reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka :)

pouchines

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
53
Hej, w którym tygodniu poznałyście płeć dziecka? Ja dziś zaczęłam 14 tydzień, na prenatalnych byłam w 13tc+3. Lekarz powiedział że na jego oko dziewczynka, bo jajek nie widzi, ale potem stwierdził że jednak COŚ jest, więc ostatecznie powiedział że jest 50/50 szans na płeć. Jestem ciekawa, jaka będzie płeć 😀
 
reklama
Hej, w którym tygodniu poznałyście płeć dziecka? Ja dziś zaczęłam 14 tydzień, na prenatalnych byłam w 13tc+3. Lekarz powiedział że na jego oko dziewczynka, bo jajek nie widzi, ale potem stwierdził że jednak COŚ jest, więc ostatecznie powiedział że jest 50/50 szans na płeć. Jestem ciekawa, jaka będzie płeć 😀
W 13+3 nie ma możliwości by były „jajka”, wtedy jest jeszcze wyrostek płciowy ;)
 
Wszystko zależy od ułożenia dzidziusia, u nas już podczas badań prenatalnych lekarz z prawie 100% przekonaniem powiedział, że dzidzia wygląda mu na dziewczynkę. W 16 tygodniu to potwierdził :) Ale dziecko mojej koleżanki pokazało się dokładniej dopiero w 22 tygodniu i dopiero wtedy lekarz mógł stwierdzić, że jest to dziewczynka :)
 
Wszystko zależy od ułożenia dzidziusia, u nas już podczas badań prenatalnych lekarz z prawie 100% przekonaniem powiedział, że dzidzia wygląda mu na dziewczynkę. W 16 tygodniu to potwierdził :) Ale dziecko mojej koleżanki pokazało się dokładniej dopiero w 22 tygodniu i dopiero wtedy lekarz mógł stwierdzić, że jest to dziewczynka :)
Akurat określenie płci z prenatalnych wg wyrostka płciowego (nie ma narządów zewnętrznych) to ok. 70-80% sprawdzalności. Wyrostki płciowe „na dziewczynkę” często lubią się zmieniać po prenatalnych :) Większe prawdopodobieństwo jest, że chłopiec z prenatalnych pozostanie chłopcem, niż dziewczynka dziewczynką :) Ja w 12tc usłyszałam, że wyrostek jest typowo dziewczęcy, a w 15tc nadal był tylko wyrostek bez zewnętrznych narządów i dalej czekamy :) Płeć syna z kolei poznałam dopiero w 20 tc, w 18 tc narządy wyglądały jak opuchnięte wargi sromowe. Teraz lekarka nie chciała mi ocenić w 15 tc nawet po wyrostku i kazała czekać do połówkowych.
 
U mnie tak na 80% lekarz stwierdził około 18 tc a potem na drugich prenatalnych potwierdziło się na 100% :)
 
A czy wg Was widać u mnie jakikolwiek wyrostek? :)
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-01-15-20-43-46-579_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-15-20-43-46-579_com.miui.gallery.jpg
    839,1 KB · Wyświetleń: 144
reklama
Mam też takie, z 8 tygodnia, ale tutaj też raczej nie będzie widać 😀
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-01-15-20-56-53-033_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-15-20-56-53-033_com.miui.gallery.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 84
Do góry