reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

dziewczyny nie klócie się, szkoda nerwow, wiem że jesteście złe że pozbawiono was zludzeń i wy chciałyscie się pochwalić a tu was "zgaszono" ale przecież tu nikt nie jest niczim wrogiem i chodzi o to zeby mamy które więcej wiedza dzieliły sie wiedza z mamami jeszcze nie doświadczonymi.
Np. jak sie urodzi dzidzia to ktoras z was napisze - kurde wydaje mi się za moje dziecko na potóki, a druga jej odpisze - wiesz co to raczej uczulenie!, i co będziecie tez złe i sie kłócic bo przeciez pozbawi was złudzen że to tylko potówki ale moze pomoże kierujac do lekarza. Przeciez tu mamy się wspierac i pomagać sobie nawzajem. nie wiem o co cała afera. To ma być przyjemny czas oczekiwania a nie skakania sobie do gardeł, dobra spadam, nie chce się wcinać...
Wpadnę w kwietniu podgladnąc jak sie rozdwajacie. Namawiam siostrę żeby sie do was zapisała, mam nadzieje że słusznie..... bo to forum zawsze było mi pomocna dłonią.... a nie areną walk...;-)pa
 
reklama
więc ja może napiszę troszkę inaczej...Np, wczoraj wieczorem mój kochany mąż jak zwykle przyłożył swoje ucho do mojego brzuszka...i z radością stwierdził że slyszy coś zupełnie innego niż dotychczas. trudno było mu to opisać ale na pewno nie nazwał by tego tak jak wcześniej bulgotkami czy poprostu dosadniej:baffled:jelitami mamuni....:-D
jakby odgłos odbijania sie od ścianek.Zobrazował to na zasadzie zamknietego balonika w którym coś jest:-D:-D:-D Był bardzo szczęśliwy!! Pozdrawiam!!!!
 
Mi mamcia przykłada ucho do brzucha:-) i też TO słyszy. To moja druga ciążą i mam nadzieję,że za miesiąc już - ja TO poczue:-D
 
ja gratuluje tym które czują ruchy jestescie wyjątkowe :)

a te co nie czuja poczują pewnie lada chwila i też poczują radosc tych co piszą :)

miłego wekendu!!! i mniej złych postów bo nie po to powstał ten wątek
 
Ja w pierwszej ciąży też sporo wcześciej czułam ruchy, teraz na czwartkowej wizycie lekarz pytał czy czuję już maleństwo-czuję i wiem że to ono, moja macica jest skurczona przez co maluszek ma trochę mało miejsca -ma 9cm +nóżki i nikt mi nie powie że takiego dziecka nie można czuć :-) Dziewczyny ja wieżę że to nasze maluszki:tak:
 
No tak Frezja, ale ty już jesteś w siedemnastym tygodniu ciąży i wtedy to możliwe. Zwłaszcza jeżeli piszesz że masz małą macicę, ale nie w 11 tygodniu ;-)
 
Cześć Mamuśki :) A ja Wam wierzę!!! też jestem w pierwszej ciąży, ale cóż... w artykułach można wyczytać tak dokładne opisy tego jak odczuwalne są pierwsze ruchy dziecka, że naprawdę nawet pierworódka jest w stanie poczuć tego motylka w brzuchu. Wierzcie lub nie, ja pierwszy raz poczułam swoje Maleństwo w 16 tygodniu, więc tydzień temu. Jestem pewna, że to było to, bo wyraźnie czułam, że maluch okręcił się z mojego jednego boku na drugi!!! Pytałam lekarza czy to mogły być ruchy dziecka i odpowiedział, że sam jest mężczyzną więc nie miał przyjemności poczuć tych motyli i może mi powiedzieć tylko tyle jak zapatruje się na to nauka (więc pierworódki ok 20 tc), ale też nie może zanegować tego, co mówię, bo sam nie wie jak to jest, a wszystko jest możliwe!!! Więc kochane, miejmy nadzieję, że Nasze Maluchy mają się dobrze i fikają koziołki!!! Pozdrawiam
 
więc ja może napiszę troszkę inaczej...Np, wczoraj wieczorem mój kochany mąż jak zwykle przyłożył swoje ucho do mojego brzuszka...i z radością stwierdził że slyszy coś zupełnie innego niż dotychczas. trudno było mu to opisać ale na pewno nie nazwał by tego tak jak wcześniej bulgotkami czy poprostu dosadniej:baffled:jelitami mamuni....:-D
jakby odgłos odbijania sie od ścianek.Zobrazował to na zasadzie zamknietego balonika w którym coś jest:-D:-D:-D Był bardzo szczęśliwy!! Pozdrawiam!!!!

ja jestem w 12 tyg i moj mezus doslownie tak samo opisal to co slyszy w brzusiu
 
mój maluszek to juz sie rozszalal na całego. ostatnio akurat jak na zakupach bylismy z mezem, mały jak zacząl sie wiercic to stalismy na srodku sklepu z rekami na brzuchu i smiali jak wariaci.
Fakt ze ruchy czuc tylko jak sie przyłozy rece do brzucha i dalej czekam na te wlasciwe ruchy, gdy małego czujesz jak sie rusza bez przykladania rąk.
 
reklama
Do góry