reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka... ważne!

Nulini daj spokój dziewczynie. Nie atakujmy się nawzajem. Maxymilianka gratulujemy ciąży :)
Mi jak powiedzieli że jednak chłopak (a to już było USG po tym połówkowym, tak bliżej końca) to wyszłam i nie mogłam przestać się śmiać do męża, że taki mały psotnik w środku siedzi. Przyszliśmy do domu, spojrzeliśmy na te dziewczęce ubranka (na szczęście nie było tego dużo) i zaśmiałam się że prawdziwy mężczyzna różu się nie boi. Dla nas cała ciąża i macierzyństwo jest czymś nowym i ciągle nas zaskakuje. Kiedy się dowiedziałam najpierw że dziewczynka, a potem że chłopczyk, to potrzebowałam chwilę żeby się oswoić ze zmianą, przecież miałam już imię, mówiłam do brzuszka, gdzieś w wyobraźni już widziałam małą dziewczynkę, a tu chłopak. I jak się okazało najwspanialszy prezent dla nas, jak każde dziecko dla swoich rodziców:)
To super😃 ja muszę jeszcze chwile poczekać, ale już nie długo (30tc) ☺️
ja tez mam już wszystko pod chłopczyka kupione, ale nigdzie nie napisałam, że dziewczynki nie będę kochać, ważne zeby było zdrowe 😃
 
reklama
Ton Twoich wypowiedzi jasno sugeruje, że jesteś absolutnie nastawiona na chłopczyka i nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogłaby jednak być dziewczynka.
Czyli jak w przypadku rozwydrzonego dzieciaka, chce konkretną zabawkę i focha strzela, jak dostanie inną, stąd moje pytanie o wiek.
Oczywiście, każda matka po cichutku sobie życzy mieć chłopca albo dziewczynkę, ale jeszcze się z taką nie spotkałam, która by panicznie reagowała na wiadomość, że płeć się zmieniła...
Ale to normalne, że kobieta chce wiedzieć jakiej płci jest dziecko. Jednej będzie sprawiać przyjemność kupowania ubrań, dodatków itp pod płeć inna kobieta będzie kupować rzeczy neutralne. To nie powod, żeby zaraz pisać, że autorka jest jak rozwydrzone dziecko lub pytać czy ma 16 lat. Wiek akurat nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli denerwuje Cię w jakiej tonacji pisze to nie wchodź na wątek, bo po raz kolejny widzę, że próbujesz "atakować" i się wymadrzac na czyimś wątku.
 
Jako posiadająca uprawnienia administratora muszę zareagować na ton Twojej wypowiedzi i ataki na autorke postu.
Przygotowania do narodzin dziecka to wielka radość a i stres, szczególnie o stan zdrowia dzidziusia. To czy ktoś chciałby dziewczynkę czy chłopca jest od wieków znanym wielkim znakiem zapytania, niejednokrotnie az do dnia porodu. W dzisiejszych czasach i dobie rozwiniętej technologii, gdy otrzymuje się informacje o płci dziecka, na tej podstawie przygotowuje się pokój, wyprawkę itp. Nikogo więc nie powinno dziwić, iż chce się mieć 100 % pewności.
To, iż lekarz nie potrafi prawidłowo ocenić płci dziecka pomimo zapewnień, może wiązać się z pewnego rodzaju frustracją, ale nie upoważnia Cię w żaden merytoryczny sposób do atakowania przyszłej mamy i kierowanie wobec niej takich bezpodstawnych zarzutów.
Forum jest płaszczyzną gdzie oczekuje się wsparcia i poszukiwania wspólnie rozwiązania ewentualnych problemów, a nie prywatnej krytyki ot tak dla zasady.
W związku z powyższym upraszam o zaprzestanie komentowania tematu do którego nic nie wnosisz, a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam

Ton Twoich wypowiedzi jasno sugeruje, że jesteś absolutnie nastawiona na chłopczyka i nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogłaby jednak być dziewczynka.
Czyli jak w przypadku rozwydrzonego dzieciaka, chce konkretną zabawkę i focha strzela, jak dostanie inną, stąd moje pytanie o wiek.
Oczywiście, każda matka po cichutku sobie życzy mieć chłopca albo dziewczynkę, ale jeszcze się z taką nie spotkałam, która by panicznie reagowała na wiadomość, że płeć się zmieniła...
 
Do góry