reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobudka o 5

Czikibang

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
71
Ratujcie!
Moja półroczna córcia od miesiąca robi mi pobudki o 5. Bez względu na to o której ją położę, czy w nocy się obudzi i muszę kolysac, czy ładnie śpi to i tak codziennie wstaje o 5. Kładziemy około 19, a potem przed 23 karmie na śpiocha i śpi do rana. Kiedyś przesypiała do 7-8 a teraz nie wiem czemu jej się tak odmieniło. Nie wstaje z płaczem, bardziej marudzi żeby zacząć się z nią bawić i jak już wstanę i pójdę do drugiego pokoju zapalić światło to jest mega szczęśliwa. Wnioskuję że te pobudki raczej nie wynikają z głodu, bo ona raczej jest niejadkiem. Najgorzej że teraz, mimo że nie karmie w nocy czuje się w dzień bardziej wykończona niż jak wstawałam po 3 razy na karmienie w pierwszych miesiacach. Miał ktoś podobna sytuację? Mogę jakoś wpłynąć na to żeby później zaczęła wstawać?
Martwię się co będzie po zmianie czasu, jak z 5 zrobi się 4 :(
 
reklama
U mnie też tak jest ostatnio. Kładę ja spać około 21, wcześniej o 20. I jest lepiej o 23 też karmię na spaniu. Ale im starsze tym więcej się zmienia, więc już nie wiadomo czego się spodziewać, można próbować.
 
Myśle, ze nie zmienisz tego na sile. Ewidentnie nie chce spać o tej porze i tyle :). Taki okres, pewnie jej się jeszcze zmieni milion razy.
 
Mój synek też wstaje bardzo wcześnie bo przed 5tą i też nie ważne czy położę Go spać o 19 czy 22. Tak jak Ty wstaję i idę się bawić z synkiem w drugim pokoju, mój brzdąc się wyszaleje i około 6tej idzie spać tak na 1-1,5 godziny, oczywiście ja też wtedy usypiam. U mnie też te pobudki nie wynikają z głodu bo synek jest na piersi i karmię Go w nocy. Wnioskuję że poprostu jest już wyspany i gotowy do podboju świata. Tym bardziej że niedawno nauczył się stać przy meblach i aż się rwie by wciąż demonstrować tę umiejętność.
U mnie te pobudki trwają już tak długo że zdążyłam się już przyzwyczaić, więc niestety nie mam sposobu na późniejsze pobudki.
 
Ratujcie!
Moja półroczna córcia od miesiąca robi mi pobudki o 5. Bez względu na to o której ją położę, czy w nocy się obudzi i muszę kolysac, czy ładnie śpi to i tak codziennie wstaje o 5. Kładziemy około 19, a potem przed 23 karmie na śpiocha i śpi do rana. Kiedyś przesypiała do 7-8 a teraz nie wiem czemu jej się tak odmieniło. Nie wstaje z płaczem, bardziej marudzi żeby zacząć się z nią bawić i jak już wstanę i pójdę do drugiego pokoju zapalić światło to jest mega szczęśliwa. Wnioskuję że te pobudki raczej nie wynikają z głodu, bo ona raczej jest niejadkiem. Najgorzej że teraz, mimo że nie karmie w nocy czuje się w dzień bardziej wykończona niż jak wstawałam po 3 razy na karmienie w pierwszych miesiacach. Miał ktoś podobna sytuację? Mogę jakoś wpłynąć na to żeby później zaczęła wstawać?
Martwię się co będzie po zmianie czasu, jak z 5 zrobi się 4 :(
Wg mnie musisz się przyzwyczaić i liczyć że jej się zmieni. Jak dotąd wstawala pozniej to może jest szansa że do tego wróci. Póki co życzę wytrwałości 😘
Nasz roczniak się budzi od wielu, wielu miesięcy ok 6 rano. Dzień w dzień. Budzi się, dostaje mleko, po czym wyłazi z łóżka, robi "pa, pa" i tupta do salonu broić...
 
Ostatnia edycja:
Moja córeczka też miała taki okres jak miała 8 miesięcy. Chodziła spać o 22/23 i wstawała około 5. Nic nie byłam w stanie zrobić, to tylko dziecko a spania mu nie zmieni. Trwało to chyba z miesiąc. Teraz chodzi spać tak samo 22/23 i wstaje około 7, ale za to w dzień krócej śpi.
 
Mój synek miał tak samo jak miał 4 miesiące. Przez bity miesiąc pobudki o 5 ,5:30 rano. Po miesiącu mu przeszło i śpi do 7-8 rano
 
Za dzieckiem ciężko nadążyc:p u nas był okres że budziła się ok 3-4 rano i zabawa na całego, mimo że chodziła spać o 21, później spanie ok 20 to pobudki właśnie ok 5, znów zabawa żeby po godzinie wrócić do snu na chwileczkę. Teraz ma 10miesiecy, chodzi spać 19-20 i od 6 już na nogach. Te godziny się zmieniają z miesiąca na miesiąc, tak samo drzemki wciągu dnia, przyzwyczaisz się do danego schematu a tu brzdąc sobie wszystko pozmienia i układaj dzień i noc na nowo:)
 
reklama
Moje dzieci tak od początku praktycznie wstają. 5/6 a jak 7 to jest święto. Tak mają i juz. Próbowałam ich kłaść później ale to nic nie dawało a nawet było jeszcze gorzej bo byli zmęczeni. Wiek córki prawie 3 lata a syna prawie rok. Od 3 lat nie spałam dłużej niż do 7;p
 
Do góry