reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Pierwsze ruchy

famme

Początkująca(y)
Miasto
Gliwice / Kędzierzyn-Koźle
Rozwiązania
0
wczoraj wieczoram leżałam sobie na kanapie i miałam dłoń przyciśniętą do brzuszka i nagle poczułam pod nią mojego bobaska jak sie rusza!
To było delikatne jakby w srodku był motylek, łatwe do przeoczenia. Ale dzisiaj po śniadaniu znowu sie wygodnie oparłam i przycisnęłam obie dłonie do brzuszka i znowu to poczułam.
Naprawde take delikatne że można łatwo pomylić z np. wzdęciem, ale ja wiem ze to mój maluszek sobie szaleje ;-)))
Super było to poczuc, teraz juz chyba nie oderwe dłoni od brzucha heeh.
Próbujcie dziewczyny, może też wam sie uda poczuć. I nie zrażajcie sie że to za wcześnie, ja jestem w 13 tygodniu i widzicie ze sie udało i wcale nie należe do szczupłych kobitek ;-))

reklama
Rozwiązania
0
:-)witaj...

ja tez juz tak od 13 tygodnia czulam jakby "wzdecia" :) teraz sie nasilaja i czekam na takiego porzadnego kopniaczka od Malenstwa :) i wiesz tak strasznie sie tym "podniecilam", ze wczoraj kupilam stetoskop ale niestety nie slychac serduszka chociaz mialam nadzieje...no ale przyda sie na koncowy miesiac :);-)pozdrawiam serdecznie i wspanialosci zyczyMY

Frezja

Fan(ka)
Miasto
Śląsk
Rozwiązania
0
Ja od trzech tygodni czuję tego "motylka" czasem często a czasem dwa dni czekam na smyranie :-) jestem pewna że to mój Maluszek bo to moja druga ciąża i wiem jak to się zaczyna :tak:

N

Niktosiaaa

Gość
Dziewczyny nie wmawiajcie sobie takich bzdur:baffled:

Pierwsze ruchy płodu odczuwane są przez:

• pierwiastki pod koniec 20 tygodnia (koniec 5 miesiąca)
  • wieloródki pod koniec 18 tygodnia (między 4-5 miesiącem)
Jednak dość często wieloródki odczuwają pierwsze ruchy płodu już pod koniec 16 czy 17 tygodnia ciąży a pierwiastki często nie potrafią podać daty wystąpienia pierwszych ruchów płodu. Ponadto wiele kobiet często traktuje za ruchy płodu np ruchy jelit.

To moja druga ciąża i ja czuje smyranie od 2 m. c., ale nie wmawiam sobie, że to ruchy dziecka

nenius

Przyjaciółki 2008
Miasto
okolice Warszawy
Rozwiązania
0
hmm mi też czasem zdaje się, że coś czuję ale nie jestem pewna czy to maleństwo. Pewnie jeszcze nie...chociaz marzę sobie, że tak :sorry2:

W karcie ciąży Darii mam wpisane odczuwanie ruchów płodu od skończonych 18 tygodni ale wtedy to już były kopniaki, na tyle regularne i silne, że byłam w stanie stwierdzic na 100%, że to to. Wcześniej nie miałam pewności.

famme

Początkująca(y)
Miasto
Gliwice / Kędzierzyn-Koźle
Rozwiązania
0
no własnie ja nie mówie o takich typowych ruchach za które sie uznaje te które czuć bez dotykania brzucha własnie od 18 tygodnia, tylko o tych wyczuwalnych przy lekkim docisnieciu dłoni do brzuszka. Malenstwo ma juz prawie 10 cm, wiec wierzcie ze mozna poczuc jak akurat zblizy sie do przedniej ściany macicy.

marys16

Fanka BB :)
Miasto
Białystok/Boisseaux
Rozwiązania
0
Prawda czy nie prawda ja też w to wierze :-)
Kiedyś moja mama mówiła mi że na początku to czuć takie bąbelki jakby woda sodowa była w brzuchu. I mi się czasem zdaje ze tak czuje. W szczególności z rana kiedy się obudzę ale jeszcze sobie tak leże w łóżeczku to czuje jak mi tam bąbelki czasem skaczą.
A tak naprawdę taki mocny ruch dziecka odczulam w sobotę. Rozpaliliśmy w kominku bo było mi trochę chłodno i usiadłam sobie na krzesełku i się grzałam. Po paru minutach poczułam jeden wyraźny ruch w środku. pewnie mój dzidziuś się rozgrzał i się przekręcił na drugi boczek :-)

Chyba źle się wysłowiłam i zostałam źle zrozumiana. To nie był ruch dziecka taki że czuć kopnięcie czy dotyk czy cokolwiek. To było jedne wyraźne takie blum :-D i ja se tak pomyślałam ze może to dzidzia.

Ostatnia edycja:

Mandarynka

Maj 2006, Kwiecień 2009
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
Sorry dziewczyny, ale mi się też wydaje, że za dużo sobie wmawiacie. To jest wasza pierwsza ciąża i w dodatku jesteście dopiero w dwunastym (marys) i czternastym tygodniu (famme). Faktycznie na początku kobiety często biorą ruchy jelit (gazy) za ruchy dziecka. Wiem, że byście już bardzo chciały, ale to nie to.
Wczoraj byłam u gina. Powiedział ruchy odczuwa się ok. 20 tygodnia, w drugiej ciąży trochę wcześniej ok.18.

reklama

marys16

Fanka BB :)
Miasto
Białystok/Boisseaux
Rozwiązania
0
Dziewczyny ale przecież żadna z nas nie mówi o tym że ja kopie czy ze czuje jak się dziecko rusza. I nie czujemy tego co dzień i tak wyraźnie. To są sporadyczne jakieś odczucia które w ciąży zauważyłyśmy po raz pierwszy. Być może to jelita. Ale czemu pozbawiacie nas złudzeń ?? czasem lepiej żyć w nieświadomości albo w błogiej niewiedzy. A mi jak się wyda ze chyba czuje ze ktoś tam w środku jest to troszkę lepiej na serduszku. Bo tak to przecież dopiero widzimy swego maluszka na USG.
Poczułam jak byście pisały że to coś złego że nam się coś zdaje. :-(

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I Potrzebuję porady 18
AgaG04 Potrzebuję porady 5
Roza1111 Potrzebuję porady 12
G Potrzebuję porady 24

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry