reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plomby w ciąży

Kundzia093

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
532
Wie ktoś może jak w końcu jest z dentystami? W ciąży byłam u 2 różnych. Jeden mi założył jasna plombe na 6stke bez problemu bo w ciąży niby nie wolno ciemnych i jasne są na NFZ. Drugi robił inne i powiedział że w 4ke powinien mi ciemna wstawić ale ze mu trochę zostało z 3ki to mi wsadzi a wpisze w kartę ciemną.
Wszędzie piszą że nie można ciemnej że kobiety w ciąży maja jasne na NFZ. Więc dzwonię do NFZ i zonk. Ponoć jasne plomby na NFZ dla kobiet w ciąży tak jak dla każdego od 3 do 3. Trochę w szoku jestem wobec tego. Jeden dentysta robi jasne drugi ciemne. Ponoć ciemne plomby mogą być niebezpieczne dla dziecka... A wypadła mi plomba z zęba i muszę to załatac
 
reklama
No tak jest zakaz unijny wstawiania ciemnych plomb kobieta w ciąży, połogu, karmiacym...oraz dzieci do 15 roku życia.
A NFZ finansuje tylko od 3do 3
Wiec jak to jest, lekarz wstawia ciemna i bierze odpowiedzialność w przypadku gdy się coś dzieje czy robi kanł i zostawia dziurę bo NFZ nie finansuje
 
No przecież sama przeczytałaś, że unijne przepisy weszły w życie 1 lipca 2018, a nasze ministerstwo zdrowia "zapomniało" się tym zająć. Lekarze zatem zrobią, co chcą.
 
Do góry