 
Dziewczyny nie wmawiajcie sobie takich bzdur:baffled:




Pierwsze ruchy płodu odczuwane są przez:

  • pierwiastki pod koniec 20 tygodnia (koniec 5 miesiąca)
  • wieloródki pod koniec 18 tygodnia (między 4-5 miesiącem)
Jednak dość często wieloródki odczuwają pierwsze ruchy płodu już pod koniec 16 czy 17 tygodnia ciąży a pierwiastki często nie potrafią podać daty wystąpienia pierwszych ruchów płodu. Ponadto wiele kobiet często traktuje za ruchy płodu np ruchy jelit.




To moja druga ciąża i ja czuje smyranie od 2 m. c., ale nie wmawiam sobie, że to ruchy dziecka
 
hmm mi też czasem zdaje się, że coś czuję ale nie jestem pewna czy to maleństwo. Pewnie jeszcze nie...chociaz marzę sobie, że tak :sorry2:

W karcie ciąży Darii mam wpisane odczuwanie ruchów płodu od skończonych 18 tygodni ale wtedy to już były kopniaki, na tyle regularne i silne, że byłam w stanie stwierdzic na 100%, że to to. Wcześniej nie miałam pewności.
 
no własnie ja nie mówie o takich typowych ruchach za które sie uznaje te które czuć bez dotykania brzucha własnie od 18 tygodnia, tylko o tych wyczuwalnych przy lekkim docisnieciu dłoni do brzuszka. Malenstwo ma juz prawie 10 cm, wiec wierzcie ze mozna poczuc jak akurat zblizy sie do przedniej ściany macicy.
 
Prawda czy nie prawda ja też w to wierze :-)
Kiedyś moja mama mówiła mi że na początku to czuć takie bąbelki jakby woda sodowa była w brzuchu. I mi się czasem zdaje ze tak czuje. W szczególności z rana kiedy się obudzę ale jeszcze sobie tak leże w łóżeczku to czuje jak mi tam bąbelki czasem skaczą.
A tak naprawdę taki mocny ruch dziecka odczulam w sobotę. Rozpaliliśmy w kominku bo było mi trochę chłodno i usiadłam sobie na krzesełku i się grzałam. Po paru minutach poczułam jeden wyraźny ruch w środku. pewnie mój dzidziuś się rozgrzał i się przekręcił na drugi boczek :-)

Chyba źle się wysłowiłam i zostałam źle zrozumiana. To nie był ruch dziecka taki że czuć kopnięcie czy dotyk czy cokolwiek. To było jedne wyraźne takie blum :-D i ja se tak pomyślałam ze może to dzidzia.
 
Ostatnia edycja:
Sorry dziewczyny, ale mi się też wydaje, że za dużo sobie wmawiacie. To jest wasza pierwsza ciąża i w dodatku jesteście dopiero w dwunastym (marys) i czternastym tygodniu (famme). Faktycznie na początku kobiety często biorą ruchy jelit (gazy) za ruchy dziecka. Wiem, że byście już bardzo chciały, ale to nie to.
Wczoraj byłam u gina. Powiedział ruchy odczuwa się ok. 20 tygodnia, w drugiej ciąży trochę wcześniej ok.18.
 
reklama
Dziewczyny ale przecież żadna z nas nie mówi o tym że ja kopie czy ze czuje jak się dziecko rusza. I nie czujemy tego co dzień i tak wyraźnie. To są sporadyczne jakieś odczucia które w ciąży zauważyłyśmy po raz pierwszy. Być może to jelita. Ale czemu pozbawiacie nas złudzeń ?? czasem lepiej żyć w nieświadomości albo w błogiej niewiedzy. A mi jak się wyda ze chyba czuje ze ktoś tam w środku jest to troszkę lepiej na serduszku. Bo tak to przecież dopiero widzimy swego maluszka na USG.
Poczułam jak byście pisały że to coś złego że nam się coś zdaje. :-(
 
Do góry