reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienia w ciazy po stosunku

Novocaine

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
22
Cześć dziewczyny! Jestem w 5 tygodniu ciazy. Po stosunku, bądź samym orgazmie pojawiają się u mnie plamienia (ciemnoczerwona krew), które ustają po kilku godzinach. Czy któraś z Was miała podobnie?
 
reklama
Cześć dziewczyny! Jestem w 5 tygodniu ciazy. Po stosunku, bądź samym orgazmie pojawiają się u mnie plamienia (ciemnoczerwona krew), które ustają po kilku godzinach. Czy któraś z Was miała podobnie?
Zgłaszałaś to lekarzowi? Plamienie krwią jest w ciąży jest objawem, który powinien uruchamiać w głowie czerwoną lampkę. Przyczyn może być wiele i niestety większość z nich stanowi zagrożenie dla ciąży. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś to umów się do ginekologa, a do tego czasu zrezygnujecie ze współżycia.
 
Zgłaszałaś to lekarzowi? Plamienie krwią jest w ciąży jest objawem, który powinien uruchamiać w głowie czerwoną lampkę. Przyczyn może być wiele i niestety większość z nich stanowi zagrożenie dla ciąży. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś to umów się do ginekologa, a do tego czasu zrezygnujecie ze współżycia.
Zgłaszałam lekarzowi- powiedział, aby zrezygnować ze współżycia i tylko tyle. Stosuje heparynę, nie wiem czy może mieć to jakiś związek.
 
Zgłaszałam lekarzowi- powiedział, aby zrezygnować ze współżycia i tylko tyle. Stosuje heparynę, nie wiem czy może mieć to jakiś związek.
Myślę, że leki raczej nie mają wpływu. One rozrzedzają krew, ale dlaczego miały by powodować krwawienie? Żeby krew leciała, musi mieć skąd. Np. w czasie stosunku powstaje otarcie. Ale żeby stwierdzić, przyczynę to tylko badanie. Zrezygnuj z seksu i sprawdź czy mimo to plamisz. No chyba, że mimo wstrzemięźliwości pojawią się plamienia. To IP, a najlepiej konsultacja u innego ginekologa. Przynajmniej ja bym tak zrobiła 🙂
 
Plamienia zawsze trzeba skontrolować! Do tego zrezygnować z seksu i się oszczędzać.
Heparyna rozrzedza krew, dlatego jak najbardziej może powodować krwawienia - w tym przypadku nawet otarcie podczas współżycia może prowadzić do większego krwawienia, a także do powstawania siniakow. Co nie zmienia faktu, że plamienia w ciąży zawsze są niepokojące. Czy przez heparyne, czy nie - zawsze należy skontrolować.
 
reklama
5 tc to dopiero sam początek. Rozumiem, że te plamienia pojawiły sie więcej niż raz. Zrezygnuj ze współżycia skoro tak zasugrował lekarz i nie narażaj dziecka. Chwila przyjemności jest ważniejsza? Jeżeli jest to ciemnoczerwona krew to może być to coś poważnego. Skonsultuj jeszcze raz z lekarzem i to szybko.
 
Do góry