reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze szczepienia

reklama

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Dołączył(a)
5 Maj 2010
Postów
19 360
Miasto
Częstochowa
Nie łącz kilku szczepień na jednej wizycie, bo jak wystąpi NOP, to nie będzie wiadomo, która szczepionka go spowodowała.
Poczytaj ulotki szczepionek, które chcą Wam podać, zwłaszcza możliwe skutki uboczne.
Wymagaj szczegółowego przebadania dziecka przed podaniem szczepionki (katar również wyklucza szczepienie).
I pamiętaj, że w dniu szczepienia wszyscy domownicy powinni być zdrowi, jeśli mieszkacie z dziadkami, to nawet oni muszą być zdrowi.
 

Ania0306

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2018
Postów
768
Ja szczepień nigdy nie łączę. Szczepiłam córkę tylko 5w1, dobrze zniosła szczepienie i żadnych skutków ubocznych. Na rotawirus nie szczepiłam bo odradziła nam to szczepoenie neonatolog i pediatra.
 
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2019
Postów
7
Ja miałam podzielone pierwsze szczepienie na dwie wizyty. Obawiałam się szczepienia 5w1. Teraz wiem, że moja decyzja była słuszna. Córka bardzo dobrze zniosła szczepionki.
 

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
4 838
To naprawdę zależy indywidualnie. Od stanu zdrowia dziecka, od faktu czy jest wcześniakiem czy nie, od decyzji pediatry, ktory może dopuścić do szczepienia lub nie. No i od decyzji rodziców. Poczytaj ulotki i informacje na stronach służby zdrowia i wtedy podejmuj decyzje.
U nas katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepien i dostaje na jednej wizycie 6 w 1, pneumokoki, rotawirusy i men B. Moja starsza córka wszystkie szczepienia zniosła dobrze.
Ale wiadomo, są ludzie, którzy z różnych przyczyn nie chcą szczepić.
 
reklama
reklama
Do góry