reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po jakim czasie l4

alina_alina

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2010
Postów
35
Miasto
W-wa
witam

do 21.09.11 byłam na urlopie wychowawczym i z tym dniem takze skończyła mi się umowa (pracowalam w tej firmie 7lat). Od 22.09.11 mam podpisaną w innej firmie umowę o pracę. Nie miałam ani jednego dnia przerwy. Czy jesli zmieniłam pracodawce to gdybym musiała -byłyby takie wskazania lekarskie (jestem w ciąży pracodawca wie o tym) moglabym iść na l4 czy musze przepracować 30 dni u tego nowego pracodawcy?
 
reklama
Zgodnie z art. 4 ustawy o świadczeniach z tyt. choroby i macierzyństwa: przy umowie o pracę wymagany jest okres ubezpieczenia 30 dni, ale
"Do okresów ubezpieczenia chorobowego, o których mowa w ust. 1<powyżej>, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym(...)".
Więc moim zdaniem płatne chorobowe należy Ci się od pierwszego dnia. Zobaczymy, czy Pani Ekspert to potwierdzi. :)
 
Do góry