reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piewsze Urodzinki

pryzybela

Mama Kayi i Maxia
Dołączył(a)
17 Maj 2007
Postów
2 398
Miasto
Mtl Qc
Dziewczyny zakladam "sezonowy" temat (jak nie bedzie mial wziecia, to najwyzej skasuje;-))
Wiele z nas urzadza pierwsze party maluszka w domu. No wiec moze obgadalybysmy na tym watku rozne sprawy z tym zwiazane; menu , dekoracje, prezenty urodzinowe... Moznaby tutaj chwalic sie zdjeciami z tej wyjatkowej uroczystosci, dzielic pomyslami, ciekawostkami...Chodzi o wszystko co dotyczy tej wyjatkowej imprezki nawet jesli odbywa sie tylko w bardzo waskim rodzinnym gronie. Na pewno w jakis fajny sposob, tanim kosztem da sie uatrakcyjnic pierwsze wielkie swieto naszego dziecka:) Co Wy na to?

Ja osobiscie (mimo watku kulinarnego:)) bylabym wdzieczna za pomysly dotyczace roznych drobnych przekasek, dan dla dzieci i doroslych ktore moznaby zaserwowac....No przede wszystkim cos niezbyt czasochlonnego lub co mozna troche wczesniej przygotowac, bo nie chcialabym kupnego jedzenia serwowac, a z drugiej strony na nadmiar czasu nie narzekam:-)
 
reklama
hehhe u mnie będą dwie imprezki w sobotę 20 przyjeżdża rodzinka będę miała hotel w domu no i w sobote party dla staruchów a w niedzielę 21 tort świeczka balony prezenty dla Kubulka
już go od dawna uczę dmuchać ale tylko pluje heheheh:-D:-D
 
Fajny pomysł. Potem Pryzybela edytujesz i bedziemy miały watek na każde kolejne urodzinki...;-)
No u nas tez tych imprezek bedzie....Pierwsza 16. bedzie tylko nasza trójka, potem 20 z tesciami a ostatnia z moją rodzinką w świeta...wszyscy tak daleko mieszkamy i tak jakos trzeba to zorganizowac:tak:nie ma innego wyjscia:-)
 
Grzechotka, no faktycznie trzeba zaczac uczyc dmuchac! W razie czego mamusia pomoze bo ma urodzinki niecaly miesiac pozniej, to sie trening przyda,a bedzie tych swieczek, oj bedzie....

No wlasnie Kasia, daj znac jak i jakie przygotowania, bo zdaje sie ze w ten weekend imprezka prawda?

Ja narazie zaczynam sie intensywnie zastanawiac. Mieszkanie chce udekorowac balonami i tym podobnymi kolorowymi pierdolkami:) U nas jest taki fajny sklep, ze duzo rzeczy mozna za dolara kupic (to znaczy kazda rzecz jest za dolca lub mniej) i jest miedzy innymi duzo dekoracji na rozne okazje, wiec mozna za bezcen to zrobic zwlaszcza, ze potem te dekoracje w kubel pojda...

No i dla dzieci (gosci) daje sie drobne upominki, zazwyczaj sa to maluskie torebeczki z jakimis drobiazgami, slodyczami...A ja sobie wymyslilam, zeby kupic po wielkiej (dlugiej) paczce chrupek kukurydzianych, nakleic jakies oczy, ustroic papierowa czapeczka, no jakos kolorowo i imprezowo w kazdym razie... taki "ludzik" ma wyjsc, ale zobacze czy mi sie uda i czy akurat te chrupki dostane:tak:
 
Ja tam nic specjalnego nie robię;-) Po prostu mała imprezka w gronie kilku znajomych. Z dań robię bigosik (tu na emigracji to rarytas),nóżki i jakieś kanapki. Sylwia szykuje torta, jajka w majonezie i jakieś sałatki. Dzisiaj kupiłyśmy już 10 balonów, które w piątek nadmuchamy helem i pójdziemy dokupić jeszcze więcej. Oczywiście domki przystroimy jakimiś ozdobami jeszcze, takie fajne transparenty tu widziałyśmy :tak:
Taka skromna imprezka będzie ;-)
W Polsce rodzice też coś tam szykują, ale to ma być niespodziewanka i milczą jak zaklęci jak chcę poznać szczegóły:-p
Chciałam zrobić urodzinki bezalkoholowe, ale zarówno u mojego T. jak i Sylwii D. nie wchodzi to w grę :wściekła/y:
 
U nas urodzinki będą w gronie rodzinnym:-) Robimy 2 grudnia razem z moim chrześniakiem, który skończy 6 lat a jak dzieci pojdą spac to bedziemy oblewac 30-tkę mojej siostry:tak: więc takie 3 w 1:-D:-D:-D
Akurat drugiego bo wtedy moi rodzice mają wolne.
Za to 4-tego jedziemy do Manchester przedłużyc Marcelowi paszport i pewnie na jakiś obiadek do restauracji zabierzemy naszego solenizanta:-D:-D:-D

Będzie tort truskawkowy, który zrobi moja mama:-D A my z siostrą pewnie jakieś sałatki i obowiązkowo mozarellę z pomidorami:-D aaaa i jeszcze ryba po grecku ma byc (to taka moja zachcianka:-p)
 
u mnie jak juz pisalam bedzie albo 28 albo 24 osoby bo jeszcze sie waham co do 4 osob. A imprezka 13 albo 14 bedzie, to jak juz pisalam zalezy od tego kiedy bedzie mojej siostry maz mial wolne.

Ja raczej planuje imprezke na zimno tzn bez obiadu tylko wedlina, miesko pieczone, salatki (kilka), jaja zwykle i faszerowane, tatar i jakies grzybki czy inne duperele. Do tego tort ciasta, i cos do chrupania.
 
reklama
pryzybela zawsze możesz stworzyć takiego ludzika z chrupek heheh no wiesz na ślinę poprzylepiać to będzie oryginalne :-D:-D:-D:-D:-D
 
Do góry