reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobudki na nocne karmienie

Madzik89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Lipiec 2009
Postów
47
Witam,
Mam następujący problem z moją Malutką, która ostatnio zaczęła mi spać jak budzik cykliczny. Wstaje co godzinę, no góra półtora i ciągle domaga się jedzenia. Przy każdej pobudce zjada około 100ml mleka modyfikowanego albo i więcej. Kładzie się spać około 20.00. I wcześniej było tak,że o 23.00 wstała i zjadła 180ml, potem o 1.00 i 5.00 150ml i spała jeszcze godzinę czy dwie. A teraz jak wstanie o 23.00 to już co godzinę. Może i błędnie myślę ale wydaje mi się,że może ma to jakiś związek z tym, że obecnie Lenka w dzień nie je w ogóle mleka tylko krótko mówiąc wszystko. Ostatnio też wyszły jej dwa ząbki, ale wtedy to przez sen marudziła albo spała tylko u mnie na brzuchu a teraz nie zauważyłam by dalej ząbkowała i nie wydaje mi się że to ma wplyw na jej sen, bo śpi spokojnie tylko domaga się jedzenia. Rozmawiałam o tym z lekarzem to poradził by w nocy dawać jej wodę by "uśpić" układ pokarmowy... tylko jak moja Mała poczuje,że wodę piję to zaraz butelkę wyrzuca i w płacz,że chce jeść. Jeszcze może dodam, że w dzień Lenka śpi około 3-4 godzin. Poradźcie mi coś, bo nie wiem już co ja z nią mam robić...
 
reklama
Ja radziłaby przetrzymywać dziecko w dzień i nie dawać tak dużo spać. U mnie było tak,że synek wysypiał się w dzień,a później albo nie chciał spać do 24-1,albo budził się o 23 i urzędował do 3....dopiero kiedy zaczęliśmy powoli przetrzymywać go w dzień i pozwalać spać najpóźniej o 15 to wszystko się unormowało. Trwało do 2 miesiące,ale opłaciło się,bo w tej chwili synek ma jedną drzemkę w ciągu dnia...godzinę,czasami dwie...i idzie spać po 20...śpi do 8-9 rano bez budzenia się na jedzenie czy picie. Najważniejsze okazało się nie pozwalanie spać właśnie później niż 15-15.30...jeśli pozwolę spać do 16 lub dłużej to już nie jest taki chętny do spania w nocy.
Ciężko tak przetrzymać dziecko na początku,bo wiadomo,że jak jest zmęczone to marudzi i płacze...ale z czasem przywyknie. Musisz tylko znaleźć dziecku jakieś ciekawe zajęcie. Nasz synek zawsze od 15 do 19 spędza czas na podłodze i wtedy tak nie narzeka,bo się nie nudzi. Zwiedza mieszkanie..a jak się nudzi to wyciągam jakiś traktor co jeździ i gra...jak i tym się znudzi to kolejną zabawkę....i tak do kąpieli...
 
Jesli nie chce wody, to sprobuj podac herbatke. Ustal jakis konkretny grafik dnia, ostatnia drzemka do godz 15-16. Ile twoje dziecko je?? Masz jakiś plan dnia?? Moja je tak:
7-8 mleko
11-12 2 sniadanie
15-16 obiad
mleko
22.00 mleko
Podalam tak orientacyjnie, bo dziecko to nie maszyna ;-)
 
Moja czasami nie śpi rano tylko około 13.00-14.00 położy się na godzinę czy dwie. Czasami w dzień spała dwie godziny potem godzina zabawy i znowu spać i tak przez cały dzień ale w nocy spała dobrze tzn. raz czy dwa się budziła.Nie wiem co jej się poprzestawiało... I nieraz jak zauważyłam to im mniej śpi w dzień to gorzej śpi w nocy... Ma wszystko odwrotnie. Tak jak na przykład po kaszce powinna dłużej spać na noc a ona jak zje i zaśnie to za pół godziny budzi się i dawaj jej mleka na kolacje... Mi się ciągle wydaje,że to przez to, że w dzień nie je mleka ale lekarz mówiła by powoli odzwyczajać od ciągłego mleka...

Ilona212
Nigdy nie patrzyłam godzinowo jak mała je... Ale średnio tak co 2-3 godziny (tak mi się wydaje) w dzień je zupki, gerbery, kanapki itp. Jak wstanie to zje, pobawi się z dwie godziny i zaczyna marudzić o jedzenie, a potem jeszcze po godzinie napije się soku i idzie przeważnie spać albo bawi się dalej i kolejne jedzenie za około dwie godziny.
 
Ostatnia edycja:
jeśli Ci się budzi co godzinę ( u mnie też tak było) to podawaj wodę do picia. Mała się wkurzy kilka razy ale jak zobaczy że nie ma sensu wstawać bo tylko wodę dostanie to będzie spać. Napiszę Ci jak moja córka jada:
7-8 kaszka lub mleko
10-11 deserek owoc lub mleczny posiłek np banan z 3 łyżkami jog naturalnego albo jajecznica
13-14 obiadek
17 podwieczorek owoc lub ciasto domowej roboty kisiel budyn itp
20 kaszka i do rana nic juz nie je.

W między czasie biszkopty, chrupki, paluszki, podgryza owocki ode mnie lub kilka łyzeczek mojego obiadu. Śpi 12-13 i 15-17. Potem na spacer dużo zabawy na świeżym powietrzu, kapiel kolacja i sen. Jak idą ząbki to też gorzej je i śpi, ale w nocy nie je nic od 7 mca. Musisz być też konsekwentna jak już się na jakieś działanie zdecydujesz. Może też mylnie odbierasz jej pobudki, może ona potrzebuje bliskości a nie jedzenia. W dzień powinna dostać 5 posiłków z czego 3 mleczne.
 
Ja próbowałam wodę podać kilka razy to mała się budziła i było po spaniu bo się wściekała,że chce coś zjeść... I nie wiem czy mylnie odbieram jej budzenie bo nawet jak ją przytulę to dalej domaga się butelki i jak dostanie i się naje to dopiero idzie spać...
 
Madzik spróbuj ustalić jakiś rytm dnia. Przetrzymuj ja z jedzeniem, bo chyba co 2h to za czesto. Na poczatku bedzie sie buntować to zrozumiale, ale pozniej bedzie oki. Zauważ ze ona je przez 24h, jej żołądek nie ma kiedy odpocząć. Spróbuj podawać jej jedzonko co 4h, jesli w miedzy czasie bedzie glodna daj jej pic.

Przykładowy jadłospis

7- mleko
10-11- kanapka z szynka, lub jogurt + owoc
14-15- obiad
18-mleko
22-mleko

W miedzy czasie chrupki, ciasteczka, woda lub soczek do picia.

W nocy woda lub herbatka + butla mleka.
Spróbuj moze sie uda ;-) Życze powodzenia, jesli masz pytania pisz smialo.
 
Ostatnia edycja:
Napisałaś,że wcześniej Mała spała w ciągu dnia co dwie godziny i w nocy również dobrze spała. Dziecko im starsze tym mniej snu potrzebuje...przecież mając np.rok nie będzie spała tak jak np. 7 miesięczne dziecko...ja bym jednak obstawiała skrócenie spania w dzień...
 
Tzn. wcześniej to jakieś dwa tygodnie temu. Bo miesiąc temu to mała spała mi jeszcze po 5-6 godzin w ciągu dnia a w nocy normalnie. Byłam u lekarza to zwalił wszystko na dietę, bo dziecko nie powinno jeść kanapek, samego mięsa itp. Tylko Lenka od dawna tak jadła i nic nie było... Mi się wydaje, że jest jakaś inna przyczyna...
 
reklama
u mnie mały na cycu też się ostatnio budził co godzinę przeszłam na butlę i też pobudka co godzinę ale u nas wyszedł ząbek

, mleko zastąpiłam herbatką teraz wsypuje jej co raz mniej by wymienić na wodę i mały sukces bo było mleko 23:00 i dopiero o 6:00 około 2:00 słaba herbatka i niewiele a wyspałam się jak nigdy ;)


mleko dostaje właśnie 6:00 (zależy jak wstanie)
i dopiero o 19:00-19:30 i potem tak miej więcej 22:00-23:00 (zależy jak się przebudzi )
w dzień tylko posiłki wypadają 3
śniadanie miej więcej 10:00 potem 14:00-15:00 obiadek i deserek około 17:00
w dzień śpi bardzo mało z 2 razy łącznie gdzieś 2 godziny
 
Do góry