reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka.

Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
7
Doswiadczone mamusie. Czy na podstawie tych zdjęć da ocenic się płeć dziecka? Zaznaczam że to jest wczesna ciaza. 10 tydzień , ale czy przypadkiem nie da się po tych zdjęciach zauważyć plci dziecka?
 

Załączniki

  • 20220826_135206.jpg
    20220826_135206.jpg
    400,4 KB · Wyświetleń: 386
  • Resized_20220824_143738(1).jpeg
    Resized_20220824_143738(1).jpeg
    51 KB · Wyświetleń: 155
reklama
Ale czemu mam się przyjrzeć? Uważasz, że to penis? 🙈

W punkt👍
Popieram....Nie wiem skąd w niektórych lekarzach to parcie na bycie pierwszym fachowcem który im szybciej powie tym większe wow będzie... Po co- dla jednej będzie to informacja,dla innej impuls i tak się zafiksuje,że potem i rozczarowania są...
Naprawdę innymi aspektami by się zajął, a i dla mamy najważniejsze czy wszystko ok na tym czy innym etapie
 
reklama
Popieram....Nie wiem skąd w niektórych lekarzach to parcie na bycie pierwszym fachowcem który im szybciej powie tym większe wow będzie... Po co- dla jednej będzie to informacja,dla innej impuls i tak się zafiksuje,że potem i rozczarowania są...
Naprawdę innymi aspektami by się zajął, a i dla mamy najważniejsze czy wszystko ok na tym czy innym etapie
Myślę, że to wynika też trochę z presji samych ciężarnych, które już na pierwszej wizycie chcą zna płeć. Wiec lekarz rzuca "byle jaką" odpowiedź i każe się nie przywiązywać. Ciężarna zadowolona, a on ma furtkę do zmiany płci, bo przecież mówił, że "tak na 70-80%".
 
Narządy płciowe kształtują się ok 15-16tc. W 12-13tc narządy płciowe są do siebie bardzo podobne i nie da się jej dokładnie rozpoznać w badaniu USG. Stąd ocena płci odbywa się na podstawie wyrostka płciowego. 🤷‍♀️
 
reklama
Do góry